Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a fürdésen kívül...

Hogyan lehet a fürdésen kívül tisztítani, adott esetben fertőtleníteni a baba kezét?

Figyelt kérdés
Most tartunk ott, hogy a 15 hetes kisfiam a lehető legtöbbször dugja a szájába a saját kezét, és az összes idős rokon a kezét simogatja... egyik épp a cigit tette le, a másikban nem vagyok biztos hogy kezet mos.. :( Megfogadtam, hogy többet nem hagyom, mert most telt be a pohár, csak eddig mindig hülyén éreztem magam, hogy rájuk szóljak, szóval kedves válaszolók én is tudom, hogy ez a megoldás, de ha éppen nem látom, és már odafordulok és megint a kezét fogják, hogy lehet hatékonyan eltisztítani? mert gondolom a folyékony kézfertőtlenítő géllel mégsem dörzsölhetem be a kezét, vagy igen? Vagy csak vizes textilpelenkával törölgethetem meg?

2014. szept. 15. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vizes textilpelenka igen, illetve még a popsitörlőre is mondják, van olyan, amin rá is van rajzolva a baba popsija, szája és keze, hogy ezeket mind lehet törölgetni vele. Mondjuk én csak mértékkel mertem használni. Én általában vendégségben tartottam magamnál egy vizes textilpelenkát és törölgettem a baba kezét (nem feltűnően) és a tárgyakat, amiket oda akartak dugni neki "játszani". Amikor meg nagyon koszos tárgyakat akartak odaadni neki (szemüveg, telefon, kulcscsomó - ezeket azért rendesen összetaperolja az ember), akkor mindig különféle indokokkal visszautasítottam.


Hát ezt az időszakot túl kell élni. Emlékszem én is a hajamat téptem ilyenkor. Aztán ahogy el fog kezdeni mászni a babád, ez el fog múlni és már csak akkor mosod meg a kezét, ha valóban koszos lesz vagy evés előtt mondjuk, tehát kialakul a normális egyensúly.

2014. szept. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért ne vidd túlzásba ezt a fertőtlenítést! Nyilván ha nagyon bepiszkolódott a kis keze vagy tényleg piszkos dolgot dugnak az orra alá, akkor a popsitörlővel elég tisztára törölni a kezét. De nem szabad burokban tartani, el kell kezdeni kialakítani, erősíteni az immunrendszerét!
2014. szept. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Nem, túlzásba semmiképp, csak amikor lever a víz, hogy éppen ki miután fogdossa a kezét..
2014. szept. 16. 08:22
 4/8 anonim válasza:
szerintem nem viszed túlzásba, ne is hagyd magad! párom kedves családjával sajnos ugyanez a helyzet... fogdossák az 5 hónapos kislányom kezét kézmosás nélkül cigi után, meg köhögés után... ráadásul orrbatúrás után!! meg puszilgatják a kezét.. én szóltam többször is, de semmibe vettek, aztán kikeltem magamból(az volt mindennek a teteje mikor a kislány apósom karjáról gyomlálta a szőrt és tömte a szájába, ők meg csak röhögtek nagyokat ahelyett hogy kiszedték volna a kezéből) és két hét mosolyszünet után mintha misem történt volna semmi sem változott! ennek sajnos most lett meg az eredménye: a kislányom belázasodott és véres nyálkás a széklete-valószínűleg bélgyulladása van. holnap megyünk az orvoshoz, most meg itt őrzöm a kicsi álmát hogy nehogy feljebb menjen a láza. szólj nekik szépen, ha nem hallgatnak rád akkor durván, mert ha sajnos nem érik fel ésszel, akkor csak te tudod megvédeni a kisfiad a betegségektől!
2014. szept. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jujj, nagyon sajnálom.. :( Jobbulást kívánok a picinek! Ez tényleg extrém. Ugyanez a véleményem. Mondtam a férjemnek legutóbb, mikor lefagytam, látva hogy cigizés után simogatják a baba kezét, és én hülye, nem mertem szólni, hogy igen sajnos nem nekünk kell elvárni a másiktól, hogy észbe kapjon, hanem nekünk kell megvédeni, szóval sértődés ide, mosolyszünet oda, meg kell mondani, erre jutottam én is. :(
2014. szept. 18. 09:21
 6/8 anonim válasza:
hát 1 hét kórház lett a dologból, a hasa még mindig megy picit, de már jól van :-) egyesek szerint eddig is paranoid voltam, de mostmár dupla annyira, és nem érdekel ki mit gondol :-)
2014. szept. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tudod mit nem bírok elviselni sok mindenkiben? Hogy nem adják meg a tiszteletet. Arra gondolok, hogy Te vagy az anyja, és Te azt kéred, hogy ezt vagy azt ne csinálják, jogod van hozzá, és mégis firtatják, vagy ugye azt mondják, hogy túl aggódód. Ha egyszer azt mondod, hogy nem engeded ezt vagy azt, igenis tartsák tiszteletben!

Nem ide tartozik, de kis kutyám is van, és tavaly megharapták, azóta sajnos nagyon féltem a többi kutyától, én is tisztában vagyok vele, hogy sajnos túlságosan is, de akkor is a többi gazdának tiszteletben kellene tartania, hogy én nem engedem oda minden kutyához,és ha kérem, akkor nem engem felül bírálni, és csak azért is rám küldeni a kutyákat. Egyszerűen nem értem, hogy miért veszett ki az emberekből a tisztelet, hogy nem fogadják el a másik döntését, hanem azért is az van, amit ők akarnak. Főleg egy gyerek esetében, akinek az anyja kéri, hogy ne fogdossák piszkos kézzel a kezét...

2014. szept. 25. 08:34
 8/8 anonim válasza:
Sajnos ez így van. Engem sokszor az bosszant, hogy ha mondok valamit, akkor rákontráznak, hogy jajj 20 meg 30 évvel ezelőtt mi volt. Se az 20 meg 30 éve volt és engem az nagyon nem érdekel. Hát az ember sajnos vagy bunkó, vagy mindent ráhagy az emberekre. Én most már ilyenkor mindig azt mondom magamnak, hogy inkább utáljon mindenki, de a gyerekemnek jó legyen. :)
2014. szept. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!