Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is kapott már ellenőrzést...

Más is kapott már ellenőrzést tgyás jogosultság miatt?

Figyelt kérdés

Ma reggel 9 után (épp végeztünk a szopival, én még pizsiben) beállít 2 nő, mutatják az igazolványukat: az egészségpénztártól jöttek ellenőrizni, engem.

2 órán keresztül itt voltak, minden sz@rt végigkérdeztek, iskolák, végzettség, munkahelyek, főleg az utolsóról, mert hogy már babát vártam, mikor megkaptam a munkát és ez nekik GYANÚS. Szóval tényleg mindent tudni akartak: hogy szereztem tudomást a munkáról? mikor? hogyan? kivel kötöttem a munkaszerződést? hány órát és azt mikor dolgoztam? pontosan mi volt a feladatom? stb. Basszus már annyira kellemetlen volt, mintha baj lenne, hogy kismamaként munkát kaptam. Persze tudom, azt vizsgálják, hogy ez valós, vagy szívességi bejelentés. Meg hogy akik itt voltak, nekik ez a dolguk. De akkor is, én nem is tudtam, hogy létezik ilyen ellenőrzés. És hogy bejelentés nélkül, csak úgy beállítanak....hát nagyon meglepődtem. Aztán felhívtam a munkáltatót, mire ők: oké, tudjuk, már itt vannak....a jelenléti ívet, bérpapírt, aláírásokat (hogy mindent én írtam-e alá) meg ilyeneket néztek......

Hát, csak gondoltam, megosztom Veletek, Ti se lepődjetek meg, ha beállítanak hozzátok :)


Szép napot!


2010. jan. 28. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, én még nem hallottam ilyenről, jó hogy leírtad. Rám mondjuk nem vonatkozik, mert 11 évig dolgoztam egy helyen szülés előtt, és onnan jöttem el. A másik meg, hogy hozzánk be se jutnának. Kint nincs csengőnk, a bejárati ajtó és a kiskapu kulcsrazárva (társasházban lakunk), szóval hozzánk csak úgy jut be bárki is, ha előtte felhív.


De azért rendben volt minden ugye? Vagy ez majd később "derül ki"?

2010. jan. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát undorító! Pont a kismamákat cseszegetik! Akkor ha ilyeneket látok az ajtóm elött ki se nyitom! Köszi!
2010. jan. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én eddig csak a táppénz kommandóról hallottam.
2010. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én arról hallottam, hogy szigorúbban ellenőrzik, hogy nemhogy csak azért voltál bejelentve, hogy jogosult legyél tgyás-ra és gyed-re. Ismerősöm is mondta és talán a tv-ben is hallottam, hogy mostmár rizikósabb is ilyen álbejelentés.
2010. jan. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért nem küldted el őket a halálba.
2010. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mert igazából nem "félek" tőlük. Nem takargatok semmit. Csupán meglepődtem, mert ilyenről nem hallottam és tényleg arra gondoltam, jobb, ha tudják ezt minél többen... Hogy akinek "félnivalója van" az is tudja (és sajnos sokan vannak így, de erről sokan nem is tehetnek....néha muszáj ügyeskedni, hogy tudj boldogulni.....)
2010. jan. 28. 17:46
 7/7 anonim válasza:
Hát sajna vannak olyanok,higyjétek el,akik a kedvezőbb tgyás és gyed érdekében nem igazán valós munkaviszonyt létesítenek,pl maguk kifizetik a járulékokat egy cégen keresztül,mintha ott dolgoznának stb,na ezek miatt vannak az ellenőrzések!
2010. jan. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!