Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mai játékok? (Egy kis közvélem...

Mai játékok? (Egy kis közvéleménykutatás)

Figyelt kérdés

Tegnap voltam a TESCO-ban, és olyan borzalmasan ostoba, és értelmetlen játékok voltak a polcokon, hogy az valami hihetetlen.

-Egy lencse alakú műanyagdarab aminek annyi a lényege, mint egy kavicsnak (a neve is az, valamilyen rocks). A használati utasítás: ''guríthatod, dobhatod, pattinthatod, csak a képzelet szabhat határt''. Tényleg, mint egy kavics.

-tele van minden a MLP-s baromságokkal, a legjobb, aminek a lényege, hogy összenyomhatod az egyik lovacska fejét!!! Ez is a használati utasításon volt.

-A barbibaba, amit embertelen pózokba lehet hajtogatni, mert ''különleges, puha anyagból készült'' A hideg kirázott, amikor öcsém visszahajtotta a baba csuklóját a könyökéhez.

-A golyók, amiket egy félcsőben gurigathatsz. Amúgy pont akkora méretűek, amitől egy gyerek megfullad, és szerintem, ha azzal valakitfejbedobnak, annak maradandó agykárosodása lesz.

-A sminkfelszerelés, amiben tippeket kap a kislány, hogy hogy sminkelje magát emossá, vagy ku*vává.


Aztán meg csodálkoznak, hogy miért ilyen a mai generáció. Nekem a kedvenc játékom egy plüsskutya volt, és csodásan eljátszottam a matchboxokkal, de legjobban akkor szórakoztam, amikor deszkából faragott kardokkal vívtam csatákat a testvéreimmel.

A kérdés mindenkinek szól, hogy szerintetek jó-e, hogy ilyen játékokkal játszanak a gyerekek? Te megveszed/megvennéd-e ezeket a játékokat a gyerekednek? Mi a véleményed a mai játékokról?


20F



2014. szept. 28. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem veszem meg, meg is lepődtem, miket írtál. Előnyben részesítem a természetes anyagokat, a minél kevésbé gépesített/elektronizált dolgokat, és azokat, amikhez a fantáziát is használni kell (tehát nem túl egyértelmű játékok). Minél inkább reklámozva van valami, annál kevesebb eséllyel veszem meg. Fiam egyébként teljesen jól eljátszik egy tobozzal vagy egy fadarabbal...
2014. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem leszek túl népszer a válasszal, de nem a TESCO kínálata alapján kell véleményt alkotni az országban kapható gyermekjátékokról :)


A kisfiam 4 éves, igyekszem értelmes, tartós, igényes játékokat választani számára.

Az általad felsorolt játékokból nincs neki, de ami van pl. és értelmes is, bárkinek szívesen ajánlanám (és NEM a tescoban vettem :

1. LOGICO Primo és LÜK Bambino

2. Sapientino játékok (többféle is van. pl. az állatost nagyon szeretjük)

3. fa vonatszettek mindenféle különleges elemmel (pl. átjáró, híd stb.)- na ez pl. kapható tesco saját márkás is és teljesen jó, kompatikbilis az Eichhorn, Brio és Ikea elemekkel

4. mesekönyvek- könyvesboltban, internetes könyváruházban (pl. alexandra, könyvevő, libri stb.)- szoktam figyelni az akciókat is, rendszeresen játunk könyvtárba, könyvesboltba, így mindig látom, hogy milyen téma érdekli. Szeretjük a Tessloff Babilon könyveit (pl. MI micsoda Junior, Caillou stb.), de a Móra kiadó köteteit is (pl. Szutyejev mesekönyvek) vagy a Kossuth Kiadó népek meséi sorozatot és persze a most "sláger" könyveket pl. az Egmont kiadótól (pl. Disney kötetek- Thomas, Verdák stb.)

- mindenféle kreatív eszköz szinte bárhol beszerezhető- akár még a tescoban is: színes papír, jobb minőségű gyurma (pl. play-dooh szettek), filctoll vagy vastagabb színesceruza, zsírkréta

- társasok közül nagyon szeretem az OKOSKÓPÉ oldalát, illetve az Orchard Toys, SmartGames játékokat

- puzzle és társasjátékmárkából nagyon jók szerintem a Piatnik és a Ravensburger termékek- a nagyobb áruházakban is vannak belőlük- akár a Tescoban is

- jó és megfizethető márka még pl. a DINO márka (társasok, puzzle, kártyák)


Miért kellene néhány felsorolt példából és egy alapvetően élelmiszerre, háztartásra szakosodott nagyáruház egy-egy példájából azt mondani, hogy rossz a játékkínálat?

