Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti miért vállaltatok gyereket?

Ti miért vállaltatok gyereket?

Figyelt kérdés

Arra lennlk kíváncsi, hogy az emberek, miért vállalnak gyereket.


Azért, mert egyszeráen vágynak rá? Késztetést éreznek? Vagy mert csak így szokás? Esetleg be akarják maguknak biztosítani a társaságot, a jövőbeli megélhetést? A pasit akarják megfogni? Meg akarják megneti a megromlott kapcsolatot?


Erre a kérdésre keresem a választ, már egy pár napja filózom rajta, és msot kíváncsi lettem a ti döntésetekre, véleményetekre. Arra kérek mindenkit, hogy őszintén válaszoljon, úgyis anonim az oldal. Szóval kérlek, ne ferdítsetek. Köszönöm :)


ui: azért érdekel a kérdés, mert sokszor olvasom, hogy megbánták a gyereket, meg hoyg rossz lett a sokrsuk. Vagy, hogy tönkrement a házasságuk, vagy jobb is lenne, ha nem született volna meg. Csomó rosszkedvű anyukát látok, ordító gyerekkel, türelmetlen szülővel. Szóval ilyenek miatt gondolkoztam el ezen.



2014. okt. 16. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Számomra mindig is természetes volt, hogy felnövök és gyerekeim lesznek. Már óvodás koromban elterveztem, hogy a középiskola után egyetemre megyek, és amikor befejezem, akkor férjhez megyek, és gyerekeket szülök. Kettőt szerettem volna, két lányt, lehetőleg ikreket. A nevüket is kitaláltam már akkor. Majdnem minden stimmelt, csak aztán meggondoltam magam, és másodszorra inkább fiút szerettem volna - és az is lett. Sosem bántam meg őket, annak ellenére, hogy az idősebbik autista lett, és a házasságom is hamar tönkre ment. Ami jó származott belőle, azok a gyerekeim, nagyon szeretem őket és büszke vagyok rájuk. Most 10 éve van egy új párkapcsolatom, 2 és fél éve érett meg a páromban a döntés, hogy szeretne saját gyereket, szeretné, ha lenne valaki, aki hasonlít rá, aki tovább viszi a nevét, a génjeit, a tudását, akit nevelhet, akiről gondoskodhat születésétől fogva. (Persze velem együtt :)) Tehát ismét babát várok, februárban fog születni és kisfiú lesz.

Szóval, nekem természetes, hogy gyerekeim vannak, és gondoskodom róluk, szeretem őket feltétel nélkül, és ők is feltétel nélkül szeretnek, a tizenévesek már rólam is "gondoskodnak", és többszörösen adják vissza, amit kaptak. Jó anyának lenni.

2014. okt. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
mert semmi ertelme az oromnek, a szabadidonek, a penznek, a vagyonnak ha nincs kivel megosztani. ha a ferjemmel megoregszunk, nem szeretnenk ha az eletunk a semmibe veszne. a gyermekeink viszik tovabb mind azt ami nekunk fontos, amik mi vagYunk. egy gyerek rengeteg oromot ad, persze banatot is, de igy kerek az elet, ha zajlik.
2014. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat. Tehát akkor ti inkább intuitive, ösztönből, csúnya szóval élve megszokásból szültetek. Jól értettem?


Várom még más válaszát is. :)

2014. okt. 16. 17:48
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
2-es vagyok. hivhatod aminek akarod, vegul is az ember tarsas leny, nem szeret egyedul - erre visszavezethetoek az indokaim igy aztan mondhatjuk hogy osztonosen.
2014. okt. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Azért az ösztönt és a megszokást ne keverd, a kettő egyáltalán nem ugyanaz. Az ösztön az egy olyan belső késztetés, amit nem tudsz megmagyarázni. Olyan, mint hogy éhes vagy, szomjas vagy. Nem azért eszel, vagy iszol, mert ,,megszoktad", hanem azért, mert szükséged van rá, késztetést érzel, hogy magadhoz vegyél enni- és innivalót. A faj ezért tud fennmaradni, mert a felnőttekben ott van a késztetés, az ösztön, ami a fajfenntartás szempontjából úgymond egy szükség. És ez ugyanolyan, mint az éhség, szomjúság, egyszerűen vágysz rá, és kész.

