Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a termék amiből nem a...

Mi az a termék amiből nem a márkásat veszitek és mégis jó minőségű? Bármi ötlet jöhet.

Figyelt kérdés

Sajnos 4 hónapos fiamat magánúton kell gyógytornászhoz hordjam befelé forduló lábfej miatt, ami havonta 30ezer forintba kerül.

A nagylány ovis, elkezdődtek a fakultatív tehetséggondozások, ami természetesen fizetős. Tőle sem szeretném megvonni ezeket a programokat. Ahol tudunk természetesen most spórolunk, kevesebbet teszünk félre.

Kíváncsi lennék, hogy ti min spóroltok.

Kipróbáltuk a penny-s pelenkát a pampers helyett, tök jó, nem is gondoltam volna, ezután is ezt fogjuk venni.

Csak tápszeres a fiam, próbálunk kóstoltatni, de egy kanál után addig ordít amíg nem kap cumisüvegből tápszert. Tehát ezt most hanyagoljuk egy kicsit.

Min lehet még spórolni egy pár hónapig amíg muszáj?

Köszönöm



2014. szept. 26. 10:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem igazán kellene spórolnunk, de én pl. rengeteg termékből a saját márkásat veszem. Persze, elsőnek csak pl. egy darabot. Ha beválik és jó íze van, stb, akkor több darabot is veszek belőle.


Pl. Auchan saját márkás kukorica konzervet veszek, nem pedig a márkásat.


Pelenkából a 100 darabos gazdaságos pelenkát veszem nappalra, estére kuponokkal a DM saját márkás dobozosat.

Utóbbi 2 hónapra elég, előbbi 1,5 hónapra.


Üvege bébiételt kap a lányom, kivétel, amit én is eltudok készíteni és megeszi úgy. Most a fogzás miatt tápszer van napi 5×, de remélem hamarosan újra visszaáll a normál étkezésre. Ő egyébként sokkal jobban szereti azokat az ételeket, melyeket mi eszünk. Pl. lazán lelopja a tányérról a túrós tésztát és elcsámcsogja :)

Tápszerből a Milumil 1 Optimát kapta 6 hóig (975 Ft volt receptre), most pedig a Nestlétől a Lactogén Harmony (nem tudom pontosan a nevét, ~1000 Ft/receptre). Szerencsére ő nem "válogatós" ebből a szempontból.


A ruháit egybe mosom a miénkkel. Kivéve a fehérneműket és amik nagyon koszosak. A nagylányomnál is így csináltam már anno. Nem használok külön mosóport, egyedül az öblítőnk sensitív. Az öblítőt picit felhígítom.


Olcsó ételeket főzök magunknak, legalább két napra. Heti 2-3 alkalommal van hús, a többi zöldség vagy tejtermékes főtétel.

A nagy az oviban eszik, bár ő fényevő .. tehát mi jótékonykodásból fizetjük az étkezését. Ha egyáltalán eszik, akkor már pezsgőt bontunk :)


Én minden hónapban havi költség táblázatot vezetek. A fontos kiadásokat írom előre (pl. lakáshitel, közös ktg, számlák). Ezek után jönnek a fizetendő tételek: óvoda, bérlet, tankolás (én inkább autóval járok Pesten belül), gyógyszer (havi fix. 10ezer: ha kell gyógyszert venni, szerencsére nálunk senki sem állandó gyógyszeres). Pelenkára és tápszerre a kicsinek külön van 20ezer eltéve havonta.

Ezek után jönnek az extra költségek:

CsodaTanya, nekem pl. hótaposóra 10ezret kell félretenni, stb.


Vásárlás szempontjából (mivel baromira ráérek egész nap, így ilyenkor már összeírom, hogy mi kell itthonra, mit kell vennem az előre megírt havi ebédekhez, stb .. majd elkezdem nézegetni az akciós újságokat.

Körbe vagyunk véve boltokkal. Mindegyik BKV-val is könnyen megközelíthető, de autóval is "láncba" tudom őket kötni.


Megírom a listámat és kiszortírozom, hogy mi hol mennyibe kerül.

pl. a konzerves kukorica a Penny-ben ~180 Ft, de az Auchanba ugyan az a kiszerelés ~140 Ft.

Ilyenkor az Auchanba veszem meg és a Pennys rubrikából kihúzom, hogy már nem kell.

Én egy egész napot szoktam vásárlásra fordítani. Legtöbbször az Auchanba kezdek, majd megyek tovább a Tescoba és majd a Penny-be. Minden egyes tételt megnézek az első helyen, ha ott olcsóbb az azonos kiszerelés, akkor ott veszem meg, ha drágább, akkor marad az eredeti bolt, ahol jó áron kapható.

