Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a napi program 2 év körüli...

Mi a napi program 2 év körüli gyermeketekkel, mikor kel, kaja, mese, játék, kedvenc tevékenységek, mese, fekvés?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Bölcsis,így a hétvégi programot írom le:

7-kor kel,mesenézés közben megiszik 3 dl kakaót, utána reggelire szendvicset eszik,felöltözünk,fogmosás,

utána játék, délelőtt gyümölcsöt eszik.

Délben ebédelünk, utána alszik kb két órát,játszunk, uzsonnára megeszik egy joghurtot pl. vagy kekszet,gyümölcsöt, utána úgy fél 4 körül mindig megyünk valahova,játszótérre vagy sétálni.Este érünk haza, vacsira kiflit szokott enni felvágottal,tejföllel,lekvárral,stb.

3 dl tejet iszik meg este, utána fürdés,fogmosás és fél 9 körül alvás.

Kedvenc meséi:fifi,thomas,eperke,dora,verdák,gyerekdalok és mondókák,chuggington,zigby

kedvenc tevékenységei:Gyurmázás,babázás, mesekönyvek, kinnt: motorozás,hintázás,homokozás

2011. ápr. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

20 hónapos a fiam.


8 körül kel, reggelizünk, felöltözünk. Amíg a konyhában dolgozom, főzőcskézek, addig eljátszik magának, mikor már nem kell folyton a tűzhely mellett állnom, akkor olvasok neki egy-egy mesét, beszélgetünk. 10-11 között gyümölcsevés.


Dél körül ebéd, ezután alszik kb. 3-fél 4-ig. Utána ébredezés, kis játék, és készülünk a játszótérre (a nagyokat 4-kor hozza el a férjem az oviból, és jó időben egyből a játszóra jönnek ők is, ott találkozunk).


Időjárástól függően játszunk kb. fél 6-ig, aztán úgyis addig alkudoznak, hogy 6 lesz belőle. :) Otthon fél 7 körül vacsi, 7-kor fürdik a kicsi általában velem (addig a nagyok játszhatnak még apával), aztán míg én őt altatom (előtte természetesen olvasunk), addig apa levezényli a nagyok fürdését. Mire ők végeznek, a kicsinél villanyt oltok. A nagyok választhatnak, ki olvasson nekik mesét, addig másikunk rendbeteszi a konyhát.


Mire mindenki ágyban van, hullák vagyunk, de azért egymásra és magunkra is szánunk időt. :)

2011. ápr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

20 hónapos a fiam /nekem is:)) /

6-7 között ébred.Felkelti Apát,s irány a zenehallgatás,ami a kettejük programja.Addig én reggelihez pakolok,indítom suliba a nagylányt.Reggeli 3-asban.Délelőtt vásárlás,kertészkedés,vagy játék,könyvnézegetés odabent.a tízórai inkább 11 órai,ugyanis képtelenség vele főzni,így ha 12 körül elalszik,akkor 2-fél3 között friss ebéd várja.Délután udvari játék pl homokozik,motorozik,segít a kertben.Ilyenkor biciklivel közlekedünk erre-arra,ahogy a szükség hozza.Uzsi.Este bent a lakásban már a nagytesóval kooperál (vagy épp nélküle és a tudta nélkül szép csendben átrendezi a szobáját....jaj).Apával is jöhet a móka:birkózás,autózás,lépcsőzés,állatetetés (teki,csibe,tyúkok).Vacsi után fürdés.

2011. ápr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

sziasztok


második, tök jól összhangban vagytok a nagyobbakkal, jól összehoztátok az időpontokat.


harmadik, a zenehallgatás, gyerekdalok, meg egyéb nálunk inkább apa-fia program.


jó volt olvasni titeket.

