Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem számítana a pénz,...

Ha nem számítana a pénz, mikor mennétek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés

Most éreztem először szülés óta, hogy mennék már dolgozni, 11 hónapos a fiunk. Megbeszéltük, hogy jövő szeptemberig még itthon maradok.

Másik kérdés ezzel kapcsolatban, hogy mikor érdemes beiratni a bölcsibe, hogy legyen helye?



2014. szept. 30. 08:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
oviba tavasszal vannak beíratások, szerintem a bölcsibe is, de hívd fel őket és kérdezz rá... én családi napköziből jöttem el gyes-re most 5 hónapos a fiam, 2 év múlva (tehát 2 és fél éves lesz majdnem) megyek vissza vele együtt a napközibe dolgozni... mondjuk ha más munkám lenne, megvárnám az ovikezdést a munkával, de így legalább én is dolgozom, és ő is megszokja majd a gyerektársaságot, a "szabályokat" :)
2014. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem számítana a pénz nem dolgoznék egyáltalán. Amellett, hogy szeretem a munkám sokkal jobb nem dolgozni :-)
2014. szept. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem számítana soha 😃 most itthonról dolgozom de ez nem hoz annyi penzt. Sok helyen éves várólista van így a kiszemelt bölcsi vezetőjét kérdezd meg.
2014. szept. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy soha? ;)


Amúgy a gyerek 4 éves kora körül.

2014. szept. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%

Én azt mondom maradj vele otthon amíg tudsz, ilyenkor hihetetlen váltoások vannak a gyereknél, most fog megtanulni járni, szaladni, nem érdemes ezekről lemaradni. Nem egy gondozónéninek szentelném azt a pillanatot amikor elősszőr elkezd lépkeni, szaladni..... Hidd el később úgyis muszáj lesz visszamenned, visszatértek a rohanó világhoz, reggel korán kelés, bölcsi , rohansz a munkahelyre aztán vissza a bölcsibe, szóval sokkal kevesebb időtök lesz egymásra. Én 2,5 évesen adtam most bölcsibe, már gyesen vagyok, ez meg anyagilag..... ha még mindig gyedet kapnék, akkor még maradnék vele. Persze sokat járunk játszóházba, társaságba tehát nem itthon ülünk, de attól függetlenül igényli a gyerekek társaságát, és imádja a bölcsit is. :)

Ha jövő szeptemberig maradsz otthon, akkor januárba már érdeklődhetsz, de akár most is, mert akkor ők meg tudják mondani, hogy mikor érdemes jelentkezni. Én januárba adtam be a jelentkezést és most szeptemberben kezdtük a bölcsit.

2014. szept. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
31%

Akkor is 1,5-2 éves kora körül.

Nem a gyerek érdeke,hogy sokáig otthon üljön anyucival hanem az anyukák igénye,ennyi,semmivel nem lesz előrébb aki 3-4 éves koráig otthon tartanak, a másik semmiről nem marad le az a szülő aki 1,5-2 évesen már beadja bölcsődébe Ő meg vissza megy dolgozni,ugyanis attól,hogy valaki 24 órában a gyerekével van semmivel sem jobb szülő és nem nyújt többet,mint aki kevesebbet van a gyerekkel de tartalmas minőségi időt töltenek együtt.

2014. szept. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk nem számít, ezért konkrétan tudok neked erre válaszolni: a legkisebb gyerek 4 éves koráig leszek itthon. Addig is dolgozok ezt-azt, de nem napi 8 órában, vagy több órában, mint régen.
2014. szept. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%

"Nem a gyerek érdeke,hogy sokáig otthon üljön anyucival hanem az anyukák igénye."


Nos, ez nem igaz. Egy másfél-két éves gyereknek nem igénye bölcsödébe járni.

Beszélgess gyerekpszichológussal a kérdésről, mondana neked újakat! :)

2014. szept. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%
Három gyerekünk van, akkor jöttem vissza amikor 4 évesek voltak a kicsik és 6 a nagy.
2014. szept. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen természetes, hogy a gyereknek egy családban, szerető anya mellett sokkal jobb helye van, mint a bölcsődében. Aki ennek az ellenkezőjét állítja,tudom sajnálni:) Nincs igényük másfél-2 évesen "társaságra". Az oviba 3 és fél, 4 éves kor körül adtam a 3 gyermekemet.
2014. szept. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!