Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szép a Dóra név? Mi a vélemény...

Szép a Dóra név? Mi a véleményetek róla? Milyen személyt képzeltek el vele? Ti melyik becézési formáját használnátok?

Figyelt kérdés

2014. okt. 30. 09:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy teljesen normális női név.

Lehet többféleképpen becézni, ez már a fantáziátokra lesz bízva (Dóri, Doroti, Dorka, Dorci...)

Én Dóriznám és Dorkáznám szerintem, de ha a saját lányom lenne, biztos még ezerféle becenevet kapna. :)

Én egy Dórit ismerek, egy gyönyörűséges 2 éves kislányt.

2014. okt. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is Dóra vagyok. Eddig mindenki dicsérte, és nekem sincs vele gondom. :)
2014. okt. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, az kimaradt, hogy leginkább Dórinak, Dorkának becéznek.
2014. okt. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Barna haj, barna szem. Ez jut eszembe. :) Tök normális név. Nem adnám, de csak mert van más favorit lánynév.Mìg nagyon pici addig Dorcsi baba. :) Majd esetleg Dóri, Dórika. Ha rossz fát tesz a tūzre, akkor meg DÓÓÓRAA!
2014. okt. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik. Csak a párom vezetéknevéhez nem jó :( Amúgy az egyik osztálytársamat hívták így, magas, vékony, matekból kifejezetten okos :D mindig ő jut eszembe erről a névről! Dó, Dórinak becéztük!
2014. okt. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
A húgom Dóra, gyerekkorában Dodó, Dorci volt, azóta csak Dóri. Ha rossz volt, akkor Dóra :) szép, odaadó, a végletekig kedves; nekem ezek a tulajdonságok jutnak eszembe, mert Ő ilyen.
2014. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik. Egyszerű, szép ez tetszik benne. Az én kislányom is Dóra.
2014. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Szép... Nem tudom, milyen személyt képzelek el hozzá, nekem elég semleges.
2014. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Enyém is Dóra. Azt hittem, h mekora kuriózumok leszünk egy standard névvel, erre kiderült, h a környéken egy csomó kislánynak ez a neve. egyébként Dorka.
2014. okt. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
24%

A nevet végtelenül unalmasnak találom. (ha már, akkor a Dorottya sokkal előkelőbb, és lehet Dórának, Dórinak, Dorcinak becézni, ugyanúgy, mint ha a rövid verzió lenne anyakönyvezve)

Személy: semmi különös, normális, "lány a szomszédból" típus jut eszembe.

2014. okt. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!