Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor összejöttetek, hány...

Mikor összejöttetek, hány gyereket akartál? És a párod? Végül hány lett?

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 13:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mikor összejöttünk én 1 max. 2-t akartam, párom 1-t. Most 1 van, és legalább 3-at, de lehet, hogy 4-et is szeretnénk. Mert sokkal szebb és jobb, mint valaha gondoltuk volna. :) Hogy mennyi lesz? Majd 10 év múlva meg tudom mondani :) Remélem, 4. :)
2014. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Arról jutott eszembe, hogy mindig nagy családot akartam. Aztán a szám csökkent, és 4 gyereket képzeltem el. Már eléggé benne voltunk a korban, mire összejöttünk (férjem 44, én 39), és még nincs gyerekünk, tehát a 4 nem hinném, hogy összejön.

A férjem 2-t képzelt el. Kérdeztem, ha belefér az időbe, lehet-e három? Mire ő: persze, de akkor inkább négy.

Egy mai kérdés kapcsán is elgondolkodtam: nálatok ki mennyit szeretett volna, hogy egyeztetek meg, és mi lett a "végső megegyezés"? Mennyire könnyen jutottatok kompromisszumra?

Kor érdekelne, meg a gyerekeitek kora is, ha lehet.

2014. nov. 19. 13:53
 3/22 anonim ***** válasza:
Mikor összejöttünk én 1 gyereket akartam. A férjem egyet vagy kettőt. Egy 2,5 éves fiunk van és nem is tervezünk több gyereket.
2014. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Mikor összejöttünk, a párom csak 1 gyerekben gondolkodott, én reméltem, hogy lesz majd 2.

Most 4 van. Egy álom.

Hajrá, 1-es válaszoló!

2014. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Könnyen megegyeztünk, mert a munkám nem olyan, hogy pár év múlva újra évekre eljöjjek, kis korkülönbséget pedig semmiképpen sem szeretnénk. Én 33, a férjem 30 éves.
2014. nov. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten 29 évesen voltunk, mikor megszületett az első. Egy éves volt, amikor úgy döntöttünk, jöhet a következő és most, hogy jön a 2. 30 évesen, megbeszéltük, hogy 3-4 lesz :) Reméljük sikerül, és időben is belefér, szerintem. Mindkettőnknek 1 testvérünk van, de mi többet szeretnénk a mi gyerekeinknek. :)
2014. nov. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Mindketten kettőt terveztünk, kettő született. 2,5 és 5 évesek. Ha jönne egy harmadik, nem esnék kétségbe, de kicsi a valószínűsége. Férjem 43, én 38.
2014. nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Mind a ketten 1 gyerkőcöt akartunk, 1 is lett, nem tervezünk többet továbbra sem. :)
2014. nov. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. 44 éves vagyok, gyerekeim 15 és 13 éves a két nagyfiam, van egy 5 éves lányom és a legkisebb 1,5 éves.

A harmadikat későn gondoltuk meg, 39 évesen szültem, utána meg besikerült a 4., így 42 voltam akkor.

Azt írtad, most vagy 39, hát akkor kettőben még biztosan lehet reménykedni. Van egy ismerősöm aki 40 évesen szült először, és azt mondta, akarnak másodikat is.

Mielőtt lehurrogtok, nem azt mondom, hogy milyen jó 40 fölött gyereket vállalni, mi sem így terveztük, de nekünk ez jött, és ha szeretnétek gyereket akkor minél előbb, mert itt már szó szerint ketyeg a biológiai óra, és fel is kell őket nevelni. Nekem az utolsó terhességem is olyan könnyű volt, mint "fiatalon" az első, egészséges babám született, de több az orvosi vizsgálat, szűrések, genetikai vizsgálat, ezzel tisztában kell lenni.

Kérdező, én kívánok nektek bőséges gyermekáldást!

2014. nov. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Mindketten kettőt szerettünk volna, egy kisfiút és egy kislányt. Most van egy kisfiunk, és 8 hetes vagyok a második babóval, akiről egyenlőre nem tudjuk, hogy "milye van"

Én biztos voltam benne, hogy megállunk 2-nél, de a párom mondta, hogy ha ő is kisfiú lesz, akkor lehetne egy 3. is, hátha ő már kislány lesz :)

2014. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!