2011. ápr. 10. 06:33
 5/8 anonim ***** válasza:
2 éves,reggel 7 kor kell,megissza a kakóját,aztán el kezd játszani,vagy gyurmázik,de inkább könyvet nézeget,nekem mesél,ritkán mesét néz,felteszem az ebédet,megcsinálom a reggelit.fél 9 körül reggelizünk,aztán boltba megyünk,posta,egyéb ügyek intézése,kint az udvaron még játszunk kicsit,eszik egy banánt,én befejezem az ebédet.12 körül feljövünk,néz egy kis mesét és alszik,másfél órát,utána ebédel,majd játszunk egy kicsit,zenét hallgatunk,festünk,és segít nekem ha olyat csinálok.aztán kimegyünk az udvarra bújócskázni,most az lett a kedvence.nagy az udvar igy el tudunk bújni,én kertészkedem ha kell,vagy vele homokozok,4 fél 5 körül eszik egy joghurtot,jön haza apa és elkezdenek bohóckodni,kártyavárat építeni,mese kis mesét néz,7 kor fürdés,aztán 8-negyed 9 körül alvás.mostanában mondókázni,énekelni szeret nagyon sok dalt megjegyez igy sokat énekelünk napközben ami nagyon mókás,és hangos is,ennek örül.
2011. ápr. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2év4hós kislány + 5 hónapos hugi


Reggel fél 8 fele kelünk, kakaó, öltözés, mesenézés (addig én pakolok, szoptatok, főzök).

Fél 10-kor indulunk a játszótérre (mert a kicsinek akkor van alvásideje, és akkor a babakocsiban alszik). Kb délig a játszótéren vagyunk, néha fél 1-ig, attól függ, mikor tudom "elrángatni" a lányomat.

Ezután ebéd (+szopi a picinek), majd alvás kb 3-ig (együtt a picivel).

Ébredés után játék, uzsi, szopi, 4 körül újra megyünk a játszótérre, kb fél 6-ig, ekkor mindig hazajövünk, mert apa is fél 6-ra ér haza. Ilyenkor lóg az apján fürdésig.

Fél 8-kor mennek fürdeni a picivel, 8-kor alvás.

Alvás előtt meseolvasás (Bogyó és Babóca, mind megvan, ők az "istenek" :) )

Este apukája kakaóztatja, ő olvassa neki a mesét, addig én a picit szoptatom.

Szeret szerepjátékozni (babákat tisztába rakja, öltözteti), duplozni, építeni, pakolászni, mesét nézni, olvasni, rajzolni, gyurmázni, festeni (ezekre nyilván több idő van, ha rossz az idő, és itthon vagyunk, de jó időben jobban szeret lent lenni a játszón).

2011. ápr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
fél 8-8 körül ébred aztán 9 körül reggeli,délelőtt segít nekem,1 kor ebéd majd szunya fél 3 3ig,utána közös játék kint és bent,9-fél 10 alvás 7kor vacsi alvás előtt plusz kakaó,imád nekem segíteni,pötyit szereti,babakocsit tologat szívesen és mindene a könyvek Boribont imádja és mondókákat tv-s mesét nem néz néha dvd-ről Frakkot.szeret kint lenni homokozni.
2011. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

26 hónapos kisfiú, itthon vagyok vele.

6 óra körül kel, kakaó, közben néz egy kis mesét.

6:30-7 között felöltöztetem, elkezdődik a játék. Ilyenkor még kis kómás játékai vannak. Autózik, rajzol, gyurmázik.

7:30-8 körül reggelizik. Ilyenkor kezd felpörögni. Jönnek az építőkockák, ugrálások, csúszda, barkácsol, ollóval papírfecniket vagdos és papírra ragasztja fel őket, macit gyógyít, főz, takarít, szóval mikor mit. stb.

10 óra körül tízórai. Ő ilyenkor alszik. Alvás előtt 1-2 mesét mondok neki, majd délig alszik.

12-12:30 körül ebéd, újra játék, majd megyünk játszótérre.

13-16:30 között játszótéren vagyunk

17-18 óra között vacsora. Ilyenkor megint néz egy kis mesét.

19 órakor fürdés 19:30-g.

19:30-kor megissza a kakaóját, 20 órakor lefektetés.

2011. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!