Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a mai...

Mi a véleményetek a mai "foglalkoztató" mesékről (Dóra a felfedező, Diégó, Mickey játszótere, Csűrcsavarosdi, stb)?

Figyelt kérdés
Ugye ezek nem a klasszikus mesék,nem egy történetet mesélnek el,a gyerekek mégis szeretik.
2014. márc. 13. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3,5 éves.

Én azt vallom, hogy az ilyen típusú játékos fejlesztő dolgok is hasznosak, jók, élvezettel játsszuk, "tanuljuk" a dolgokat és örülök, hogy vannak ilyenek.


De emellett úgy gondolom, hogy kellenek a klasszikus mesék is, ahol fordulatok vannak, esetleg valamilyen erkölcsi mondanivaló, ahol jó és rossz párbaja van stb.


Jók a "modern" mesék is, ahol nincsenek ilyen nagy tanulságok és erkölcsi mondanivalók (pl. Thomas vag Bogyó és Babóca)- de a kisgyermek életének történéseit, napjait dolgozhatja fel és ezáltal szórakoztat, érdekes a grafikája stb.


Mindenből jó, ha van és tényleg szeretik a foglalkoztatókat, az ovis korosztály különösen.

Szerintem annyiban érdemes figyelni, hogy megmaradjon a játék szintjén, tehát "házifeladat", elvárás ne legyen belőle és a gyerek bármikor abbahagyhassa és folytathassa. Akkor megmarad annak, ami a célja is ennél a korosztálynál: a játékosság.

2014. márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nálunk is így van:) Nap közben nézhet a tv-ben ilyen foglalkoztató mesét,aztán alvás előtt van "hagyományos" mese.Na meg nap közben is ha kéri:)
2014. márc. 13. 15:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Lányom 5 éves,most a csűrcsavarosdi a sláger.Kisebb korában a Dórát szerette.

Most,hogy már pár napja jó idő van nem nézzük,mert lent vagyunk.Pont tegnap este fürdésnél mondta,hogy nem néztük meg Delejéket.

2014. márc. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3,5 a fiam,nálunk is a csűrcsavarosdi a sláger!!!:)

Sajna mi be vagyunk szorulva a lakásba,mert eddig ő volt beteg,most meg az öcsi:(

Amúgy mikor jó idő van mi sem TV-zünk

2014. márc. 13. 15:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hasznosak ezek a mesék sok mindent megtanulnak belőle a kicsik(színek , számok formák stb.)

De én nem szeretem de a gyerekek nézik.

2014. márc. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó a Mickey Clubhouse. Mi angolul nézzük (külföldön, de nem angol nyelvű országban) és látom a nyelv is ragad a picire. Plusz felnőttként is nézhető, nem érzem azt, hogy elpusztult x agysetem a mese alatt. Tudom kinek a pap.., de nekem pl. sem gyerekkoromban, sem most nem jött be a Kockásfülű nyúl, Kukori-Kotkoda, Mekkmester, így ezeket nem is erőltetem. A Magyar népmeséket szerettem, de az nagyobbaknak való, az ördögös, óriásos, sárkányos, kivégzem, elveszett a gyerek a rengetegben, éheztek, kútba vetette, kerékbe törte, stb alapsztorikkal.
2014. márc. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyetértek utolsó!:)

Mondjuk nekem jobban bejön a Dóra-Diego mint a Mickey,de tényleg ízlések és pofonok.

A kockásfülül,kukori nekem se jönnek be, a magyar népmeséket meg hasonló okokból nem nézzük.

2014. márc. 15. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!