Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi fizetett szabit vehetek...

Mennyi fizetett szabit vehetek ki szülés előtt?

Figyelt kérdés
2015.Április elejére vagyok kiírva.Jelenleg már táppénzen vagyok,de januártól szeretnék eljönni fizetett szabira.Kivehetem az éves szabimat szülés előtt vagy nem? Pedagógus vagyok és sok szabim lenne,majdnem elég lenne a szülésig. Köszönöm előre is a válaszokat!
2014. nov. 19. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Kiveheted.
2014. nov. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Honnan tudod? Tapasztalat?
2014. nov. 19. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:
én egyben vettem ki 20 napot a 36. hettol es utana a szulesig pedig tappenzre tettek.
2014. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

A hivatalos válasz az lesz, hogy a kiírásig részarányosan. Tehát az éves szabid jan-ápr-ig, a 3 hónapnyi részt.

Én azt tanácsolom tapasztalat alapján, hogy senkitől ne kérdezd meg ezt hivatalosan, hanem írd ki, amennyit szeretnél és kész. Majd szólnak, ha gondjuk lesz.


Azért szólnak, ha szólnak, mert ha valaki pl. nem megy vissza, lelép (mondjuk te majd szeptembertől pl.) közben másik céghez, akkor valahogy be kell hajtani a felmondás utáni arányos részt, de az már nem egyszerű. Nálunk már volt erre is példa, azért tudom.

2014. nov. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 20. 14:23
 6/8 A kérdező kommentje:

Tudna valaki hivatkozást megadni válaszul erre a kérdésre?

A főnököm azt mondja nem vehetem ki,de mások meg azt mondják,hogy igen. Tudna valaki segíteni? Köszönöm előre is!!!!

2014. dec. 17. 21:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Kiveheted.

Én így voltam most (2 hónapos a kislányom).

Szeptember végétől kivettem az összes szabit, majd a maradék pár napra tgyás-t igényeltem.

Sőt! A munkaügyes szólt, hogy szülés után adjam le a pótszabadság iránti igénylésem, mert a gyerek utáni 2 nap is jár. Persze ezt majd akkor tudom felhasználni, ha visszamegyek dolgozni.

2014. dec. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Ma voltam MÁK-nál és beszéltem az OEP-el is...valóban kivehetem,de erre vonatkozóan nincs jogszabály .Igazából a főnökömtől függ,a szabim 2/3-val rendelkezhet,az 1/3-át kivehetem zokszó nélkül a többi rajta múlik...próbálom azóta telefonon elérni,de nem veszi fel. :(
2014. dec. 18. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!