Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire ki kell...

Tényleg ennyire ki kell fertőtleníteni az egész lakást, ahol baba ill. kisgyerek van?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam,hogy az anyukák domestosszal,meg hasonló erős vegyszerekkel fertőtlenítik a gyerekük holmiját.Nekem még nincs gyerekem,de nálunk sosem volt divat ez a dolog.Persze mondjuk a wc-t én is ki szoktam fertőtleníteni,de az általános használati tárgyakat soha.

Ti,hogy vagytok ezzel?


2012. márc. 15. 19:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én sem fertőtlenítek át mindent. Minden nap felporszívózok, felmosok sima Ajax felmosóval. Ezt is azért, mert nálunk nagyon nagy por van a lakásban. Heti 1x van nagyobb takarítás, akkor megy a portörlés, fürdő/wc fertőtlenítés. És persze a kisfiam műanyag játékait áttörlöm néha ill. a ruha anyagúakat kimosom, de nem minden nap.
2012. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én csak első használat előtt főzöm/mosom ki a kicsi cuccait, domestost meg meghagyom a felmosáshoz, ilyenekhez. Nem vegyszerezem ilyen erős szerekkel a holmijait.
2012. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam, hogyha leesik, akkor értelemszerűen lemosom, hetente áttörlöm a játékokat. (2.voltam)
2012. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Másfél éves lesz a lányom, de soha nem vittem ezt túlzásba.Egy gyereket tisztán kell tartani, nem sterilen, nekem ez a véleményem. Ha valaki a széltől is óvja, az nem sok jóra vezet.Alapvető higiénia kell, de én pl. a játékait se fertőtlenítettem, csak akkor amikor még nagyon pici volt, kb. 3 hónapos koráig, akkor is csak 2-3 hetente Chicco-s hideg sterilizáló folyadékban.Ha már mászik, akkor többször söpör fel az ember, mint egyébként, és többször porszívózok, mert sajnos még mindig hullik a hajam.A szokásos nagy takarítás megvan, de ennyi! Nem tartjuk burokban.Domestost csak a WC-re, a konyhapultra, és a kádra használok, és ezt is csak heti egyszer.Talán 3-szor volt náthás a másfél év alatt, de nem itthon szedte össze.
2012. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én sem fertőtlenítek, csak a WC-t.

A játékait sem szoktam tisztítani, mert nem kerülnek koszos helyre, csak a baba fogdossa, és majdnem minden nap játszik velük.

A polcokról hetente-kéthetente letörlöm a port, amíg nem mászott 2-3 naponta mostam fel/porszívóztam, amióta csúszik-mászik, sokat van a földön, naponta.

Ritkán főzök ki, sterilizálok cuccokat, mert nincs olyan cucca, amit kéne (nem cumizik, nem használunk cumisüveget sem stb), de amit ki kell főzni (pl. rágóka), azokat is csak az első használat előtt főztem ki.

1,5 éves, eddig sosem volt beteg.

2012. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Szerintem káros a kérdésben megfogalmazott, erős szerekkel történő, mindenre kiterjedő fertőtlenítés. Kaptunk születéskor baba-mama ajándékcsomagot, na ott találkoztam a domestos és a neomagnol szórólapjaival, ami szerint az egész lakást, az összes játékot, mindent fertőtleníteni kell. Ez csak reklámfogás. Van egy ismerősöm, aki a gyerekének felforralta a fürdővizét, hogy fertőtlenítse. Hát, ez a gyerek folyton betegeskedik. Ha minden steril, nem tud kialakulni az immunrendszere. Féléves kortól lehet lazábbnak lenni, és addig sem kell mindent fertőtleníteni. Sterilizálni csak a szoptatáshoz, fejéshez, tápszerkészítéshez szükséges eszközöket,cumit kell. Az újszülöttnél jó, ha ki is vannak vasalva a textilpelenkák, amik az arcához érnek. A vasalás is fertőtlenít. A ruháit én személy szerint nem vasaltam, mert inkább a gyerekemmel töltöttem az időt, illetve pihentem. Féléves korától kezdve már együtt mosom a ruháit a mieinkkel. Biztos ismered azt a régi viccet, hogy ha az első gyerek leejti a cumiját, azt rögtön fertőtlenítik, a harmadik esetében meg a kutyával nyalatják le róla a koszt...vagy valami ilyesmi.
2012. márc. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem fertőtlenítek mindent ki. Természetesen az alap és elengedhetetlen higiénia megvan nálunk is, mint minden rendes háztartásban. Mindennap felmosok, két naponta porszívózom. Nálunk a lassan 2 éves tacskónk is a lakásban van (panel) és semmi baja nincs a 8 hónapos lányunknak.

Egyébként a játszótéren sincs minden lefertőtlenítve és gondolom nem is lesz. Ahova járunk foglalkozásra, ott sincs semmi fertőtlenítve. Én szoktam áttörölni törlőkendővel a dolgokat.


Én mindig azt mondom a rokonoknak és a páromnak is, hogy nem fogom a lányomat burokban tartani. Sosem fog az immunrendszere erősödni, ráadásul.. nem is tehetem meg, hogy üvegházban lakjunk, hogy minden fertőzést és betegséget elkerüljünk ..

2012. márc. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én már csak azért sem mosnám fel pl a padlót domestossal mert teljesen beleszívódik mindenbe, a gyerek meg azon kúszik mászik és belélegzi a vegyszert...

Nem olvastam végig mindenki kommentjét szóval ha valaki már írta akkor bocsi.

2012. márc. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én személy szerint nem fertőtlenítettem soha a játékait,a padlót hetente 1x felmosom domestosal,de nem minden nap,a többi napon Ajaxot használok.A fürdőt szoktam azzal fertőtleníteni.A gyerekeim nem betegesek.Viszont van olyan anyuka ismerősöm,hogy elmentünk hozzájuk,olyan domestos szag van hogy csípte a szemem,mindent azzal fertőtlenít még a játékokat is.Annyira,hogy a lányom után letörölte a wc-t domestosal,ha ott pisilt.A gyereke meg asztmás,mert óvta mindentől,nincs semmi immunrendszere.
2012. márc. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!Akkor megnyugodtam,hogy nem én vagyok az egyetlen,aki szerint túlzás lenne mindent lefertőtleníteni,mert ez inkább káros,mint hasznos!
2012. márc. 16. 08:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!