Az akciós termékeket is megszoktam nézni más boltokban, hogy mennyi, stb.. előfordult már, hogy akción kívül jobb árban vettem meg, de általában nem szoktam az akciós termékeket más boltokban megvenni, mint ahol az akció van.


Nekem a nagy most kezdte az ovit, előtte 1 évig bölcsis volt. Külön programokat még nem nagyon gondoltam neki, kivéve a hittant ez ingyenes). Majd középső csoporttól szeretném beíratni esetleg néptáncra, stb.

Lesz nálunk angol is, de feleslegesnek tartom, mert a férjem angol anyanyelvű és ő az esetek 90%-ban angolul beszél velük, hiába tud szinte anyanyelvi szinten magyarul.


Emellett figyelek a víz fogyasztására, áramra, stb.. de erre manapság már mindenki figyel.

2014. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Azon lehet nagyon spórolni, ha egy héten csak egyszer vásároltok. Előre eltervezed, melyik nap mit főzöl, mit esztek, nagybevásárlást tartotok, és aztán hét közben nem mész le a boltba csak ezt meg azt venni, hanem megoldod az otthon lévő alapanyagokból.

Egyébként mi Lidl-s pelenkát használunk, az is jó, de popsitörlőből is kipróbálhatsz saját márkásakat (pl. a Tescoé jó).

2014. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Spar(ehhez húz a szívem leginkább), Tesco, Lidl, minegyik itt van szemben.

Tescos törlő jó, azt használjuk, a zöldet.

Dada pelust próbáltuk, de az nem vált be, mellesleg nálunk 44 ft-ért adják, míg a penny-s 42 ft. Következőnek még a lidl-set fogom kipróbálni.

2014. szept. 26. 11:24
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kostoltatast ket etkezes kozott csinald, ne akkor, amikor mar ehes.
2014. szept. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Pont erre gondoltam, hogy most ha felkel de még nincs kajaidő megkínálom, ha akkor is sír akkor, majd pár nap múlva próbálkozunk.

Múlthéten sütőtökből pedig olyan szépen megevett egy szer 30gr-ot majd másnap 50gr-ot.

Körtét mikor lehet?

Almától megy a hasa meg nagyon durrog hiába főzöm meg neki.

Olvastam, hogy talán németeknél a körte az első, amivel kezdik :)

2014. szept. 26. 12:00
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindegy, hogy milyen fajta körte. Az ú.n. téli körtét már az elsők között kaphat, annak barnás a színe, Boscorelli talán a hivatalos neve. A "hagyományos" körtét elvileg csak később, mert puffasztó hatású.
2014. szept. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kortevel ne kiserletezz. Inkabb krumplival parban fozz repat, sutotokot vagy almat (ha a krumpli van tobbletben, nem fog fajni a hasa).
2014. szept. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az tudom melyik fajta. Bébiételben is van körtés 4 hónapos kortól azért gondoltam.

Adtam neki Sinlacot, szerintem finom íze van, de az sem annyira jött be neki.

Most alvás után kóstolt megint két kanállal aztán jött a sírás.

2014. szept. 26. 12:49
 9/14 anonim ***** válasza:
kislányom pici volt akkor dm baba love tápszerét kapta,müller drogéria saját márkás pelenkáját használtam , én a tesco saját márkás tejét,saját márkás tejfőlét,kefirét,olaját,szoktam venni mostanába nekem bevált,illetve müller drogériának saját márkás fogkeféjét,fogkrémjét,folyékony mososzerét,igazi gyümölcs teáját,
2014. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

testápolóból a gyógyszertárit ajánlom kb 400ft.

Meg amúgy is használj a picinek gyógyszertári dolgokat fürdésre, popsira. A többi sem jobb max jobban kenhető és illatos.

Pelenkából a Lidl is ugyanolyan jó mint a pennys, de vannak pelenkadiszkontok ott még olcsóbban tudsz venni pelust. Vannak pelenkadiszkontok, ott is olcsóbb meg van a Plus market nevü üzlet ott is vannak olcsóbb pelusok, de figyelj ne nejlonosat vegyél.....

Ruhából turi,vatera.

Tápszert én amit felírtak azt vettem, de tejpépnek jó a mülleres is, szerette a fiam. Szóval nyugodtan próbálj sajátmárkás cuccokat jók azok is. Popsikrém nekünk viszont nem vált be abból a neogranormon volt a jó.

2014. szept. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!