Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális, hogy 30 felett még...

Normális, hogy 30 felett még mindig nem vagyok benne biztos, hogy szeretnék a közeljövőben gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Nő vagyok. Tisztában vagyok vele mennyi problémánk lehet ha még sokat várunk. Szeretnénk gyereket, de én szeretem azt is ami most van velem. A párom fiatalabb, mint én és részéről semmi sem sürgeti, de nem is zárkózik el a dologtól. Egész eddigi életemben tanultam és keveset "éltem", szórakoztam. Most kb. 2 éve, hogy "csak" dolgozom, élvezhetem az életemet, ha hazajövök akkor lazulhatok, mert nem kell estig tanulnom, mint előtte. Hétvégente eljárhatunk bűntudat nélkül bulizni a barátainkkal vagy fetrenghetünk akár egész nap az ágyban, ha éppen úgy jó nekünk. Szeretem ezt, de látom néhány kolléganőmet akik ebben ragadtak, 40 felettiek és a macskájukkal élnek. Mostanában szóba jött ez a gyerek téma de kb. 3 naponta megváltozik a véleményem. Szeretném is meg nem is. Félek is kicsit. Szeretem a gyerekeket, de főképp más gyerekét, mert egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy jelenleg változtatni akarok azon amiben vagyok. Másnak is ilyen nehéz ez az elhatározás? Tényleg szeretném, de talán túlságosan is racionális vagy maximalista vagyok és nem akarok, vagy merek addig belekezdeni amíg nem vagyok magamban 100%-ig biztos, hogy megértem rá és nem rontom el a saját gyerekem életét a türelmetlenségemmel meg az önzőségemmel. Ez majd kialakul közben vagy menthetetlen vagyok?
2014. szept. 13. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:

28 vagyok, most várom az első babánkat. Bennem is volt kétség bőven. Nem azért, mert nem szerettem volna babát, inkább magamban nem voltam biztos. Féltem, hogy nem tudok neki mindent megadni, amit kellene, nem lesz hozzá elég türelmem, és el se tudtam képzelni, hogy fog beleférni az időmben.

Kicsit önző is voltam, mert valahogy nem akartam felhagyni a kényelmes életemmel.

Aztán elkezdtünk próbálkozni, és nem jött össze. Rögtön tudtam, hogy nekem kell egy gyerek, és bármire képes lennék érte.

Amikor nagy sokára összejött, szerintem én voltam a világon a legboldogabb. 39 hetes vagyok, napok választanak el a szüléstől, de annyira szeretem már most ezt a picit, hogy elmondani sem lehet.

Sosem gondoltam volna, hogy egyszer lesz egy ember, akiért bármit, akár az életemet is feláldoznám.

2014. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
amig nem érzed úgy, hogy egy kisbaba fontosabb mint a lazulás, bulizás, addig nem vagy kész rá és addig ne vállalj gyereket. èn magam nem értem az olyan nőket mint te, én 22 éves korom ota dolgozom, háztartást vezetek és mellette mégis volt időm bulizni szórakozni felnőni, megérni egy babára. neked nem volt rá elég 10 év? ne mond hogy tanulas mellett nem volt idöd mert dolgozni és mellette háztartást vezetni jóval keményebb. bármi más indokot el szoktam fogadni de azt hogy valaki 30 év felett szüttyög noha mindrn feltétele meg volna a babának na azt nem. gondold át ezeket és ha valóban szeretnél babát akkor ne késlekedj. minden perc áldozat abbol amit az életben vele tölthetsz.
2014. szept. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30 felé haladva egyszercsak belémnyilalt, hogy nagyon vágyom egy gyermekre. Boldog kapcsolatban éltem, készültünk az esküvőnkre, a páromnak is minden vágya volt a saját gyermek. Egyszerűen ez lett minden gondolatunk, folyamatosan álmodoztunk, higy milyen csodás lesz. És valóban! Nem túlzás kijelenti, hogy szinte szerelmesek vagyunk a kisfiunkba, most pedig várjuk a kishúgát, akit szintén egy csodának élünk meg. Szerintem így jó, és csak ilyen érzésekkel szabad gyermeket vállalni. A kérdésedre pedig azt válaszolom, hogy nem, nem normális, hogy ennyire nem jön neked az a mindent elsöprő anyai érzés/ösztön, hiszen a Te korodban a nők 99 %-ára rátör e az érzés. De inkább ismerd fel, hogy még nem értél meg az anyaságra, mintsem szülnél egy gyermeket, és púp lenne a hátadon. Annál szörnyűbbet el sem tudok képzelni.
2014. szept. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Sztem nem gond, nem vagyunk egyformák. Vki már 20 évesen késznek érzi magát, vki jóval később. A lényeg,h ne elvárásoknak akarjon megfelelni az ember.

