Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Láttátok, hogy az anyagkönyvez...

Láttátok, hogy az anyagkönyvezhető nevek listáján szerepel olyan is, mint Üdvöske, Ünige, Ünőke?

Figyelt kérdés

Szerintetek ad valaki ilyen nevet a gyerekének?

remélem nem....

De említhetném a Szirom nevet is:-)



2014. okt. 5. 21:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Hát remélem nem és azt pláne remélem, hogy nem anyag könyvből adnak nevet GYEREKNEK!

Anyag könyvből adjanak nevet anyagoknak...

2014. okt. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ANYAKÖNYV!
2014. okt. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
Az én két "kedvencem" a Skolasztika és Orália. Ezeket a statisztika szerint biztosan adták már néhány gyereknek.
2014. okt. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Ma az a menő, ha minél bolondabb nevet adnak a gyereknek. Biztos lesz, aki ezeket adja a gyerekének, hogy "különleges gyerek" legyen.
2014. okt. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Valóban elírtam az anyakönyvet:-)

ilyen az, ha a hasamon a laptoppal irkálok

2014. okt. 5. 21:26
 6/15 anonim ***** válasza:
27%
Ezek ősmagyar nevek, valamikor elődeink közül biztosan viselték páran. Ma nevetségesen hangzanak, és bár kedvelem a különleges neveket, ezeket én sem választanám.
2014. okt. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

Gyönyörűségesek... most képzeld el, mikor Torkos Orália és Kopár Alpár egymásra talál :D ahogy a nagymamák megkönnyezik az esküvőjüket.

Szerintem épelméjű szülő nem ad ilyen nevet, de mint tudjuk most, a szabad(os)ság korában, mikor minden buliban mással kavarnak az Éjjel-Nappal Butapesteken felnőtt gyerekek, az apa kiléte nem ismert, egyre növekszik a lehetősége, hogy ebből kifolyólag rokon rokonnal összeálljon (féltestvérek, unokatestvérek, akik mit sem tudnak erről)... egyre több lesz az említett nem épelméjű szülőkből.

2014. okt. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Most komolyan, mi bajod van ezekkel a nevekkel? :D :D
2014. okt. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 zabmester ***** válasza:
Láttam, de ezek már elég régóta ott vannak. Van itthon 70-es években kiadott utónévkönyvem is, ezek nagy része abban is benne van már.
2014. okt. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Ismerek Ünőke nevű hölgyet. Első találkozáskor csodálkoztam a nevén (soha nem hallottam még azelőtt), de egyáltalán nem tartottam nevetségesnek. Miután megismertem a név nagyon kedves viselőjét, pedig egyenesen megszerettem.
2014. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!