Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhességi cukorbetegek...

Terhességi cukorbetegek válaszolnátok vagy aki csinált ilyen diétát terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Kiderül, hogy megint terhes vagyok és elég sok plussz kiló van rajtam sajnos nagyon hízékony vagyok. Azt mondta az orvos, hogy nem nagyon kéne híznom, így diétázzam.


Mikor miket esztek? Hogy néz ki egy napotok? Nehéz batartani? Mit isztok mellette?


2014. okt. 31. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Huhh, hát szerintem nem terhesen kellene elkezdeni diétázni, ha az orvosod ezt javasolta, akkor én a helyedben nagyon gyorsan keresnék másik dokit!


Mit tudsz tenni? Hát pl. nem eszel sok édességet, vagy nem viszed túlzásba a szénhidrátot. Sok gyümölcs, zöldség és étkezz változatosan.


Terhestornát is el lehet kezdeni, de csak fokozatosan, nem kell egyből végignyomni a Rubint Rékát, ha nem vagy hozzászokva, csak mértékkel.

2014. okt. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta h olyan diétát csináljak amit a terhességi cukorbetegek csinálnak mert akkor nem szedek fel olyan sok kilót. Jelenleg sztem vagyok vagy 100-110 kg. Az a baj amúgy h nagyon hízékony vagyok. Pl egyszer úgy fogytam 10 kg h reggel egy bögre kakaó és délután 4 fele ettem 1 szem paradicsomot, ujjnyi vastag ubit, 1 szelet ujjnyi vastag párizsit, hónapokon keresztül ennyit ettem. Csak így bírtam fogyni, na de ügye ezt most nem tehetem.
2014. okt. 31. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Kezdj el egészségesen étkezni. A dokinak teljesen igaza van.

A fehérlisztet és a cukrot száműz az étkezésből. 5ször egyél. Teljeskiörlésű dolgokat, húst és zöldséget. Napi 160g chval. Mennyi felesleg van rajtad.

2014. okt. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A cukorbetegek diétája nem fogyókúra, hanem speciális étrend. Nem lehet vele fogyni, ha jól van összeállítva, hiszen a kalóriabevitel nincs korlátozva, csak a szénhidrátbevitel. Én végig csináltam a terhesség alatt (egyébként is mindig diétázok) és simán híztam 13 kilót.
2014. okt. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Húúú sajnos nagyon sok, 168 cm vagyok :(



Egyik terhességem se volt kifejezetten tervezett, és így napközben sosem ettem csak este és hát elhíztam sajnos, 103 kg-al kezdtem az elsőt és 10 kg-ot szedtem fel és rólam nem tűnt el olyan gyorsan mint ahogy másik írni szokták. Pont most kezdtem volna bele egy erős fogyókúrába, de kiderült h terhes vagyok, amit nem bánok csak így megint sokkal kezdek :( Elsőnél sem ettem össze vissza de nem is figyeltem annyira h mit eszek. Most szeretném ha szinte csak a baba súlya lenne plusszba meg persze a magzatvíz, méhlepény.


Így gondoltam h biztos van aki csinált ilyet és van ötlete mit egyek!


Köszönöm a válaszokat :D

2014. okt. 31. 20:55
 6/7 A kérdező kommentje:
Most nézem, nem a terhesség alatt ettem mindig este hanem terhesség előtt és akkor szedtem fel sok kilót!
2014. okt. 31. 20:57
 7/7 anonim ***** válasza:
A 160g ch diéta idális lesz és nem fogsz vele hízni. És egészséges is. Ha írsz priviben mail címet küldök hozzá anyagokat.
2014. okt. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!