Az, hogy ez kiben mennyire van meg, már egyéni dolog, nyilván az embereknél ez jobban kiütközik, mint az állatoknál. Van, akiben vannak ösztönök, de elnyomják őket tudatosan, de van, akiben nincs ilyen. Akkor, ha az utóbbiak szülnek gyereket, na AZ a megszokás. Amikor nem érzi az ösztönt, a késztetést, a vágyat, de az elvárások miatt, mert most az a szakasz következne az életében, szül egy gyereket. A kettő között nagy különbség van.

2014. okt. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Az ember akkor akar gyereket,ha annyira szereti a párját,hogy kell neki belőle még egy:)
2014. okt. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az első csak úgy tervezés nélkül jött. Vágyunk a másodikra, harmadikra, úgy érezzük, még van hely a családban. Annyi örömet tud adni egy gyerek, igyekszünk ezt megélni. Meg ugye a szaporodás az ösztönös dolog. Nem fogok megsértődni, ha öreg koromra bedug egy otthonba, de azért jól fog esni, ha néha rámnéznek. Addig meg, szeretnék még babázni. Nekem ez hiányzik, másnak meg az, hogy beutazza a világot. Ha mégsem jönne össze a tesó, akkor sem kenődünk el.
2014. okt. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nos nekünk az első meglepi baba volt,terveztük mi de pár évvel későbbre.Mellesleg az a típus vagyok aki önző módon,kényelmetlenségből nem öletné meg sosem a gyerekét.

De nagyon kemény volt az első időszak,szülés utáni depresszióban szenvedtem sokáig,nem akartam elfogadni,hogy változott az életem,ha a párom nem lett volna nem tudom mi lett volna,Ő segített rajta át. A mi kapcsolatunk csak erősebb és szorosabb lett a fiunk születése óta,és idővel úgy érzem megértünk a szülőségre,erre nem lehet felkészülni,hiszen legyen az ember 20-30-40 amíg nincs gyereke addig fogalma sincs,hogyan fogja kezelni a helyzetet.

Az,hogy kinek milyen a vérmérséklete,a tűrőképessége,türelme nagyban befolyásolja a családi életet.

De ahogy egy gyerektelen embernek sem egyformák a napjai úgy egy gyerekesnek sem.Egy jó,stabil kapcsolatot ahol tényleg szeretik egymást a felek,megvan az őszinteség,a bizalom,az egymás iránti tisztelet az a kapcsolat nem megy tönkre a gyerek születése után,meg persze két emberen múlik a dolog.

2014. okt. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindig is imádtam a gyerekeket,nekem is sok tesóm volt,nem tudtam elképzelni a jövőmet gyerekek nélkül. Kaptam a sorstól egy remek társat,nem is vártunk sokáig,eljegyzés,esküvő,jöhet az első gyerek. :) Úgy éreztem nincs már mire/kire várnom. Valami gyönyörűség egy gyermek születése,imádtam ránézni a lányomra,kiköpött mása a férjemnek :D akkor jött csak a késztetés,hogy méééég...mééég...gyereket...Tőle...ettől a csodás embertől,ilyen csodás gyerekeket! De gyorsan. :D Össze is hoztunk még kettőt. Boldogság van. A férjemért,és Értük élek.Komolyan. És ha belegondolok,valószínűleg az,hogy nekem 3 gyerek is kellett,hogy boldog legyek,(persze a férjem sem ellenezte Őket,Ő is sok csemetét akart)nem véletlen. Hatalmas a családunk,sok gyerek,népes rokonság.Így nőttem fel,zsivajba,hétvégi hatalmas ebédek a nagyinál.Ilyesmiben szeretnék megöregedni is.Zajba...és ,,káoszba,,. :D Hogy felbukjak a sok kis unokába. Imádnám.Remélem így lesz! Mi már megadtuk a kezdő lökést.Ültettünk egy diófát a kertünk közepébe,bízok benne jó nagyra nő,és elférünk alatta jó sokan majd,és nyaranta ott eszünk,iszunk,örülünk majd egymásnak, a gyerekeinkkel,vejekkel,menyekkel unokákkal...Sőt,lehet lesz még egy 4. baba is,pár nap és kiderül. :) Így lenne teljes ami ,,kis,, családunk.
2014. okt. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!