Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kifejezetten gyereknek (9-11...

Kifejezetten gyereknek (9-11 évesnek való) könyv, történetek a jó erkölcsről! Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nem hittankönyvre vagy iskolai erkölcstankönyvre gondolok,hanem olyanra,amiben rendes történtek vannak Katiról,Zsuzsiról illetve Daniról meg Pistiről.

Nem pontokba szedve,hogy hogyan kell jól és erkölcsösen viselkedni,hanem ahol történetekkel mesélnek el egy-egy szituációt,ami természetesen nem a szexről szól,hanem csak JÓCSKÁN előfutára még,hogy mit igen és mit nem és miért nem.

Tudja a kislányom nagyon jól,hogyan kell jó kislányként viselkedni alap szituációkban,de egyre több helyzet jön elő,amiről még nem hallott (én se akartam ideje előtt ilyesmivel megrémíteni) és nem tudja kezelni.

Napokban barátnőméknél voltunk és a 7 éves kisfia pisilés után elfelejtette visszavenni a nadrágját.Pólóban és kukiban szaladgált a kislányom előtt vagy 10-15 percig biztosan.(Nem ülünk mellettük folyton,had játszanak.)Mint utóbb kiderült a kisfiú nagy büszkén megmutatta neki,hogyan is lett néhány hónapja körülmetélve.

Nyár óta a játszótérre is sokszor leengedem egyedül és egy 10 éves kisfiú (akivel évek óta együtt játszanak egyébként) kergette a kislányomat és a barátnőjét (9 évesek),hogy nézzék meg a fütyijét.Lehet eszében sem volt elővenni,de akkor is rossz élmény és tapasztalat.

Nem akarok semmit túlbonyolítani és kisgyereket gusztustalan kis bűnözőnek beállítani sem.

Lehet legtöbben azt fogjátok írni,hogy egy tisztességes erkölcsi normák között nevelt gyereket nem kell félteni,de én szeretnék mindent megtenni.

Ő egy visszahúzódóbb,félénkebb kislány,akinek a családjával szemben megvan a bátorsága és az akarata,de a külvilággal szemben nem.Egy határozottabb barát simán képes befolyásolni jó és rossz irányba egyaránt.

Tehát lényeg a lényeg ismer e valaki hasonló stílusban írodott könyvet,mint amit fent említettem.

Vagy aki hasonlóan aggódós anyuka,az tud e nekem bármilyen jó tippet,tapasztalatot adni a témával kapcsolatban?

Előre is köszönöm.


2014. szept. 12. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:
A könyv is jó, de annál szerintem jobb, ha te beszélgetsz vele. Próbáld őt óvatosan kérdezni, hátha kiderül, mit tud már! A kérdéseire az életkorának megfelelően válaszolj! Nem neki, hanem neked tudom Dr. Spock könyvét javasolni, amiben tényleg nagyon jól leírja, hogyan kell ezekről a dolgokról beszélgetni.
2014. szept. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Olyan könyvet,hogy hogyan kell erről beszélgetni én is találtam és ajánlottak,de ennek akkor is olyan okító jellege van.Hiába próbálom úgy tálalni akkor is más a hangulata,mint egy könyvnek,amit ő is bátran a kezébe vehet és elmeséli,hogy Juli elment Gáborral fagyizni,de Timike nem ment el Péterrel csak azért,hogy ne maradjon le a barátnőjétől ilyesmivel.Gagyi példa,de remélem érted hogy értem.
2014. szept. 12. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!