Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg szinte lehetetlenség...

Tényleg szinte lehetetlenség kisbabával albérletet találni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 7. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem igaz.

Mi kutyával + babával kerestünk albérletet. Nehezebb, de akad.

2014. szept. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 zabmester ***** válasza:
100%
Nekem mindig sikerült :) Mondjuk ez szerintem várostól is függ. Egy éves sem volt még a fiam, amikor először kerestünk albérletet, gond nélkül találtunk is, igaz, nem volt a szívem csücske, nagyon a város szélén volt. Nem volt gázos környék, csak mindentől messze volt, buszok alig jártak, egy nyamvadt bolt sem volt a közelben, szóval ott szerintem tényleg örültek, hogy valaki oda akart költözni, nem érdekelte őket, hogy van-e gyerek, vagy nincs. De egy évre rá is simán találtunk másik lakást, pont ott, ahol akartam, a bölcsivel egy utcában. Két évvel később szintén könnyen találtam, a kiszemelt ovitól két percnyire, népszerű környéken (egyetemi kar is van mellette). Három évig laktunk ott, most költöztünk másik lakásba, ez kicsit nehezebb szülés volt, de főleg azért, mert eleve alig volt kiadó lakás éppen, ami meg volt, az vagy túl kicsi volt (másfeles), vagy túl nagy (két és feles, három szobás), vagy messze volt az iskolától. Igaz, idén tényleg sok olyan hirdetésbe belefutottam, ahol előre kikötötték, hogy csak gyerek nélkül lehet menni, de végül csak sikerült a megcélzott időpontban költözni, pont oda, ahova akartunk, pont akkora méretű (és szépen felújított) lakásban, amilyet szerettünk volna. Szóval nekünk eddig nem volt gondunk ezzel, pedig ráadásul az első három lakást még egyedülálló szülőként vettem ki, tudták, hogy nincs párom, a legelső lakásban még nem is dolgoztam, gyed-en voltam, de ott pl. a kutyát sem érdekelte, hogy miből élek, látták, hogy fizetek rendesen minden hónapban. Nekem inkább azzal szokott gondom lenni, hogy elengedni nem nagyon akarnak, mindenhol azt mondják, hogy olyan bérlőt nem nagyon találnak, mint mi vagyunk, akikkel soha nincs semmi gond :) Persze ezt nyilván senkiről nem lehet előre tudni, de én pl. már többször is bedobtam azt, hogy nyugodtan hívják fel az előző főbérlőt, kérdezzenek rá, hogy milyenek voltunk, meg fogják mondani, hogy nem volt velünk semmi gond.
2014. szept. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem annyira könnyű,de igazából baba nélkül sem egyszerű normális tulajdonossal normális albit találni,nem lehetetlenség nekünk is sikerült már.
2014. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 hónapos terhes voltam, mikor megtaláltuk a mostani albinkat. Mikor mondtam, hogy baba lesz, sehol nem volt kizáró ok. Inkább nekünk nem felelt meg 1-2 lakás. Nagyrészt minden főbérlőnek van már gyereke, sőt a kiadandó lakásban kezdték vele az életüket.
2014. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

lehet Budapesten nagy választék miatt könnyebb de máshol nehéz.

Itt számtalan példa van rá.

[link]

2014. szept. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi Pestiek vagyunk. Kutyussal plusz babával 1 év alatt 3x költöztünk sajnos.

Az első albi a belvárosban volt, de nem éreztük magunkat jól ott.

Kb. Az 5. lakást melyet felhívtunk az fogadta el a kutyát is és a gyerkőcöt is.

5 hónapig lakhattunk ott, mert a fickó eladta a lakást.

Utána szinte rögtön találtunk. Szerintem babával nem nehéz.

Bár az 5 lakásból 3 agyerek "miatt" nem adta nekünk bérbe....

2014. szept. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A baj az, hogy sokan visszaélnek azzal, hogy kisgyerekes családot nem lehet kirakni az albérletből akkor sem, ha nem fizetnek. Aki főbérlőként már járt így, vagy ismer olyat akivel ez előfordult, nem fogja kiadni..

Sajnos én is jártam így, 2 évembe telt visszaszerezni a lakásom. Pedig a bérlők elsőre cuki babás párnak tűntek és 5 hónapig fizettek is rendesen. Mivel a hitelemet fizetem az albérleti díjból, elég kellemetlen helyzetbe kerültem, nem is beszélve az ügyvédi költségekről...

2014. szept. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utoló! Ez tényleg igen rossz lehetett, de előre is kell gondolkodni.

Van olyan szerződés, melyben ki lehet "tenni" kisbabást is.

Pl. Mi ilyet írtunk alá.

2014. szept. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3. vagyok mi már kétszer találtunk,nem Budapesten a következőt Budapest környékén keressük,eddig mindig elégedettek voltak velünk,sőt a jelenlegi sajnálja,hogy elmegyünk,de hát a Belváros közelében szeretnénk költözni és nagyobb lakásba
2014. szept. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ügyvéd által írt szerződés volt, ezért tartott "csak" két évig visszaszerezni a lakást. :)
2014. szept. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!