Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 hónapos a kisbabám. Elmehete...

6 hónapos a kisbabám. Elmehetek mellette 4 órába dolgozni? Ha be lennék jelentve, akkor is kapom a gyedet? Vagy jobb lenne feketén? De lehet ebből probléma?

Figyelt kérdés
2008. aug. 8. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! A Gyermek féléves korától akkor mehetsz el 4 órában dolgozni ha lemondasz a GYED-ről és GYES-re mész. Most gondold végig: Amíg GYED-n vagy mondjuk kapsz kézbe 45ezret, ha GYES akkor kézbe kapsz 23ezret és keresel 4 órában bejelentve bruttó ( ha a min bérrel számolunk)32 ezret. Ebből adót igaz nem vonnak de vonnak járulékokat kb kézbe kapsz másik 20 ezret. Mi a jobb. Ráadásul a mai bölcsőde helyzettel nem tudom el tudnád e vinni bölcsibe vagy ki vigyázna rá. Mert ha valakinek fizetned kell a vigyázásért már bukott a mutatvány.


Ja és ha feketén mész el lebukás esetén nem csak elveszíted a GYED összegét, de téged és a munkáltatót is megbüntetnek amit akár 100 ezres tétel is lehet. Megéri????

Szerinte maradj vele 2 éves koráig. Utána menj vissza dogozni. Pénzben nem fizethető meg ez az időszak.

2008. aug. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyen pici gyereknek még az anyjára van szüksége,nem a bölcsire.
2008. aug. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.Nem a munkahelyemre mennék vissza,hanem jött egy lehetőség,délután 4-től 8-ig dolgozni a lakóhelyemhez nagyon közel.Addig apuka lenne a picivel,tehát ez megoldható.Most 55-60.000ft gyedet kapok.Ezért a munkáért 70.000-et kapnék.Nem tudom mi lenne a jó megoldás?!
2008. aug. 8. 11:17
 4/9 anonim ***** válasza:

GYED mellett egyetlen órát sem szabad dolgozni törvényesen. Még otthoni munkát sem lehet végezni, semmiféle más jövedelmed nem lehet mellette (nagyon jól kitalálták ezt...), kivéve a szerzői jogdíj. Ha feketén dolgozol, akkor nagyon nagy szívás, ha bukta van, akkor téged is megbüntetnek. Én nem kockáztatnék. Számold ki, hogy éri meg jobban, hogy kapod a GYED-et, vagy ha csak GYES-t kapsz, és hozzá a fizetésedet.

Amúgy szerintem nem nagy tragédia, hogyha valaki el tud menni négy órába dolgozni egy hat hónapos gyerek mellett, feltéve, hogy van, aki vigyáz a babára. Napi négy óra nem nagy idő.

2008. aug. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy mennyit kapnál. Szerintem menj csak. Jobban megéri. Ha most kapsz 60 ezer GYED-et, úgy meg keresel 70 ezret, és hozzá 23 ezer GYES-t kapsz, akkor mindenképp jobban jársz. És pláne, hogy nem is idegenre kéne bízni a picit, hanem az apukára, aki így legalább ki tudja venni a részét a babára vigyázásban. Hiszen reggeltől délutánig te vagy vele, nincs abban semmi, hogy négy órát meg az apja van vele, hiszen ő épp olyan szülője neki, mint te. Menj csak, ha kedved van hozzá! Csak akkor ne felejtsd el, hogy le kell mondani a GYED-ről, mert különben megbüntetnek.
2008. aug. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak is köszönöm!A gyes egyébként mennyi lenne?Ha jól tudom az nagyon kevés.Az a baj,hogy nem tudom ez a munkalehetőség mennyire lenne hosszú távú.Mert ha csak pár hónap,akkor mit csinálok?Újra kérhetem a gyedet?
2008. aug. 8. 11:53
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyszerre írtunk.Nagyon köszönöm mégegyszer!Átgondoljuk még egyszer a párommal,aztán meglátjuk.Ő nagyon szeretné,ha elmennék dolgozni,igazán jól jönne a pénz,csak én kicsit tartok ettől a dologtól,hogy a picit ott hagyom majd 4 órára,tudom nemsok idő,ráadásul alig 20 percre leszek otthonról.Csak az a baj,hogy ez a munka mindennap lenne,heti 7 nap.Na majd meglátjuk.Még egy kérdés:Ha elvállalom,akkor hol kell ezt bejelentenem?
2008. aug. 8. 12:03
 8/9 anonim ***** válasza:
A GYED-et lehet szüneteltetni, tehát ha véletlenül nem lenne hosszú tvú, akkor simán visszamehetsz GYED-re
2008. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
jó volna ha feketén tudnál menni,és akkor a 70+a60gyed!legalább lenne is kis betevőre:-)))
2008. aug. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!