Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvos hányadik héttől...

Az orvos hányadik héttől végez méhszáj ellenőrzést? És milyen gyakorisággal fog ezután? Én 28 hetes vagyok, de eddig még kb csak 1-2-szer vizsgált meg a dokim korábban (legutóbb kb másfél hónapja).

Figyelt kérdés
2008. nov. 27. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem már az 5. héttől kezdve nézi, ahányszor csak megyek hozzá (kb. 2-3-4 hetente). Ez orvos függő szerintem. Engem mindenesetre megnyugtat, hogy zárt a mszáj.

Szintén 28 heteske

2008. nov. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez elég orvosfüggő. Az én orvoson minden találkozás alkalmával megvizsgál betapintással is. Eddig havonta szeretett volna velem találkozni (úgy 5-6 hetente találkoztunk is:), a 32. héttől két hetente, a 37. héttől hetente tervezi a találkozásokat. Hát majd meglátjuk...

2008. nov. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesség elejétől nézte havonta egyszer.

A 36.héttől viszont hetente nézi.

Jövő héten leszek 39 hetes, akkor már kétszer kell mennem egy héten.

2008. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én aggódom kicsit emiatt hogy nem túl gyakran találkozunk (mivel ismerős, telefonon szoktunk egyeztetni), de nehogy már én mondjam neki hogy vizsgáljon meg...
2008. nov. 27. 13:39
 5/11 anonim ***** válasza:
En a 30. hetben vagyok, eddig egyszer sem neztek. Holnap megyek ismet, akkor viszont kerni fogom, mert kismama vizitornara jarok, es tudni akarom, hogy zart-e a mehszaj.
2008. nov. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én ezen aggódtam egész terhességem alatt. Én 1x kértem, hogy nézze meg, 24 hetesen. Aztán 1x rákérdeztem, hogy aggódjak -e a kinyílás miatt, mert itt sokszor plvastam, hogy havonta ellenőrzik. A dokim azt mondta, nem jó gyakran nézegetni. (Neves prof. az orvosom.) Abszolút igaz, hogy orvosa válogatja.

6 hetes kisbaba anyukája

2008. nov. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A dokinak havonta kellene megvizsgálni.

Nem értem, hogy a dokik miért nem végzik el ezt havonta, peddig fontos, hogy mennyire nyitott a méhszáj.

28 heteske

2008. nov. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kéne havonta vizsgálnia, ez butaság! Tényleg dokitól függő, hogy mikor és hányszor vizsgál meg. Ha nincs semmi gond és nincs panaszod (folyás vagy valami más)akkor majd csak a 32. héten néz meg először, de ha téged nyugtalanít, akkor szólj a dokinak.
2008. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem havonta amikor megyek, mindig megnézi, de csak azért, mert nagyon keményedik a hasam és ez ugyebár a méhszáj kinyílásához vezethet. Ha nem lenne panaszom, akkor nekem sem ellenőrizgetné állandóan. Mondjuk az én dokim azt mondta, hogy kb. félidősen mindig ellenőrzi, de utána csak néha. Hát tényleg orvosa válogatja... :) Minden jót!!
2008. nov. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem is havonta vizsgál meg,hogy minden rendben van-e.
2008. nov. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!