Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sok embernek miért nem fontos,...

Sok embernek miért nem fontos, hogy a saját hazáját támogassa? Tehát ne szlovák, cseh, stb. termékeket vásároljon, hanem MAGYART.

Figyelt kérdés

Vagy nincsenek azzal tisztában, hogy ha magyar terméket vásárolnak, azzal a magyar gazdaságot, a magyar termelőket támogatják?


Ma voltam egy kisebb magyar áruházlánc boltjában vásárolni. Csak egyfajta papír zsebkendő volt náluk, ami nem volt magyar. Ott állt mellettem, az egyik alkalmazott, aki a most érkező árukat pakolta ki. Megkérdeztem, hogy van-e másfajta zsepijük. (Hátha jött ma nekik az is) Mondta, hogy sajnos nem, de ami van az jó minőségű, nyugodtan vigyem azt. Mondtam neki, hogy a minősége rendben van, de nem magyar származású. Kb. úgy nézett rám, mint egy ufóra. Fogalma se volt róla, hogy miért fontos ez. Közölte, hogy ,,de ez csak egy zsebkenő".

Ráadásul az a külföldi származású zsepi jóval drágább is volt, mint a magyar amennyibe a magyar szokott kerülni.

Ezek a dolgok tényleg ennyire nem számítanak?


(Olyan válaszokat nem kérek, hogy a magyar gazdaságnak már amúgy is mindegy, stb. Úgy gondolom, hogy tökmindegy milyen országban élünk (demokrácia, diktatúra, szocializmus, stb. attól még magyar földön élünk.)



2014. aug. 8. 14:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%
Majd akkor veszek magyar árut, ha minőségben és árban elérik azt a szintet, amit én elvárok! A magyar termékek túlnyomót többségének a minősége közepes, ára viszont prémium! Persze vannak kivételek. Ezzel a vedd a magyart dumával csak a hozzád hasonló turbómagyarokat lehet meggyőzni. Ha a családodat kell etetni, akkor te is meggondolod, hogy milyen árú terméket veszel. Mert amíg magad vagy, nincs kiről gondoskodnod, addig tényleg mindegy hogy a magyar tejet veszed 300-320-ért vagy a külföldit 160-200 Ft-ért. De ha valakit el kell tartanod, számítani fog minden fillér.
2014. aug. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%

Én például leszarom a magyar gazdaságot.

A szabad piac, no meg a közgáz megtanította, hogy a szabad verseny - a kérdező primitív állításaival szemben - JÓ.

Csakis a verseny emelhet fel egy országot, és a verseny korlátozása a mélybe taszít.


Manapság magyarországon elszaporodtak a jobber suttyó ideológiát képviselő gondolatok, amibe a kérdés is bele iilik. Miközben a világ elhúz mellettünk, és a kérdező értelmi képességei mellett is.

2014. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt nincs rá pénzünk, hogy magyar terméket vásároljunk; másrészt meg sok magyar termék nem is magyar. Az pedig csak hab a tortán, amikor a magyar termék sokkal rosszabb minőségű, a nála olcsóbb külföldi terméknél. Hülye azért nem vagyok.


Ha a magyar termék olcsóbb és minőségben is hozza azt a szintet, akkor azt fogom megvenni. Ennyire egyszerű. Csak mondd már meg nekem, hogy például egy Kotányinak miért éri meg Kínából hozatnia a fokhagymát (fokhagymapor, származási hely: Kína)?

2014. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Mert mi az EU-ban egy nagy boldog család vagyunk.
2014. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Mindenki azt veszi, amit a pénztárcája megenged.

Ha ez pont nem a magyar termék, akkor ez van és kész.

2014. aug. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én azt a terméket veszem meg, ami számomra ár/érték arányban a legjobban megfelel. Ha magyar, ha nem. Elsősorban magamat tartom fontosnak. Ha egy termelő meg akar nyerni vásárlójának, akkor a megfelelő ár/érték arányt kell megtalálnia.
2014. aug. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%

A válaszokból az derül ki, hogy nagyon egyszerű a gondolkodásmódjuk. Ezeknek az embereknek különböző ábrákkal piktogramokkal, esetleg képregényes formátumban sokszori ismétléssel el lehet magyarázni, hogy valójában miért is jó neki, ha a közelből vesz árút. Direkt nem a magyar szót használtam, mert attól bevadulnak.

Lényegében, ha fogyaszt a környezetében és a magyar gazdaság szereplőitől, akkor hosszú távon nőnek a bérek és kevesebb munkanélküli segélyt kell kiosztani.

Én magyar terméket vásárolok, de nem vagyok árérzékeny, mindent meg tudok venni a boltban amit kiválasztok. Szerintem semmi baj nincs a magyar termékekkel, ha nő a fogyasztás, akkor javulhat a minőség is.

2014. aug. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
60%

15:03!


Mutathatsz ábrákat, bármit, de addig, amíg a magyar termékek nagy része silányabb és drágább, mint a külföldi, addig nem fogom megvenni. Elég jól keresek, éppen ezért, mivel megdolgozom a pénzért, tudom hogy mit mire költsek. És csak azért nem fogok drága, silány magyar terméket venni, csak mert piros fehér zöld masnival van áttekerve. A hozzád hasonlók, akik valamit csak azért vesznek meg mert magyar, el lehetne adni még a nemzeti színekbe öltözött kutyasz*rt is. Veszek én is magyar terméket, ha az minőségben,. árban azt nyújtja amit elvárok.

2014. aug. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Szkíta:

Olvasd el ezt a cikket, főleg a Fővárosi Nagybani Piac részt a vége felé:

[link]

2014. aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%
Nem szabad ilyen feketén fehéren nézni a piacot, pláne ha egy szupermarket polcáról van szó. Annak a zsepinek a fele adó és egyéb szállítási költségek, kb. 40-50 forinttal segíthetted volna a gyártó céget, ha a magyart veszed. Jelntős lett volna? Az jobb, ha kifolyik a taknyod, mert nincs nálad pézsé? S aztán ott van a minőségi kérdés: a magyar gazdaság kibocsát egy csomó szemetet is, különösen az élelmiszeripar - mi tejtermékeket pl. soha nem tudtunk normálisat készíteni, az olcsó magyar sajt(szerű akármik), túrórudi s társaik meg kifejezetten egészségkárosítóak. Támogasd az epeköveddel és szívrohammal a magyar feldolgozóipart? Előbb csináljanak normális minőséget. Aki megérdemli a vásárlók bizalmát, annak előbb-utóbb sikerül is elnyernie, e miatt nem aggódom, de nem fogok csak azért megvenni valamit mert magyar. Azért veszek meg valamit mert jó, érték-arányos az ára, minőségi, bízom benne.
2014. aug. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!