Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény igénylés...

Családi adókedvezmény igénylése esetén hogyan kell értelmeznem a megadott határidőt?

Figyelt kérdés
Első kisbabámmal február 13-ra vagyok kiírva. A fogantatás utáni 91. napon már jócskán túl vagyunk. A családi adókedvezmény igénylése esetén a magzat a születés napját megelőző hónappal bezárólag vehető figyelembe. Mivel január van még, szerdán beszerzem az igazolást, hivatkozhatok még a magzatra?
2010. jan. 25. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A családi adókedvezményt csak a 3 és több gyermekesek vehetik igénybe.

2010. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, neked nem jár sajnos. 3 gyerek esetén, vagy ha a harmadik úton van, akkor őt a 91. naptól már figyelembe lehet venni és 3-nak lehet számolni a gyerekeket.
2010. jan. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,azért elgondolkodtató ez a helyzet.
2010. jan. 26. 09:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne sajnáld, fogalmam sincs, ki tudja kihasználni...

Én gyed-en vagyok, ugye jár adójóváírás, így a gyed -nek nincs akkora adótartalma, hogy ki lehetne ezt a családi adókedvezményt használni. Talán 2-3 ezer forint havonta, de 12.000 járna. De ugye nincs annyi adózó jövedelmem.

Férjem meg túl jól keres, neki azért nem lehet egyáltalán kérnie. Úgyhogy ha keveset vagy sokat keresel, akkor az a baj, és legyen minimum 3 gyereked... No, nekem ilyen ismerősöm egy sincs...

2010. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!