Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítség, két gyerekes anya...

Segítség, két gyerekes anya leszek? Más is tele volt aggodalommal?

Figyelt kérdés
12 éve vagyunk együtt a párommal ,kislányunk 9 éves . Most nagyon úgy néz ki (miután nekem pontos szokott lenni a havim ) ,hogy úton a kistesó . Bár még csak 2 napja késik ..de én teljesen össze vagyok zavarodva .Az igazság az ,hogy beszéltünk a kistesóról ,de nem mostanra terveztük ,hiszen párom külföldön dolgozik és előbb a kiköltözést szerettük volna megoldani . Nem vagyunk már tinik ,de ezúttal bizony mi is fordíthattunk volna nagyobb gondot a védekezésre tény .. (6 hónapja volt egy komoly betegségem ,és a fogamzásgátlót nem szedhettem ,legutóbb mikor itthon volt a párom volt ,hogy megszakítással 'védekeztünk' ) Szóval most, hogy késik ,bár tudom ez a 2 nap még semmi ,kicsit be vagyok "tojva " .Ha tényleg terhes vagyok ,megváltozik minden ,bonyolultabb lesz a kiköltözés ,eddig olyan jó kis hármas egységet alkottunk a lányunkkal,fogom e ugyanúgy szeretni a kistesót .. És a legrosszabb ,tudom ,édesanyám nem fogja kitörő örömmel fogadni ,ha másodjára is nagymama lesz .Tudom ,nem neki szül(ném)a babát ,de azt sem tudo ,hogyan közöljem vele,ha úgy alakul ,hogy babás vagyok ? Én egyke vagyok ,és anyám felelőtlenségnek tartja ,ha valaki a mai világban 2 .gyereket vállal .Pontosabban csak nálam szerintem ,mindig mondta is ,hogy remélem nem lesz még egy gyerek stb ..Anyu elég érdekes személyiség ..Neki az a valaki ,aki tehetős stb ..Nos az én párom nagyon szomorú gyerekkort tudhat a háta mögött . Tisztelem becsülöm ,hogy olyan jó ember lett belőle ,amilyen .De sajnos anyu nem fogadja el őt ,pontosabban csak tudomásul veszi .. mert ő nem ilyet képzelt el mellém . (nem roma ,mielőtt megkérdeznétek .)Pedig becsületes ,olyan aki szó szerint a családjáért él . Szóval ,most hogy én ezt így leírtam előttem is világossá vált ,hogy az a félelmem ,anyám miként reagálna ,hiszen mikor az elsővel teherbe estem akkor is ki volt akadva ,nem örült (ma más imádja az unokáját ) . Bocsi ,ha hosszúra sikerült ..de jólesett kiírni magamból . :-)

2014. szept. 21. 18:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
(.. *ma már imádja az unokáját )
2014. szept. 21. 18:17
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

11 volt a nagy fiam, amikor pozitív lett a teszt (tényleg, miért nem csinálsz gyorsan egyet?:)

El sem tudtam képzelni, milyen lesz még egy gyerekkel...mit szól a család, annyira megszoktam hogy etyke a fiam, stb...anyumnak el sem mondtam, szó szerint rájött, amikor tagadhatatlan volt...aztán kipottyant, megláttuk és mind beleszerettünk...elképesztően jó dolog újra megélni a babázást

2014. szept. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Várok még 2-3 napot .. Tudom struccpolitika :) (De egyébként semmi olyat nem érzek ,mint korábban . Akkor már kimaradt menstruáció időpontjában volt hasszurka ,bővebb folyás stb .)
2014. szept. 21. 18:27
 4/12 anonim ***** válasza:
én azt sem vettem észre, hogy késik...annyira nem volt tünet..:D
2014. szept. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem is eszembe jutott ,hogy nem szólok egyenlőre anyunak .De a lányomnál is 6 (!) hónapos terhes voltam már ,mikor megtudta,nyilván nem véletlenül .. Akkoriban nagyon el volt mérgesedve a viszony köztünk,folyton a páromat szekálta (nem a párom szemébe ,hanem telefonba nekem)..Mivel ő tőlük 170km-re lakik ,így egyébként sem találkozunk túl sűrűn ,de akkor igen ritkák voltak . Most nem szeretném eljátszani ,hogy megint 6 hónaposan tudatom vele .
2014. szept. 21. 18:39
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

azt tudom mondani, hogy nálam jól sült el...

anyagilag sok...azt bele kell kalkulálni

2014. szept. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2014. szept. 21. 20:56
 8/12 anonim ***** válasza:
En azt mondanám neked, hogy próbálj vegre felnoni es levalni anyukádról érzelmileg. A soraidbol az jon at, hogy félsz tőle és meg most is irányít es érzelmileg zsarol. Ezt azert tudja megtenni, mert bizonytalan vagy magadban, az anyasagodban, valamilyen szinten a ferj valasztasidban is. A nagyszülő szerepe mas, mint a szuloe. Sokkal passzívabb, befogadobb. Emellett a paroddal neked kell együtt élni, nem anyukádnak. Nagyon méltatlan es unintelligens dolog szapulnia őt neked, mert ez rossz irányba vigeti a kapcsolatot.
2014. szept. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szóval az érzelmi kevalason van a hangsúly most, akar szakember segítségével, mert hosszú távon nagyon Megéri! A nasodik babáról meg annyit, hogy egy testvér nagyon fontos, igazi kincs. Egy életre szóló kötelék. Ettol akarja anyad az unokáját megfosztani..
2014. szept. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egy tesztet, és akkor megtudod, hogy mi a helyzet. Akkor már egy konkrét tényről tudsz gondolkodni, nem pedig "mi lesz ha...". A semmin nem érdemes rágódni, ha meg már konkrét a "probléma", lehet rajta segíteni.

Tényleg le kell válnod érzelmileg anyádról! Nem szabad, hogy ő döntsön a ti életetek felett! Te és a férjed szeretnétek második gyermeket, ami úgy néz ki, igazi kis ajándékként belecsöppent az életetekbe. Az élet, a terhesség, a babakor olyan rövid, felesleges megkeseríteni olyan emberekkel, akik nem tudnak veled örülni. Ráadásul, ő még csak nem is segítség nektek, tehát innentől nem oszt-nem szoroz a véleménye.

A legtöbb anyuka/apuka nem olyat képzel el, mint amit mi választunk, de nem is nekik kell az adott személlyel élni.

Csinálj egy tesztet, írd meg ide, garantáltan rengetegen fognak veled örülni, így, ismeretlenül is. :)

2014. szept. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!