Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ártok vele ha mostmár egy...

Ártok vele ha mostmár egy kicsit erőltetem hogy beszéljen?

Figyelt kérdés

3 és fél éves 3 nyelvű kisfiú..az apja nyelvén és magyarul megért mindent. Németül még csak alap dolgokat. Az a bajom hogy nem akar bEszélni..nem arról van szó hogy nem tudna..egyszerűen nem aka. Ha "rá kényszerítem" akkor sokmindent megprobál legalább. Pl ha nem mondja hogy anya kérek kakaót csak oda böki hogy kakakó akkor nem kap..stb. de sokszor ettől csak dühös lesz..viszont már kicsit kiakasztó hogy állandóan csak mutogat. Értelmetlenül pakol szavakat össze..meg a tetete työtyötyö... falra tudnék mászni sokszor..arról nem beszélve hogy csak én értem meg a mutogatásait..így ha az apjával játszik akkor is nekem kell rohangálni fordítani..különben szerencsétlen férjem nem érti és a gyerek vagy visít vagy dühös lesz..

Azért is aggódok mert így hogy nem beszél egyáltalán nem is tanulja meg helyesen kimondani a szavakat..pl néhány szó amit használ és ahogy ejti..: lusta- dutta, harmadik emelet-hatata e-et., hamburger-hantotó, alma-aaana, narancs-naandzs, sok- söty..

Vigyem orvoshoz? De milyenhez? Logopédus tud kezdeni vele vmit így hogy szándékosan meg se próbál beszélni? Vagy csak erőltessem itthon jobban? Nem frusztrálja az nagyon? Ovit most kezdte..pff. ott se beszél..az apja nyelvét használják az oviba nem a németet..de nem fűzök sok reményt ahhoz hogy majd ott elkezd beszél i mert nem sueret gyerekekekkel játszani..vagy felnőttekkel vagy egyedül van el..


2014. okt. 2. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Szegény gyerek szerintem azt sem tudja, hogy milyen nyelven szólaljon meg. Erre nem gondoltál még? Azètt egy ilyen picinek 3 nyelv. Szerintem a kettő is sok, de az még elfogadható. Lehet hogy meg kéne próbálni hogy egyszerre egy nyelvet beszéljen valamennyire, aztán jöhetne a többi.
2014. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ez gyanús lehet más baja van én vinném orvoshoz minnél előbb a beszédet ne erőltesd a sógornőm lánya se beszélt 7 éves koráig a szüleivel is csak nagyon keveset az iskolából küldték orvoshoz ott derült ki mi baja....
2014. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az apja nem beszél magyarul. Én beszélem az apja nyelvét de a fiam rámszól ha nemagyarul beszélek hozzá..így nem tudunk itthon egy nyelvre váltani..ezért is nem német oviba ment mert nem akartuk avval is bekavarni.

Mi volt a baja annak az ismerős gyerekének?

2014. okt. 2. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom külföldön laktok, ott nincs hasonló mint nálunk a nevelési tanácsadó? Sógornom kisfiával ugyanez volt, oviba sem beszélt csak hablatyolt a saját nyelven, es csak az ovonok közelében volt. Elvittek s tanácsadóba, onnan logopedus, beszed fejlesztő torna es látványosan javult, 4 evesen folyékonyan beszélt mar.
2014. okt. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!