Sok nagyon jó minőségű, igényes és akár megfizethető játék is van, szeretem a Felelős Szülő oldal által ajánlott játékokat is.


Abban igazad van, hogy CSAK időspórolás céljából a legegyszerűbb elmenni a hipermarketbe és leszedni valamit a polcról a gyereknek (leginkább ami szemmagasságban van és akciós)- de ha nem az a cél, hogy "ellegyen" a gyerek, akkor nem tart túl sokáig utánaolvasni a jó játékoknak (pl. én szoktam figyelni az év játéka díjakat, a GémKlub leírásait stb.)


Kicsit szerintem túlzol- egyébként nevelsz gyermeket? Mert ha igen, akkor gondolom nem csak a tescoban szoktál vásárolni (remélem)... érdemes a játékboltok kínálatát is megnézni.


Minden jót.

2014. szept. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 edit1979 ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Én is úgy gondolom, hogy nem a Tesco kínálata alapján kell leszűrni a játék kínálatot, de abban egyetértek a kérdezővel, hogy rengeteg a silány játék. Azonban jó dolog, hogy még mindig lehet kapni gyermekkorunk játékait is (35 éves vagyok, második babával várandós), méghozzá nem is drágán. Én most vettem pont Tüskejátékot, meg Pötyit a kétévesemnek, nagyon jókat játszunk otthon vele bölcsi után. :-)

2014. szept. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kérdésemnek nem az a lényege, hogy csak a TESCO-ban lehet játékot venni, csak ott jártam éppen az nap és körülnéztem a játékok között.

Tudom, hogy vannak értelmes játékok is, de sajnos ezekből a szemetekből van a több. Ezeket mutogatják a tévében, ezek vannak a játékboltok és az áruházak kirakatában, szemmagasságban lévő polcain. Az ''egyszerű ember'' ezt fogja a gyerekeinek venni, mert ez a divatos. A környezetemben is azt látom, hogy a gyerekek ilyenekkel játszanak.

Amúgy nincs gyerekem, de ha lesz, akkor sem fogom ezeket a vackokat megvenni neki.

2014. szept. 29. 12:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, borzalmasan idióta játékokat lehet kapni, és még a „kukabúvárokat” nem is említetted, én ezzel találkoztam nemrég, mikor iskolás lett a fiam, döbbenet. És majdnem minden gyereknek volt az osztályban.


Ez egyébként társadalmi probléma, snasszul hangzik, de a fogyasztói társadalomból adódik, hogy mindenki próbál meggazdagodni valami kretén ötlettel – és a legjobb fogyasztók a terhes nők, illetve a gyerekesek. A még szülés előtt állókra rásóznak minden baromságot, amely „nélkülözhetetlen” számukra, majd elhitetik velük, hogy a gyereknek feltétlenül szüksége van már 0 éves korától mindenféle „fejlesztő” játékra. Holott egy csecsemő legjobb „játéka” a saját keze… egy egyéves pedig gyönyörűen elvan pár darab egymásba pakolgatható tállal például. De nem, csingilingi, zenélő-beszélő, járató stb. dolgokat hirdetnek úgy, mintha azok nélkül szegény gyerek ingerszegény környezetben nőne fel. No persze folytatható a sor, ötévesen okostelefont kapnak, majd tabletet, és csodálkozunk, hogy nem lehet őket kirobbantani a szobából. De könnyebb úgy a gyerekkel, ha nem kell energiát ölni abba, hogy faragj vele vagy készen vett házikó helyett bunkert építs a szobában pokrócokból, dobozokból (itt még rendet is kell rakni utána).


Szumma szummárum: szerintem rengeteg teljesen felesleges (sőt, továbbmegyek, a kreativitást, a fantáziát romboló, időnként még a szépérzéket is erősen károsító) játék van.

Persze vannak jók is, pl. a golyópálya, amiről írtál, nem minden formájában gagyi (bár nem tudom, egyről beszélünk-e).


Hozzáteszem, én pl. irigylem azt, aki kitalálta a most a kislányok körében nagyon menő gumikarkötő-készítő „szettet” (lásd pl. itt: [link] mert tulajdonképpen filléres kis gumikarikákból csillimos lehet ma már. Egyébként – ha eltekintünk attól, hogy műanyag, és két hét alatt szétmállik, viszont úgy sejtem, soha le nem bomlik – ez még nem is olyan rossz játék, mert legalább valóban csinálnak valamit.

