Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akiknek kicsit...

Kismamák, akiknek kicsit magasabb lett az eredmény a cukorterhelésen, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Éhgyomrim jó lett,de a cukros lötty után 2 órával levett 8,5 lett,ami nem sokkal,de magasabb.

Van valaki akinek még hasonló eredménye lett? Mennyire tartod a diétát?Mi az amit nem ehetek?Mennyire változott az étrended?



2013. nov. 22. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem 8,4 lett. Cukrosat nem ehetek, fehér kenyesem,inkább teljes kiörlésűt, kevesebb köretet és gyümölcsöt se nagyon. Az őszintét megmondva van, amikor bűnözök, de próbálom tartani, a piciért mindent.
2013. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor elég ha kihagyom a kenyeret,tésztákat,sütit,cukrot az étrendből?

A dokihoz majd csak jövő héten megyek ,de addíg is szeretnék tenni azért,hogy ne súlyosbodjon ez a probléma. Amiket olvasok a neten diétákat,azok nagyon durvák,éhen is halnék ha betartanám.

2013. nov. 22. 20:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Kb igen. Teljes kiörlésűt ehetsz és tésztát is mértékkel
2013. nov. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért pár hétig ki lehet bírni azt a nagyon szigorú diétát, hogy a babád ne legyen beteg. Én egész életemben tartom, mégsem haltam még éhen.
2013. nov. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen,a baba érdeke az első! Viszont nagyon vékonyan kezdtem a terhességet,49 kilóval úgy,hogy többet ettem mint a férjem.Igaz,most híztam már 9 kilót és csak 25 hetes vagyok,szerintem ebből legalább 5-6 kiló amúgy is kellett,de tudom,hogy hamar fogyok,nem szeretném,hogy a baba ne kapja meg a kellő mennyiségű tápanyagot.Eddíg teljesen jól fejlődött.Persze,ha muszáj lenne,akkor betartanám,de jobb lenne nem dekázgatni még a zöldséget,gyümölcsöt is.
2013. nov. 22. 21:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is az éhgyomrim jó volt, 2 óra után meg 9,0 mmol/l. Én próbáltam tartani a 160g CH-ot a dokim javaslatára, utána a 180g CH-ot. A hemoglobin A1C-m mindkétszer jó lett.Én a terhességet 55kg-mal kezdtem, 24. hétre +7kg-nál tartottam szülésig 4kg-ot fogytam. Szülés után 54kg lettem, a babám 2,6kg egészséges.

Visszatérve a diétára, én ettem kenyeret(mindegy, hogy teljes kiőrlésű vagy sem nekem ugyanolyan mértékben vitte fel mind a kettő) reggel csak 1 szeletett, a tésztát és a rizst kerültem. Nem volt könnyű tartani, igazán az a lényege hogy többször egyél keveset. Én 3 óránként ettem valamit.

Nekem nagyon sokban megváltozott az étrendem, több zöldséget, tejterméket ettem és a csoki meg a társait kihagytam. Szóval ennek hatására egészségesebben étkeztem, csak azt sajnáltam hogy a gyümölcsök mennyiségével és milyenségével vigyáznom kellett (almát lehet, szőlőt érdemesebb kerülni).

Nekem azt javasolta a diabetológus, úgy állítsam össze az étrendemet hogy a vércukrom étkezés után 1 órával ne menjen 7 mmol/l fölé. Vannak eltérések, hogy kinél mi viszi fel az értéket. Nálam a terhesség előrehaladtával könnyebben felment a vércukrom (pl. reggel már csak fél szelet kenyeret ettem 1 helyett).

2013. nov. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a 2 órás értékem 7,8 volt, ami ugye pont a határ, és engem a dokim diabetológushoz küldött, aki szigorú 150 g-os diétát írt elő.


Ami fontos: Naponta legalább 5-ször egyél kis adagokat. Teljes kiőrlésű pékárut fogyassz inkább (graham kenyér, abonett stb)

Gyümölcsöt is ehetsz, csak nézd meg, mennyi a szénhidrát tartalma. Ami nagyon nem ajánlott: banán, szőlő, de nyugodtan ehetsz almát, narancsot, kivit.

A neten rengeteg szénhidrát-táblázatot találsz.

Reggel ne igyál tejet, inkább csak napközben, és akkor sem többet 2 dl-nél. Tésztából inkább a durum.

Amit ehetsz dögivel: hús (kivéve rántott hús, mert ott a panír is tartalmaz szénhidrátot), zöldségek levesnek, párolva, főzeléknek.

2013. nov. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi nektek is a válaszokat! Most magamtól már elkezdtem egy saját étrendet addíg,amíg orvoshoz nem jutok.Nehéz lesz,de muszáj! Köszi tanácsokat!
2013. nov. 23. 13:29
 9/9 7pettyi ***** válasza:

nálam a 24hét környékén derült ki,nekem is az étkezés 2órával utáni eredmény volt magas.Próbáltunk minden diétát, Isten lássa lelkem,hogy tartottam is!Amikor már az orvos meggyanusitott,hogy a diétát nem tartom,kerestem másik orvost.Sajnos a diéta mellé inzulin is kellett.De a gyermekem teljesen egészséges lett,a insulin sem kell.A terhességet 78kgal kezdtem és 81 voltam mikor a szülőszobába mentünk.A gyerkőc 3190g lett.Kibírtuk! :)

Én általában korpás zsömlét vettem,jobban számolható vele a Ch mennyiség.Rizst, tésztát,mindent kimértem.Egyszerűbb úgy.

2014. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!