Személy szerint én akkor tudtam biztosan,h készen állok rá, amikor azt éreztem,h milyen jó lesz a gyerekünknek,h mi leszünk a szülei :)

A férjem nekem is mondta már korábban is,h felőle lehetne már gyerekünk. De mindig hozzátette,h igazából tőlem függ, mert az én életem jobban megváltozik. Ez igaz is.

33 éves vagyok, féléves a pici fiúnk :D

2014. szept. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ. A kritikát is a második válaszírónak. Nem bánom, hogy nem vállaltam 22 évesen gyereket. Nekem is lehetett volna de az első barátom meghalt egy autóbalesetben, amikor én 26 voltam így akkoriban nem is volt kivel gyereket vállalni. Vannak élethelyzetek amikor tényleg nem fér bele. A családom több száz kilóméterrel messzebb lakik tőlem és 24 éves korom óta magamat tartottam el úgy, hogy a napi iskolai elfoglaltságaim mellett 6 órában dolgoztam. Természetesen ehhez társul a háztartás vezetése is szóval ez nem verseny, de nekem kicsit ez is sok volt. Elhiszem, hogy vannak akiknek ez a világ legegyszerűbb döntése, de nekem nem az mert láttam nem egy olyan gyerekkori ismerősömet akik érettségi után 1-2 évvel szültek és most tizenpár évvel később meg elválnak és mindennel foglalkoznak csak a gyerekükkel nem. A nővérem 32 évesen szült, édes cuki gyereke van de semmi élete a gyereken túl mert egyedül neveli. Boldog, de mivel ismerem mint a tenyeremet látom rajta, hogy magányos is. Vannak persze jó példák is előttem és tényleg egyre inkább jó érzés a tudattal eljátszani, de szerettem volna tudni, hogy ezt más hogy élte meg.
2014. szept. 13. 22:27
 6/8 anonim ***** válasza:

34 éves koromig eszembe se jutott, hogy bevállaljak gyereket, bár tudtam, hogy szeretnék, mindig tudtam ezer okot, hogy miért nincs még itt az ideje. aztán becsúszott (tartós párkapcsolatban persze) és természetes volt, hogy megtartjuk.

azelőtt nekem bőven elég volt bármilyen gyerekből 10 perc, persze nagyon édesnek, aranyosnak, szorakoztatónak, szeretnivalónak láttam a gyerekeket, de nem volt hozzájuk sok türelmem.

úgy 30-ig folyamatosan buliztam, már ugyan csillapodott, de a shoppingolások, házibulik, barátnői traccspartik, utazgatások azért kellettek folyton.

ráadásul a munkám stresszes volt, volt másodállásom is, sokat ittam, sokat cigiztem, két végén égettem a gyertyát, nem fért volna el egy gyerek.

