Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek, mit tegyek?...

Mit tennétek, mit tegyek? Keresztszülőség

Figyelt kérdés

Bocs,de hosszú lesz:

Amikor kisfiammal állapotos lettem,elhatároztuk,hogy nem a családból választunk "keresztszülőket",hanem olyan valaki legyen,aki hozzánk is közel áll,és ha velünk valami történne,fel tudja/akarja majd nevelni a fiunk.Így esett a választásunk a férjem által ismert családra.A férfiak együtt is dolgoztak,sokat voltunk akkor együtt.Csakhogy időközben már nem vele dolgozik a férjem,ritkultak a találkozók az ünnepnapokra...És a fiam nem érzi őket közel magához.ezt azért le lehet venni egy 15hónapos baba jeleiből.És valahogy ők sem úgy viszonyulnak hozzá,ahogy én azt elképzeltem.Azt veszem észre hogy anyagilag akarják szeretni a fiunk,mint ahogy a saját nagy lányukat.Csak az a gond,hogy ebből kifolyólag ez alatt a 15hónap alatt nagyon drága (nekem az,nem engedhettem volna meg magunknak)ajándékokat hoztak.Születésnap,karácsony,húsvét...stb.

Viszont lenne egy másik(szintén férjem által) család(ők már ilyen apunk korabeliek)akik viszont akár milyen ürüggyel hívnak,jönnek,mindig érdeklődnek a fiunk után,és hívnak is menjünk vigyük el őt...

A dilemmám,hogy vissza lehet mondani ilyenkor a keresztszülőket?Vagy legyen neki kettő?Mert én sem tartanám fairnek,hogy egy valag pénzt ráköltök valakire,aztán csak úgy visszalépnek.

És újra kisbabánk lesz.Apa felhozta,hogy akkor a 2. család legyen a születendő baba keresztszülei-de én kijelentettem,hogy várjunk mert nem akarok így járni még egyszer.lehet hogy nem lesznek kölcsönösen szimpatikusak egymásnak.

Szóval mit tennétek a helyemben?


2010. jan. 31. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma már a keresztszülőség úgyis csak jelzés értékű,mert ha neadjisten történne veletek valaki,a családból fogja felnevelni valaki a gyerekeiteket.Nem hinném,h le lehet léptetni valakit a keresztszülőségből,inkább én is azt mondanám,a 2. gyereknek válasszátok a második párt.De nem kell a keresztelőnek azonnal meglennie,nyugodtan várhattok akár éveket is,addig kiismerheted a jelölteket.
2010. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az első babának hivatalos keresztelője volt? Mert ha nem, akkor semmi gond, tartsátok meg a hivatalos keresztelőt más keresztszülőkkel, szerintem a családból válasszatok unokatesót ha van. Arra mindig figyeljetek, hogy úgymond kb. egy szinten legyetek ti és a keresztszülők. Mármint anyagilag és a "földön járás" szempontjából. Mert ha választotok egy sznob, anyagiakban dúskáló családod, azzal sem a jó "családias" viszony nem lesz soha kialakítható és ajándékokban sem tudjátok azt visszaadni amit kaptok.
2010. jan. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyanebben a cipőben járok, annyi különbséggel, hogy nekem a 16 évig tartó legjobb barátnőm hidegült el teljesen tőlünk egy pasi miatt, aki teljesen elvette az eszét. Sajnos ez velejárója annak, ha nem családból választasz, én kerek perec megmondtam neki, hogy nem akarom, hogy csak kötelességből jöjjön, ezért inkább nem is jön. Na ennyit a legjobb barátságról:(
2010. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kapcsolat a keresztszülőkkel szépen lassan meg fog szakadni. És benne van a pakliban, hogy a másik párral is ez lesz.

Párom keresztszülei is anyósék akkori baráti társaságából lettek kiválasztva. Egyszer sem találkoztam velük, pedig 13 éve vagyunk együtt. