Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha fogyatékos gyerekem születn...

Ha fogyatékos gyerekem születne, úgy érezném, tönkreteszi, megkeseríti az életem. Rossz ember vagyok, hogy így gondolom?

Figyelt kérdés
szerintem inkább csak őszinte.

2014. okt. 3. 08:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
57%
Megválaszoltad a kérdésedet! Tőlünk mit vársz?
2014. okt. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%
minden szülő retteg ettől mielőtt megszületik a gyereke
2014. okt. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
26%

Nem mindegy h milyen fogyatékos mert pl egy süketre azért ezeket csak nem mondamád. Elég tág fogalom.


Amúgy sztem igen rossz ember, biztos h nem egyszerű velük de akkor is a tied!

2014. okt. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
98%
Biztosan szeretnétek úgy is, de attól még igen, tényleg életeket tehet tönkre egy súlyosan beteg családtag.
2014. okt. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
69%
ezért kell minél több vizsgálatra, szűrésre elmenni, még ha drága, akkor is, hogy mindent kizárjon az ember. Nehéz dolog ez szerintem, erre nem lehet igen vagy nem választ adni. Tényleg ahogy előttem írták, azért vannak fokozatok. Pl egy autista, vagy egy süket között...vagy egy magatehetetlen gyermek között... szerintem mindenki ettől retteg terhessége alatt...
2014. okt. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
17%
már ne haragudj, de igen, rossz ember vagy.. ha beteg is lenne, akkor is a tiéd.. míg te úgy érzed hogy púp a hátadon, neki te lennél a világ közepe, aki segíti, megvédi és szereti (az utolsó a te esetedben nem hiszem, hogy igaz) attó, hogy valaki beteg, ugyanolyan értékű ember mint te, sőt még értékesebb, mert nem különböztet meg hátrányosan senkit
2014. okt. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
igen, beleírhattam volna a kérdésbe, hogy valami súlyos fogyatékosságra gondolok, pl. down-kór vagy ilyesmi. olyanra, hogy normális életet már nem élhet vele. fogalmam sincs mit éreznék, a kérdés fiktív, nincs gyerekem, a közeljövőben nem is tervezem. de annyiszor hallani fogyatékos gyerekek szüleitől, hogy nem fogják fel csapásként meg egyáltalán nem bánják és ha választhattak volna, akkor is őt választották volna stb. tisztelem, becsülöm őket meg minden, de én biztos nem tudnék így érezni. szerintem annyi gond van egy ilyen gyerekkel, hogy az lelkileg/fizikailag/anyagilag teljesen tönkreteszi a szülőket. lehet azt kívánnám, bárcsak ne lenne, de én nem érzem magam ettől 'rosszabb' embernek, szerintem ez a természetes reakció. vagy nem?
2014. okt. 3. 08:58
 8/31 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes dolog ez, és le leszek pontozva de én egyet értek veled.

Hisz minden szülő attól retteg, hogy nehogy beteg gyereke szülessen, mert NEM akarja, aztán ha ne adj isten mégis betegen születik próbálja megmagyarázni magának és a világnak, hogy milyen szuper ez így :(

2014. okt. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
94%

Nem,és szerintem addig nem ítélkezhet senki,míg ilyen helyzetbe nem kerül.

Én nem tudom hogy éreznék,azt tudom,hogy nem dobnám el magamtól,de ha egy súlyosan értelmi és testi sérült gyerekről van szó,aki 24 órás szolgálatot követel,aki csak fekszik és vegetál,aki mellett mindig ott kell legyél,nem tudsz dolgozni,nem tudsz élni,lemondhatsz mindenről,akkor ne mondja már nekem senki,hogy az olyan felemelő,vagy az nem megkeserítő.

Természetesen az is más,ha mondjuk vak vagy süket a gyerek vagy esetleg hiányzik egy keze,mert azzal együtt lehet élni,és tud teljes értékű életet élni a gyermek is meg a szülő is.

Nézzétek meg hány házasság él túl egy súlyos fogyatékosságot,vagy halálos kimenetelű betegséget.Alig.Mert az apák nem bírják,és elmenekülnek a terhelés alól.Az anyák sem bírják,de maradnak,mert maradniuk kell.

2014. okt. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
26%
Nem vagy rossz ember csak buta. Gondolom még nincs gyereked. Ha lenne tudnad hogy akar milyen- de tênyleg -a vilagon o lesz neked a legnagyobb kincs,sose gondolnad hogy valakit igy fogsz szeretni. Ugyhogy akar milyen is lesz érte fogsz elni ha beteg ha nem ha szep ha nem ha okos hha nem.
2014. okt. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!