Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik koraszülött intenzíven,...

Akik koraszülött intenzíven, gyerekosztályon dolgoznak, hogy bírják ezt ki idegileg?

Figyelt kérdés

Orvosok, nővérek, akik ott dolgoznak, nem roppannak ebbe bele? Főleg hogy kis ártatlan babákról, gyerekekről van szó, akik a karjaik között szenvednek, esetleg halnak meg? Hogy lehet ezt bírni hosszú távon idegileg?


Csak érdekel, mert én is irányba tanulok, de felnőttekkel szeretnék foglalkozni.



2014. szept. 25. 13:26
 1/4 A kérdező kommentje:
És akiknek még családjuk is van? Én ismerek egy gyerekorvost, neki nincs is. Sok ügyelet, főleg hogy legtöbb ott dolgozó nő, akik még érzékenyebbek is elvileg?
2014. szept. 25. 13:29
 2/4 A kérdező kommentje:
Akit én ismerek, még párja sincs, ennyire nincs idejük?
2014. szept. 25. 13:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én ismerőseim többségében családosak, fiatalok is.

Az első gyermekem koraszülött osztályon halt meg. Utána én is ezen gondolkoztam, hogy hogy lehet bírni.

Rá három évre újra PIC-re kerültünk, de semmi probléma nem lépett fel, és egészségesen hoztuk haza a lányunkat. Akkor láttam, hogy nekik ez nagy küzdelem, de több a sikerélmény, mint a kudarc. Látják ők a sok örömet is, ahogy gyógyulnak a gyerekek, és hazamehetnek, és sok szülő később is tartja velük a kapcsolatot, és életük végéig hálásak nekik. Szerintem ez ad nekik erőt!

De az biztos, hogy érzelmileg nagyon kemény munka.

2014. szept. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal jobban mint mondjuk az onkológián dolgozók.Na azt én nem bírnám idegekkel,borzasztó lehet.
2014. szept. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!