Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 2011 januárban fog születni...

Ha 2011 januárban fog születni a 2. babám, mennyi lesz a táppénz, TGYÁS, GYED? Mi alapján fogják számolni? Az előző évből, amit szintén GYEDEN töltöttem vagy a munkabéremből?

Figyelt kérdés
(Jelenleg GYEDet kapok és még mielőtt lejárna mennék el táppánzre szülésig.)
2010. jan. 23. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
mindent a szerződés szerinti béred alapján fognak kiszámolni, mivel az elmúlt 2 évben nem volt meg a 180 nap munkaviszonyod, amiből átlagolhatnának.
2010. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem gyedről nem mehetsz egyből táppénzre. A gyed nem számít bele a következő gyedbe, de a táppénz lehúzhatja a tényleges béredet. Szabid nincs már, vagy gyesen nem tudod kihúzni egy ideig?
2010. jan. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel a két gyerek között nem mész vissza dolgozni, így a szerződésed szerinti bér lesz a tgyás és gyed alapja, azzal a megkötéssel, hogy a tgyásnak is lesz maximuma, ami megegyezik a gyed maximummal (mindenkori minimálbér kétszeresének 70%-a).

A gyed-et érdemes végig kihasználni, mert a táppénz az esetek nagy-nagy többségében kevesebb, mint a gyed.

2010. jan. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelnek a válaszok!!! Milyen a sors, pont most akartam kiírni! :-)


Nincs valahol az erre vonatkozó szabály leírva? Küldjetek lszi ha tudtok, mert az a legbiztosabb.

2010. jan. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2010. jan. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A kismamablogos jó nagy butaságokat ír!

Ha a gyed-be szülsz bele és a minimálbér kétszeresénél többet kerestél, akkor rosszabbul jársz, mint az első gyerekkel, mert míg az elsőnél a tgyás nem volt, a másodiknál maximalizálva van! A másik butaság pedig az, hogy ha gyesbe szülsz, akkor rosszabbul jársz, mintha gyedbe. A kettő ugyanannyi, hiszen mivel ellátás volt mindkettő, így nem számolhatnak belőle, mindkét esetben a munkaszerződésedben szereplő összeg lesz a tgyás, gyed alapja, mindkettő maximalizálva.


A fenti cikk 2007-es! Azóta ezerszer módosult. A legbiztosabb az oep honlapja, hiszen ők az elbíráló, folyósító szerv (kivéve ha a munkahely tb. kifizetőhely, de akkor is felülvizsgálja az oep). Jelenleg 2010-re vonatkozó adatokat még nem frissítették.

2010. jan. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Én válaszoltam az előző két linket. Sajna én sem vagyok teljesen tisztában a dolgokkal, te igen? Esetleg írhatnék neked akkor privit? Még nálunk is tervben van a második és én sem tudom mit csináljak igazán... Sehol nem találok olyan tájékoztatást ami érthető és nem tudom hogy is értelmezzem a jogszabályokat. 2009. augusztusban fog lejárni a gyedem és szívem szerint jövő nyáron szülnék.


Előre is köszi!

2010. jan. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Elég jól beleástam magam, mert én is gyed-be szültem a másodikat, úgy, hogy nem tudtam visszamenni dolgozni.


Ha nem mész vissza dolgozni, vagy visszamész dolgozni, de nincs 180 bérezett napod, akkor így is-úgy is a szerződés szerinti bérből számolnak. Ekkor van maximuma a tgyás-nak is :(

Ha visszamész dolgozni és megvan a 180 nap, akkor a 180 nap alatt szerzett jövedelemből számolnak napi átlagot és az alapján számfejtik a tgyást, gyedet.


Nagyon sok mindentől függ, hogy mi a legjobb anyagilag. Aki ragaszkodik az otthonléthez, annak az a legjobb, ha már gyesen van, átadja apának a gyest, ő visszamegy dolgozni, kiveszi a szabikat, majd elmegy táppénzre.


Persze, írhatsz privit, pontos dátumokkal :)

2010. jan. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
amivel még kiegészíteném, hogy az a 180 nap az naptári nap, tehát nem elég, ha fél évre visszamész dolgozni, hogy abból átlagoljanak, hanem kb. 9 hónapra kell visszamenned.
2010. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Igen az kb. 9 hónap, ha végig dolgozol/szabin agy. De ha ebben van táppénzes nap, akkor több. Ezért írtam, hogy bérezett napnak kell lennie a 180 napnak, hiszen ha végig táppénzen vagy, akkor megint nem tudnak miből számolni.
2010. jan. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!