Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha még gyeden vagyok, és...

Ha még gyeden vagyok, és nemsokára igényelni fogom a tgyást a másik babámra, akkor a fizetésemet automatikusan emelik és a 2009-es évet fogják nézni vagy még a 2006 évi bejelentettemre kapok mindent?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy azóta volt fizetésemelés,csak nem tudom,hogy ezt kérni kell,hogy emeljék meg a fizumat vagy ahogy a többieknek emelik(akik dolgoznak)ugyanúgy emelik nekem is?
2010. jan. 18. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A fizetésemelés csak akkor jár, amikor visszamész dolgozni.

A második babával a tgyást az aktuális szerződésed szerinti bérből fogják számolni, de a "jó hír", hogy ebben az esetben ugyanúgy maximalizálva van, mint a gyed.

2010. jan. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha valaki 3 vagy több babát szül,akkor még 6 év múlva is ugyanannyi gyedet kap mint az első babával?Hát furi az biztos.Csak az oepnél mondták hogy kérdezzek rá a munkahelyemen.Köszönöm a válaszod.
2010. jan. 18. 09:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ugyanannyit kap, lehet, hogy kevesebbet.

A gyed alapja normál esetben az előző naptári év átlagkeresete (ebbe beleszámolják pl. a jutalmat), ha nincs az előző naptári évben 180 bérezett nap, akkor a szerződés szerinti bérből számolják.

Igen, furi, de ez van. Egyébként vicces, hogy az oep-től irányítottak a munkahelyedre, hiszen az oep-nek kéne jobban tudnia...


Egyébként a fizetésemeléses résznél van egy lehetőség: azt mondod a munkahelyeden, hogy visszamész dolgozni, megemelik a fizudat, kiveszed a szabikat, majd elmész tgyás-ra. Ekkor a tgyásod alapja már a megemelt fizetésed lesz, de ugyanúgy maximalizálva van, mint a gyed, vagyis a mindenkori minimálbér kétszeresének a 70%-a a plafon, amit kaphatsz.

2010. jan. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!