Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 7és fél éves kisfiam nagyon...

7és fél éves kisfiam nagyon érdeklödik a számitógép felé! Én tiltanám de sokan ajánlják hogy ne tiltsam! Esetleg van valami olyan internetes oldal vagy játék, program amivel esetleg tanithatnám is?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 12:50
 1/9 anonim válasza:
53%

Persze, itt egy példa:


[link]

2010. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Telepíts rá neki való egyszerűbb logikai játékokat, rajzprogramokat, küldetéses, térlátást javító (Mario - szerű) játékokat és húzd ki a netet, amikor gépezik.
2010. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

semmi szükség ilyen idős korban a számítógépre

rajzoljon, játsszon játékokkal, barátkozzon

és még a látása is megmarad

2010. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Van játékprogi ovisoknak, Manó ősz-tél-tavasz-nyár, és ennek az iskolás változatai, Manó matek, ManóKaland (környezetismeret), Manó angol-német, ének és még sokféle. Az unokaöcsém 5 éves, már profin játszik velük.
2010. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

A számítógépezéssel nem feltétlen jár együtt a látás romlása! Ez nagyban függ a monitortól.

Miért tiltanád? Mi rossz van a számítógépben? Nagyon sok olyan program van amivel tanulhat is, okosabb lehet. Az sem árt ha megismerkedik egy kicsit jobban a számítógépek világával, később úgy is szüksége lesz informatikai ismeretekre.

2010. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Töltsd le neki a Kidoz nevű programot,ez egy kifejezetten gyerekeknek készített böngésző.Ezzel nem tud nem neki való oldalakra jutni,sok játék,videó,gyerekeknek való weboldal van benne.

Én sem tiltom a gyerekeimnek,egyszerűen csak ennél is be kell tartani,h mértékkel művelje.Napi fél óra számítógépezéstől nem lesz rövidlátó,és nem felejt el játszani.Fantasztikus,ahogy ők már villámgyorsan rájönnek mindenre,gond nélkül kezelik a gépet.

Mértékkel használva nem árt neki,sőt.

2010. jan. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Az én véleményem,hogy ne tiltsd neki,de legyen egy bizonyos idő amit számitogépezéssel tölthet.
2010. jan. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Miért tiltanád, ez a jövő, a jelen is. Ők már ezen fognak tanulni. Másfél éves fiam tudja kezelni /bekapcs/, kattint, apró dolgok és napi fél órát "használja". MAgyar népmesét néz pl Youtube-on.

A te döntésed, nem kell mindentől tiltani a gyereket, főleg ennyi idősen. A suliban szerintetek mit használnak majd számtek órán?? Könyvtárban??

2010. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

A jim-jamnak is van oldala, állítólag tök jó! Szerintem semmiképpen ne tiltsd, hiszen ma már a számítógépes tudás alapkövetelmény! Jobb ha ebbe szokik bele! Viszont legyen időkorlát! Az én fiam még csak 13hónapos, de tudatosan fogjuk kicsit informatikára is nevelni, tanítani, mert nekik ez már teljesen természetes lesz! Én mindenképpen úgy szeretném, hogy legyen meg a sportra, mozgásra való nevelés, is, de bizony apránként már korán el szeretném kezdeni hozzászoktatni a számítógéphez is, hogy mire iskolába kerül már tudja kezelni a neki való programokat!

Nagyon jó tanuló, készségfejlesztő alkalmazások léteznek, amelyek fejlesztik a gyereket. Ezeket kár kihagyni. Neked kell irányítani mit, mikor és meddig használhat a gyerek. Én a saját példámból tudom, hogy amikor én 12éves voltam, akkor még csak commodore 128-unk volt, de basic nyelven rajzoltam hóembert,és egyszerbb alakzatokat! Ma ez már viccesen hangzik, viszont a későbbiekben soha nem volt gondom a számítógéppel, és igazából lett egy egészséges érdeklődésem iránta.

2010. jan. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!