Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi az a minimum életkor,...

Mennyi az a minimum életkor, amikor apává válhat egy fiú/férfi? Abban az esetben, ha a feleségnek biztos állása, saját lakása, megtakarított pénze van, részemről meg ott van a biztos (nagy) szülői segítség (anyám részéről).

Figyelt kérdés
19 vagyok, most kezdtem el felsőoktatásban tanulni, és fél éve házas vagyok, és szeretnék saját életet, családot. Ennek lelki okai vannak, mert kiskoromtól bántanak engem a rokonaim (a szüleim nem), hogy belőlem soha nem lesz normális férj és apa, mert apa nélkül nőttem fel, anyámat otthagyta apám, mikor születtem, és biztos olyan leszek én is, mint ő volt, mert mindenkit rá emlékeztetek. Teljesen lenéznek engem, utálnak. Én be akarom bizonyítani, hogy ez nem igaz, én jó ember vagyok. Édesanyám nagyon nem ajánlja, hogy mostanában gyerekem legyen, de szerinte ez az én döntésem, és ha mégis úgy adódik, ő annyit segít, amennyit tud. A feleségemről már írtam a kérdésben, az életkorával nem sokkolnék senkit, de olyan korú, hogy már ideje lenne neki gyereket vállalnia. Többek között ezért is találtunk egymásra.

2014. okt. 6. 13:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
A rokonaid pont hogy nem felnézni fognak rád, amiért 19 évesen, egyetem mellett gyereket vállaltok. Hanem pont az ellenkezőjét fogják gondolni, hogy munka nélkül, iskola mellett ilyen fiatalon beleugrasz a gyerekvállalásba. Szerintem a feleségednek is beleférne még 2-3 év, legalább míg elvégzed az egyetemet és teljes 8 órás munkát találsz ami a végzettségednek megfelelő. Ez lenne a logikus, érett, megalapozott döntés..nem pedig az, hogy beleugrasz egy felelősségteljes dolgoba, csak hogy megmutasd a rokonoknak..
2014. okt. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%
37?????? Te meg 19?????? Kicsit pedofil...... Nem zavar, higy az anyád lehetne? Baxus...... Nem kellene nektek gyerek.
2014. okt. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
80%
Hu hát ez érdekes. Én 23 vagyok, apu meg 40. Anyu 43. Belegondolni is rossz
2014. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

#9-es, nem, nem csak amiatt házasodtunk össze, szeretjük is egymást nagyon.


Igen, 37 éves. Írtam, hogy nem akarok inkább senkit se ezzel sokkolni, de megkérdezték. Viszont anyukám meg még néhány ember szerint jót tesz nekem a házasság, jól döntöttem, hogy megnősültem, a korkülönbség meg csak elsőre volt furcsa, de ezt a gyerek dolgot senki sem sürgetné a helyemben. A feleségem azt mondja, neki mindegy, neki jó lenne hamarabb is.

2014. okt. 6. 14:08
 15/27 anonim ***** válasza:
82%
A feleségednek nem mindegy, mert ha 1-2 éven belül nem vállal gyermeket, akkor a várandósság összes rizikója exponenciálisan fog emelkedni naponta (már most sem alacsony...). Én őszintén szólva nem tudom, hogy hol és hogyan szocializálódtál, de azt gondolom, hogy nagyon jó volna valamilyen pszichés vezetés, mert amit írsz, és amilyen kapcsolatban vagy, az alapján én úgy érzem, hogy gyakorlatilag egymás után hozod a traumákból fakadó döntéseket. Nem hiszem, hogy egészséges lehet a kapcsolat egy 19 éves fiú és egy 37 éves nő között, nagyon szkeptikus vagyok ebben a tekintetben.
2014. okt. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád segítene. és a 37 éves feleséged is szeretné, hogy a majdnem vele egy idős anyósa ott ugráljon körülötte, míg te az egyetemi bulin lógsz?
2014. okt. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem vagyok teljesen ép, hogy ilyen kapcsolatban élek, és ennek lelki okai is vannak, de teljesen jól kijövünk egymással, normális házas életet élünk, amellett, hogy én tanulok. És én hiszek abban, hogy 5-10 év múlva ez a korkülönbség "el fog tűnni", nem fog számítani, mert akkorra már lesz munkám is, nem szorulok majd több plusz segítségre.

#16-os válaszoló, én nem fogom azt csinálni, amit írtál, én minden időt, amit tudok a családomra szánom majd, és csak addig meg abban kell nekem segíteni, amennyi időt és energiát elvesz tőlem a tanulás, illetve annyit, amennyi kiesik amiatt, hogy nekem nincs munkám.

2014. okt. 6. 15:10
 18/27 anonim ***** válasza:
51%
a feleseged önző módon maga melle lancolt hogy valaki csinaljon neki még gyorsan egy gyereket? szuper. ő már nagymama koru lesz mikor te még a legszebb ferfi korban leszel. nem vallalnek vele gyereket. ha nem volt normalis csaladod, gondolom egy enyha anya komplexusod van ezert jottok ki olyan jol. de konyorgom miert 40 evesen jut eszebe gyereket vallalni?
2014. okt. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
55%

Ja persze, 5-10 év múlva te fogsz eltűnni a feleséged mellől és odalesz az a szép család amiről most álmodozol!

10 év múlva te 29 éves,erejében teljes,fiatal vonzó férfi leszel, ő meg egy 47 éves nagymamakórú,klimaxos vénlány...

Komolyan ezt akarod???!!!

2014. okt. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
54%
Nem kor függő a párom 19 én 20 voltam mikor kiderült,hogy terhes vagyok,ekkor költöztünk össze 1 éve voltunk együtt.Ennek már lassan 5 éve,azt kell mondjam csodálatos és felelősségteljes apa és férj az elejétől hiába fiatal.
2014. okt. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!