Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első nap az óvodában, délután...

Első nap az óvodában, délután amikor érte mentünk nem akart hazajönni, szabályos őrjöngött odahaza. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Hetek óta készülődünk, beszélgettünk a kisfiunkkal, hogy óvodába fog járni, ott fog aludni és most már mindennap így lesz. Nagyon féltünk attól,hogy megviseli, amiért már az első nap ott kell hagyni, mert nem volt beszoktatás.

Ezután ért a nagy meglepetés, amikor érte mentünk d.u. ébredés után, amikor meglátott, azonnal elkezdte mondani,hogy "nem akarok hazamenni, játszani akarok, megyek vissza" menjetek haza. Azt hittem szét nyílik alattam a föld, annyira kellemetlenül éreztem magam. annál is inkább, mert arra számítottam, hogy hiányozni fogunk, szalad elébünk és elmondja, hogy milyen volt az első napja az óvodában. Igaz nagyon mozgékony, gyorsan barátkozik, a játszótérről is nehezen lehet elhozni, de hogy egész nap után ilyen volt a reakciója,amikor meglátott, hát van erre valamilyen magyarázat? Osszátok meg a véleményetek a mai napról, akinek most ment óvodába a gyermeke, de nem volt előtte bölcsödés!



2014. szept. 1. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyit volt előtte gyerekek között?
2014. szept. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Minden nap! Lakótelepen lakunk majdnem előttünk a játszótér, és nagyon-nagyon sok kisgyerekkel és neki is van több kis barátja!
2014. szept. 1. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is most ment a gyerek oviba. Eddig nem járt közösségbe max a játszótér. Én ugyan ebéd után elhoztam, de neki is az első kérdése az volt, hogy mért mentem érte :)

Örültem, hogy jól érezte magát. Hazafelé már sokat mesélt és holnap is szeretne menni :)

2014. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ez ilyen, most már nem (csak) te vagy a mindene, nem csak veled érzi jól magát és még nagyon tart az újdonság varázsa :D

erre számíts még 1-2 hétig, utána szépen elfárad, már nem lesz akkora buli heti 5 nap 8 órában a zsivaj, örjöngés, minden ugyan azokkal a gyerekekkel... majd akkor már a nyakadba fog ugrani :)

ne legyél elkeseredve, hisz ez a jó, minden szülő azt szeretné ha jól érezné magát a gyerek. ekik még nincs időérzékük, gyorsan elrepült ez a nap, de tényleg változni fog ez :)

2014. szept. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondom örülj neki,ezek szerint jó helyen van és jól érzi magát.Dolgoztam óvodában,hidd el,szerencsés vagy.Nekünk a bölcsiben volt az (igaz kellett idő míg beszokik) de vagy a 3.hónaptól nekem is úgy kellett a gondozónőknek kivezetnie a gyerekemet,mert odamentem köszönt nekem,aztán játszott tovább :)
2014. szept. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
tetszet neki a hely és ujdonság varázsa ez eltart 1 hétig utána már rájön hogy ez mindig igy lesz ezért igy neked örül majd és nem hisztizik.
2014. szept. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne érezd magad kellemetlenül! Sok gyereknek ilyen a reakciója :)


Örülj, hogy jól érezte magát, ez nem azt jelenti, hogy nem szeret titeket, és nem hiányoztatok neki.

Láttam már anyukát, aki minden reggel elérte a gyerekénél, hogy üvöltsön utána (értsd. behozta, a gyerek nem pityereg, nem sír, semmi baja, de addig ölelgeti puszilgatja simogatja, hogy a gyerek már ordít, hogy miért kell elmennie az anyának, és ő csak akkor indul...)


De egyébként néha a gyerekek ezzel a reakcióval kicsit visszavágnak, amiért oviba kell lenniük. Pl. láttam pár gyereknél azt is, hogy kivételesen utolsónak maradtak a csoportban, és nyilván mentek már volna haza, mert egész nap ott voltak (tényleg sokáig bent voltak, nyáron) és mikor jött a szülő, csak azért is azt mondták, hogy minek jött, és hogy ő még játszani akar. Pedig már egy órája leköthetetlen volt, ímmel-ámmal rajzolt.


A lényeg, hogy emiatt ne érezd kínosan magad :)

2014. szept. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülj neki,hogy jól érzi magát. Inkább ez legyen, minthogy minden nap ordítva kell betolnod, egész nap sír utánad, nem érzi jól magát. Hidd el, az sokkal rosszabb!
2014. szept. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!