Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha az ikreimnek...

Mit szólnátok, ha az ikreimnek a Franciska és Friderika neveket adnám? Fiúban pedig Nándor és Gábor?

Figyelt kérdés
Vezetéknévhez illenek.

2014. szept. 9. 14:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Vigyázz a hasonló hangzású nevekkel, mert könnyű összekeverni őket. :)
2014. szept. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A Friderika nekem nem tetszik bocs :) a Rebeke ugrott be helyette.

A másik három név tetszik

2014. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
RebekA. Elütöttem
2014. szept. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem egyik neved sem tetszik, de összeillenek, úgyhogy hajrá! :)
2014. szept. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem csak a Franciska név tetszik, a Friderika nem. A Nándor és a Gábor közül inkább az utóbbi.
2014. szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik a Franciska és a Friderika a Nándor igen azt úgy jó becézni h Nándi viszont Gábórból túl sok van :D Ha illik a vezetéknévhez akkor szerintem pl a Dániel lszebb :D
2014. szept. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ikerlelektanilag nem tartom helyesnek,hogy ennyire egyforma neveketakartok adni.igy is lesz egy csomo olyan idoszakuk,amikor szenvedni fognak hogy mennyireegyformak, nem erzem tisztessegesnek veluk szemben,hogy meg a nevuk is hasonlo.legyenek egyediek,totalisan kulonbozo nevvel.
2014. szept. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nándor és a Gábor párosítás tetszik. Nem túl hasonlóak, mégis illenek egymáshoz. Úgyhogy ezt csak megerősíteni tudom, hogy jó döntés :)

Remélem nem bántalak meg, de a lánynevek közül egyik sem tetszik. A Friderika még elmegy, (bár nem tudom hogy lehet becézni) de a Franciskáról nekem nagyon a kendős öregasszony jut eszembe, de ha ettől eltekintek, sem tetszik a hangsor. :/

Azt javaslom, hogy ezt még gondoljátok át, biztos vagyok benne, hogy találtok még a fiúnevekhez hasonlóan passzoló nevet a lányoknak, ami nem túl hasonló, mégis szép. :)

Friderika mellé esetleg a Fruzsina/ Angelika/ Veronika?

2014. szept. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is egyetértek azzal, hogy az ikreknek nem kellene egyforma nevet adni. Látom a lányaimon, hogy így is sokszor mennyire nem előnyös, hogy ikrek. Szerintem jól döntöttünk, hogy különböző nevet adtunk, bármennyire is érdekesnek tűnik az, amikor ikrek és még a nevük is hasonló. Mi hagytuk, hogy különböző egyéniségek legyenek, és amennyire lehet "csak" testvérek legyenek, ne egymás klónjai. Szerintem, ha a szülők így választanak nevet annak az a folytatása, hogy egyforma ruhákba járatják majd őket és végül nem is hagyják, hogy különbözőek lehessenek. Egyébként szerintem szép nevek, amiket választottatok.
2014. szept. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!