és akkor megtörtént a csoda - így mondom, mert tényleg nem sok esélye volt a gyereknek a fogantatásra (életmód + fogamzásgátló + egészségügyi...)


megszületett a kisfiunk, és megtudtam, mi is az igazi boldogság, a tökéletes élet, mi az, hogy élni valamiért.


azt gondolom, hogy mindennek eljön az ideje, pont harminc évesen én is úgy voltam, ahogy te, sőt, talán még messzebb is a gyerekvállalás gondolatától.


szerintem még ráérsz, de azért azt tudd, hogy ha később szülsz, akkor már a régi bulizós életedhez még később térhetsz vissza, hisz gyerek mellett 4-5 évig azért nem lehet dorbézolni - szerintem. úgyhogy nem kell persze elkapkodni, de ha 40 évesen szülsz, akkor újból bulizni már nagyikorban, 44-45 évesen mehetsz megint, ezt ne feledd :) :) :)


ha nem jött volna össze, így 36 évesen se mentem volna a dolgok elébe, most hogy viszont így alakult, most azt tanácsolom neked, azért 35-ig vállald be. ha előbb jön az érzés, akkor előbb persze, de 30-nál még nem gond. sőt, negyvennél se, csak hát igen, az, hogy mikor mész vissza a régi kerékvágásba, az azért inkább számít, én úgy vettem észre magamon.


100%-osan sose biztos, hogy leszel e kérdésben.


amúgy még attól se ijedj meg, hogy ha azzal jön majd valaki, hogy idő, míg teherbe esel, mert az én példám pl. ezt megcáfolja (de ismerőseim is max 6-8 hónapot vártak átlag)


szóval ha egyszer elkap az érzés, hogy jó lenne, és a párod is így gondolja, szerintem vágjatok bele, legalábbis szerintem 35 évesen érdemes az elsőt megszülni. (aztán majd esetleg jön a többi) :)

2014. szept. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Tényleg segített. A barátnőm is most várja az első babát és annyira ki van virulva. Imádom ha a közelemben van. Nála nincs de. Nagyon aranyos kismamának. Szeretnék én is ilyen lenni.
2014. szept. 13. 22:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát kedves kérdező, azt hiszem egy sorstársra akadtál, mintha én tettem volna fel a kérédést.

Én most leszek 30, és egyfolytában azt kérdezem magamtól, hol marad az anyai ösztön, jönni fog ez valaha?

Nekem is kb. 3 éve van egy nagyon jól megfizetett állásom, plusz emberekkel dolgozom, amit imádok, és a sok-sok nyüzsgés forgést ami vele jár, mellette utazgatunk és élvezzünk minden együtt töltött percet a férjemmel, tényleg nagyon harmonkus kapcsolatunk van, kop-kop-kop. DE..azt érzem mégis hiányzik valami, nem teljes az életem- életünk...talán tényleg egy gyerek? Nem tudom...Férjem már nagyon szeretne, én egyszer igen, egyszer nem. Önző vagyok rettenetesen, mert féltem az eddigi életem, félek, hogy nem jut időnk egymásra, félek hogy megszűnik a közöttünk lévő harmónia, a kényelem...és nekem sincs semmi segítségem,mert külföldre költöztünk, így tényleg csak mi 3an lennénk, vagyis inkább én és a baba, mert a férjemnek dolgoznia kell...ha tudnád mennyit örlődöm, hogy képes vagyok én egyáltalán erre, hogy félérevonuljak, minden mást előrébb helyezzek mint saját magam...nem tudom.

Viszont tegnap megbeszéltük, hogy beadom a derekam, és legyen ahogy lennie kell....de egy valamiben biztos vagyok, ha jön, nagyon nagyon fogom szeretni, és ez az ami erőt ad, és bíztat.

Nagyon sok hasonló szituban lévő nővel beszélgettem, és mind azt mondták, hogy még a szülőágyon sem voltak benne biztosak, hogy jól döntöttek-e, de miután megszületett a picur, egyik sem cserélné le az új életét, sőt inkább azt sajnálták, hogy miért nem mertek előbb belevágni. Na szóval tudom, hülyén hangzik, de ez nekem nagy nagy biztatás, és remélem hogy az anyaság közelettével az ösztönök is jelentkeznek..

Tudom, hogy ezzel nem sokat segítettem, de gondoltam leírom, hogy nem vagy egyedül, mások is éreznek hasonlóan.

2014. szept. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!