2014. szept. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igaza van a kérdezőnek, be kell látni. Tv-ben is annyi buta játékreklám megy hogy az néha fáj nekem is.

Viszont, Hálistennek még vannak értelmes, fejlesztő játékok is.

2014. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a Tescoban kell venni játékot és akkor nincs gond. Lehet nagyon sok igényeset is venni máshol, vannak direkt specializálódott üzletek is, pl. a Fakopáncsban csak fából készült játékok vannak, de vannak Lego szaküzletek, igényes gyerekkönyvesboltok, vagy akár hobbyboltok, ahol kézműveskedéshez szükséges dolgokat lehet vásárolni. Rengeteg foglalkozásra is be lehet fizetni, ahol a gyerekek játékkészítést tanulnak, tehát saját maguknak alkotnak valamit, pl. legutoljára népi hangszerkészítést láttam ovisoknak.

Szerintem sokkal több jó játék van, mint a mi gyerekkorunkban, de anyósom is megjegyezte már ezt magától, anno örült ha egyáltalán 2 dologból tudott választani a boltban.

Szóval nyugi, lehet jó játékot találni, csak rá kell szánni az időt. Rendelni is lehet egyedi dolgokat, v varratni, ott van pl. a Meska.

Ha a gyereknek csak elmebeteg játékai vannak, az nem a kínálat hibája. Meg számítsd bele bizonyos életkortól a kortársak befolyását, hiába ítéled el, csak megveszel fogcsikorgatva évente egy Barbie-t ha a kislányod sír miatta és csak annak örül.

2014. okt. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Meglepő, hogy 20 éves férfi létedre ilyen jól látod a dolgokat, a te leendő gyermekeidnek nincs mitől félnie.

3 gyerekes anyuka és fejlesztő pedagógus vagyok. Akkor kapok agyvérzést, amikor úgy reklámoznak valami márkás méregdrága játékot, hogy fejlesztő játék, és hát sajnos egyáltalán nem az, csak a szülőket akarják ezzel vásárlásra csábítani. Ezek a kütyük színesek, csábítóak, sokszor villognak, zenélnek, beszélnek stb. de az ilyen játékok pont hogy nem fejlesztőek.

Fejlesztő játék az, amit a kisgyermek életkorához mérten rendeltetésszerűen és biztonsággal használhat, többmindent csinálhat vele, nemcsak egyféleképpen használhatja, elindítja a fantáziáját és fejleszti a kreativitását.

Pl. a fa kocka építő, ha akarom, tornyot építek, ha akarom házat, vagy vonatot, a gyerek fantáziáját fejleszti, mert belelátja ugyanabba a kockába ezeket a dolgokat.

Így aztán az egyszerűnek tűnő hagyományos játékok fejlesztenek leginkább, építőkockák, labda, kisautók, fa játékok, kirakók, puzzle, lego, montessori-torony, szerelőjátékok, tologatható-összerakható járművek, egyszerű babák, fűző játékok, gyurma, festék, színesceruza, társasjátékok, és persze a mozgásfejlesztést elősegítők:bébitaxi, kismotor, bicikli, roller, futóbicikli, ugrálólabda stb.

Hát én ilyeneket veszek az enyimeknek is, ezek a játékok a mi gyerekkorunkban is megvoltak, a többi csak a játékgyártók biznisze.

És hogy mi lesz azzal a gyerekkel, aki nem kap ilyen egyszerű játékokat, hanem a tanulókutyus és okosmajmóca meg a társai "segítik a fejlődésben", hát azt hiszem eléggé fantáziátlan és szegényes gondolkodású felnőtté válik.

2014. okt. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a Tescoban,Auchanban csak Legot,Fisher Price,illetve társas játékot veszek,amikor AKCIÓS!Bár 3 gyerekünk van,nincsenek napi gondjaink,mégsem vettem/veszem/fogom megvenni soha az értelmetlen,semmire nem jó,horror árú játékokat.A két kisebb 6,illetve 2 éves,mégsem "csábulok" el,és az óvoda sem befolyásolja olyan mértékben,hogy meg kellene vennem a sz*rokat.A kicsit még csak a testvére befolyásolja,de majd kezeljük a dolgokat.
2014. okt. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!