Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan anyuka, akinek...

Van olyan anyuka, akinek nincs semmi segítsége (sokat dolgozó férj, nagymama messze, nem ér rá), mégis kimondottan jól elboldogul?

Figyelt kérdés
Két féle válaszra várok, olyanoktól, akik még otthon vannak gyerekekkel, és olyanoktól is, akik már visszamentek dolgozni. Velem most az van, hogy a kisebbik elindult, viszont nagyon sokat esik, így jobbára vigyázni kell rá. Az alvásideje elmegy főzésre, mosásra, pakolásra, így egy bizonyos mértékű kupi és kosz szinte állandósult a lakásban. Jövő Szeptemberben valószínűleg megyek vissza dolgozni,akkor meg kiszámoltam, hogy az lesz, hogy a gyerekeket 06:30 körül leadom (bölcsi, suli egymás mellett), és kb. 16:45 körül megyek értük. Ez így működhet, nem fogják megsínyleni? Van ahol ez működik és a gyerekek jól érzik magukat?

2014. okt. 25. 21:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Anyáink is ezt csinálták, és egyetlen gyereknek sem ártott. Sőt, sokkal nyitottabbak lettek, mint a mai gyerekek.
2014. okt. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Jelen :) 3 gyerek, egy mindig dolgozó férj, segitség nuku. Azthiszem elég jól boldogulok :D
2014. okt. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Nekem csak egy kisfiam van, most lesz egy éves. Egyedül nevelem, segítségem nincs, nagyi 270 km-re. A vállalkozásomat tovább csináltam 6 hét után, szóval munka-háztartás-gyereknevelés. Nem adtam bölcsibe, nem is szeretném. Jól boldogolok, minden téren, pedig féltem nagyon az elején. Szerencsére a kisfiam is partner benne, jól alkalmazkodik mindenhez. A bölcsi jó kérdés, egyik oldalról nem szerencsés hogy ott van a nap nagy részében, bár külföldön ez alapból igy van, csak nálunk szokás 3évig otthon ülni a gyerekkel, és még akkor is haragudni apára amiért munka mellett nem segít eleget. Én úgy voltam vele, ha nem megy a munka és a babázás együtt akkor sajnos be kell adnom bölcsibe,de szerencsére nem igy lett. Nem szerettem volna kimaradni mindenből. Neked addigra már nem lesz olyan kicsi a pici, biztos nem fogja megsinyleni.
2014. okt. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
utolsó és nálad minden rendben van? Lakás szép tiszta, és mindhárommal van időd foglalkozni? Úgy értem, a legnagyobb pl. jó tanuló? Te hogy bírod? Nem vagy hulla fáradt?
2014. okt. 25. 21:59
 5/15 A kérdező kommentje:
bocs, kérdésem a ketteshez szólt
2014. okt. 25. 22:00
 6/15 A kérdező kommentje:
Hármas és mikor alszol? :-)
2014. okt. 25. 22:05
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok. éjféltől 7ig :)

A muszáj nagy úr, azt szokták mondani és tényleg igy van. De jól érezzük magunkat mind a ketten, és nekem ez számít igazán.

2014. okt. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Engem leginkább az aggaszt, hogyha 8 órában vissza megyek dolgozni, akkor a nagynak iskolában kell lennie legkésőbb 06:45-kor, nem is tudom, akkor nyitva lesz-e az épület, illetve, hogy szegény nem lesz-e hulla fáradt. És nálad háztartás rendben van? Ez a másik gondom, úszok folyamatosan.
2014. okt. 25. 22:28
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Takaritono?
2014. okt. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sajnos elég kevés választ kaptam. Utolsó: takarítónő nincsen, mert a férjem ellenzi. Gyakorlatilag az irodai munkából mentem egyenest szülni, tehát a baba születése előtt sem volt nagytakarítás, minden túlzás nélkül mondom azóta (10 hónap), folyamatosan úszok, és van egy-két nagy munka, ami azóta nincs megcsinálva. Különben ezt a témát már el is engedtem, tudomásul veszem, hogy itt már nem lesz makulátlan rend sosem. Inkább arra vártam választ, hogy van-e olyan anyuka, aki 8 órában dolgozik nulla segítséggel, hogy bírja pl. a gyerek, hogy tanítás előtt vagy egy órával bent van a suliban, meg utolsónak megy szinte haza. Van-e, aki jól bírja, nem sínyli meg, és minden rendben van. A környezetemben azt látom, hogy valamilyen segítsége szinte mindenkinek van, biztatásara vártam olyanoktól, akiknek szintén nincs, de sok válasz nem jött.
2014. okt. 26. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!