Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Természetesség párti szülők:...

Természetesség párti szülők: egy éves beteg gyereket mivel, hogyan kezeltek?

Figyelt kérdés
37.5-38 fokos "láza" van, kicsit hígabb a széklete, de eszik-iszik rendesen, játszik is. Talán picit nyűgösebb. Más tünete nincs. Elég ha csak megfigyelem, figyelek a folyadékbevitelre, méregetem a lázát és annyi? Nem akarok gyógyszert adni feleslegesen. 1 éves, még sosem kapott semmit sem.
2014. nov. 11. 15:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah, kifelejtettem, picit náthás, de nem jelentősen. Alvás után kitakarítom az orrát és utána nem dugul be újra. Néha picit folyik.
2014. nov. 11. 15:16
 2/4 anonim ***** válasza:
c-vitamin és kálcium cseppet ajánlott nekünk ilyen esetre a védőnő
2014. nov. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Testsúlykilogrammonként 30mg C vitamin az adag, ez egy 1 évesnél kb. 270-300 mg lehet, de mivel beteg, adj neki ettől is többet naponta több részletre elosztva.

Olcsóbb, ha gyógyszertárban veszek aszkorbinsavat, én 100g-ot vettem ezren alul, kilencszázvalamennyibe kerül.

Ha nem beteg is adj neki naponta, ahogy magadnak is legalább ezer mg-ot.

2014. nov. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, gondolkodom, hogy neki is kellene lassan vitaminpótlás. köszi, hogy írtatok!
2014. nov. 11. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!