Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Németországban nevelkedő,...

Németországban nevelkedő, saját magyar kultúrája felé érdeklődő kisfiúnak milyen regényt adhatnék, hogy ne riadjon vissza az olvasástól?

Figyelt kérdés

Kisfiam kezdetektől fogva Németországban élt, de magyarul is tud természetesen. Kicsi kora óta úgy nevelem, hogy ne forduljon el a magyar kultúránktól, így nem a nyugati Spongyabob típusú, hanem a magyar Futrinka utca és A nagy ho ho ho horgász meséken nevelkedett. Megnézte az István, a királyt is (magától) és nagyon tetszett neki.

Azonban jó lenne ha rá lehetne szoktatni az olvasásra, azonban a német műveket nem szereti. Érti, hogy mit ír, de, hogy mi az értelme, mit is akar vele nem, de amikor magyar népmeséket meséltem neki, nagyon tetszett neki.

Milyen ifjúsági magyar regényt adhatnék neki, ami nem riasztja el az olvasástól?


2014. aug. 26. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem derül ki hány éves a kisfiú?

Pál utcai fiúk?

2014. aug. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hány éves a kisfiad? Móra Ferenc regényei, meséi, Fekete Istvántól a Tüskevár, Lutra, Csi, Kele.
2014. aug. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
12 éves
2014. aug. 26. 20:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Pál utcai fiúk, szerintem 12 évesnél megér egy próbát.
2014. aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Móra Ferenc: Kincskereső kisködmön


Gyönyörű könyv, keserédes, humoros, szomorkás, tanulságos. Nálunk 4. osztályban ajánlott olvasmány.

2014. aug. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fehér Klára: Lesz nekem egy szigetem.

Nekünk szerintem korábban volt kötelező, nem 12 évesen, de tetszett.

Meg nekem kedvencem volt már 12 évesen is az Egri csillagok.

Többször is olvastam

2014. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
23%
Ha az olvasást szeretnéd meg szerettetni ajánlom a Harry Pottert,Percy Jackson könyveket is!
2014. aug. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Wass Albert könyveiből is vannak olyanok, ami mehet már egy 12évesnek.

pl.: Jönnek!, Adjátok vissza a hegyeimet; Csaba; Tizenhárom almafa; Elész a nyom

2014. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!