Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok előfordult már, hogy...

Nálatok előfordult már, hogy a gyerkőcötök a keresztneveteken szólított?

Figyelt kérdés
A kisfiam (2 éves) egy hete felváltva anyának hív vagy a keresztnevemen szólít.Ma egy ismerősöm kiakadt,hogy miért engedem neki.Titek zavarna?Vagy én vagyok gáz,hogy nem akadok ki rajta?
2014. szept. 2. 11:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Ez sokaknál előfordul. Főleg hogy a gyerek azt hallja, hogy a neveden szólítanak. Szerintem szépen javítsd ki, hogy igen, anyának ez a neve, de te anyának szólíts, mert én az anyukád vagyok.

Egyébként volt egy időszak, amikor én is a nevén szólítottam anyukámat, bár nem emlékszem rá, olyan pici voltam :)

2014. szept. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A fiam most 2,5 éves, pár hónapja ő is ezt csinálta. Szerintem tök cuki volt. De egyik napról a másikra abba hagyta, azóta már csak anya vagyok.
2014. szept. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Szerintem is cuki. :)
2014. szept. 2. 12:11
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
A fiam 2 éves és 3 hónapos, pár hete ő is rákapott, hogy időnként nem anyának, hanem a nevemen szólít, sőt még becézi is. Miután azért legtöbbször anyának, anyucinak vagy anyucikának szólít, így nem csinálok ebből ügyet. Egyébként olyan aranyos :)
2014. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is cuki, és nálunk is előfordult, már nem szokott. Nekem amúgy olyan osztálytársam is volt, aki a szüleit csak a keresztnevükön szólította, náluk ez volt a szokás.
2014. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
A barátnőm kisfia az anyját a becézett keresztnevén szólítja már évek óta. 2-3 évesen is, meg most 6 évesen is. A barátnőm nem csinál belőle ügyet.
2014. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak is volt egy ilyen korszaka 2,5 évesen. Sőt az apját szívemnek hívta, mert tőlem ezt hallotta. Mi nem szóltunk rá. Kinőtte.
2014. szept. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

Minket a keresztnevünkön szólítanak a gyerekeink, kb. azóta, hogy rendesen beszélnek. Eleinte mama és papa volt a gügyörészős szólítás, majd keresztnéven szólítás lett belőle, és most már (iskolás korban) leginkább keresztnév, de ha nagyon kedveskednek, ölelgetnek, akkor időnként mamáznak-papáznak.


Először számomra fura volt, mert én „anyu-apu”-ként hívtam a szüleimet. Aztán rájöttem, ennek egyetlen oka van: hogy mi egymást a férjemmel sosem anyuzzuk/apuzzuk/mamázzuk/papázzuk stb., hanem a keresztnevünkön szólítjuk egymást, és így beszélünk egymásról a gyerekeknek is. Bevallom, ma már abba fura belegondolnom, hogy miért beszél az emberek zöme egy szerep szerint a másikról („majd ha apa hazajön”), mert az oké, hogy én az anyja vagyok a gyereknek, ő meg a gyerekem – akkor miért nem beszélnek a gyerekről sem úgy egymás közt a szülők, hogy „majd ha a fiunk/lányunk/gyerekünk hazajön”, vagy szólítja mindenki „lányomnak” a lányát? :)


A lényeg: engem nem hogy nem zavar, tök jónak tartom, az pedig egy plusz előnye, hogy az összes óvónő/tanítónő és a gyerekek is mindig tudták a nevemet emiatt. :)

2014. szept. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10%
Apukámat a keretsztnevén szólítom, mióta eszemet tudom. Unokatesóm mindkét szülőjét szintén keresztnéven. Én még 30 alatt vagyok, ő bőven felette. A gyerekem lazán kiabál utánam a keresztnevemen. Általában akkor, ha jelezni akarja, hogy türelmetlen, vagy mérges. Mindig kijavítom, de nem hinném, hogy attól, mert a keresztnevemen szólít, kevésbé szeret, vagy később kevésbé fog tisztelni. Ha Juli leszek neki, akkor az. Jobban zavar, na anyusnak hív :). Ő 3 éves amúgy.
2014. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%
Engem egyszer hivott a keresztnevemen a 4 eves lanyom es borzalmas volt! Nem is szeretnem ha megegyszer elofordulna. Nem vagyok se a haverja se egy ismerose. Engem baromira zavar. Az is zavarna ha a ferjem a keresztnevemen szolitana. Egyszeruen nekem tavolsagtarto es erzelemmentes.
2014. szept. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!