Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi az a minimum életkor,...

Mennyi az a minimum életkor, amikor apává válhat egy fiú/férfi? Abban az esetben, ha a feleségnek biztos állása, saját lakása, megtakarított pénze van, részemről meg ott van a biztos (nagy) szülői segítség (anyám részéről).

Figyelt kérdés
19 vagyok, most kezdtem el felsőoktatásban tanulni, és fél éve házas vagyok, és szeretnék saját életet, családot. Ennek lelki okai vannak, mert kiskoromtól bántanak engem a rokonaim (a szüleim nem), hogy belőlem soha nem lesz normális férj és apa, mert apa nélkül nőttem fel, anyámat otthagyta apám, mikor születtem, és biztos olyan leszek én is, mint ő volt, mert mindenkit rá emlékeztetek. Teljesen lenéznek engem, utálnak. Én be akarom bizonyítani, hogy ez nem igaz, én jó ember vagyok. Édesanyám nagyon nem ajánlja, hogy mostanában gyerekem legyen, de szerinte ez az én döntésem, és ha mégis úgy adódik, ő annyit segít, amennyit tud. A feleségemről már írtam a kérdésben, az életkorával nem sokkolnék senkit, de olyan korú, hogy már ideje lenne neki gyereket vállalnia. Többek között ezért is találtunk egymásra.

2014. okt. 6. 13:45
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Amúgy van édesanyámnak férje, a pótapám, de ő nem a vér szerinti, és tőle nem várhatom el a segítséget.
2014. okt. 6. 13:48
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Hat amig azert akarsz gyereket, h "na majd en jol megmutatom nektek" addig biztos nem vagy eleg erett hozza, es ezt nem bantasbol irom. A 19baromi korai, es ha igy surgetee, lehet h onhibadon kivul, de azt ered el amit "varnak" toled!! Azt latod, h az egyetemen mindenki bulizik, baratokat szeret, lazul, te meg mehetsz haza a karikas szemu, kialvatlan felesegedhez, meg a siro gyerekhez..( en most pont ebben a fazisban vagyok, egy ket honapos babaval meg mielott a sok onerzetes anya lepntoz :-) ) varj meg!!
2014. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyereket vállalni akkor kell, amikor az ember saját magáért (a párjával együtt) akarja.

Másokért, mondjuk az ismerősökért, rokonokért, és bizonyítási vágyból nem vállalnék babát. Nekem ez gyerekes dolog lenne, tehát adja magát, hogy nem vagy érett rá.

De ha az az ok, hogy tényleg szeretnéd, és képes vagy a gyereknek megteremteni a megfelelő feltételek (nem palotára gondolok, csak normális körülményekre), akkor bátran belevágnék.

De mondjuk nem bánnám, ha majd a fiam először is dolgozna (és nem csak a felesége dolgozna), mielőtt és amikor babát vállalnak.

2014. okt. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
100%
Ezt jól át kell gondolnotok, főleg neked. Hiszen még fiatal vagy lehet x év múlva találsz egy sokkal jobb lányt vagy bele szeretsz másba. Szerintem még fiatal vagy hozzá, élj még. De ez a ti dontesetek :)
2014. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Nem kellene meg. Majd ha befejeztem a sulit es dolgozol mondjuk egy-ket eve. Ha az feleséged terhes lesz es tappenzre megy, nem kap fizetést. A gyed az addigi jovedelem 60 százaléka.....
2014. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%
Mennyi idős a feleséged? Mennyire sürgeti az idö?
2014. okt. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
100%
Hány éves a feleséged? Amúgy szerintem is picit korai.. A feleséged mit gondol erről?
2014. okt. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%

szerintem ne más bőrén akarj bizonyitani a rokonoknak. majd ha 8-10 oraban dolgozol es te tartod el a csaladod, nem pedig anyukad, akkor leszel igazi apa es ferfi.

a feleseged otthon lesz a gyerekkel. nem tudom most mennyit keres, de atgyás, gyed onmagaban nem eleg egy gyerekre. nem szep dolog anyukadat kihasznalni. neked most a tanulas a dolgod, abban bizonyits. nYilvan a rokonok se azt varjak toled hogy sajat csaladod legyen 19 evesen, hanem hogy kezd el kitaposni az ahhoz vezeto utat. annak pedig az elso lepcsokove a tanulas, a diploma es egy jo munkahely.

2014. okt. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha majd egyszer megkérdezik, miért szeretnétek babát és nem ez lesz a válaszod, amit itt leírtál, hanem egyszerűen: "csak". Na akkor....

Azért legyen gyereketek, mert így lesz teljes az élet, eljut a kapcsolat egy olyan szintre.


Ne bizonyíts másnak, nem lesz jó vége. Ugyanúgy fognak utálni és lenézni, de akkor már azért is, mert szerintük rossz, felelőtlen apa lettél.


Ezt ugye nem gondolod komolyan, hogy azért kerültetek egymás mellé, mert neki már a kora miatt "illene" szülni, neked meg gyerek kellene a bizonyításhoz?! Gondolom szeretitek egymást, csak rosszul fogalmaztál :)

2014. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
A feleségem 37 éves, és ő szeretne gyereket akkor, ha én is szeretnék, de 2-3 év múlva már biztos, hogy akar. Nekem nincs semmi bajom az apasággal, de nem csak szeretném, hanem félek is tőle. Nemcsak bizonyítani szeretnék a rokonoknak, hanem jól is esne, mert soha nem volt igazán normális családom.
2014. okt. 6. 13:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!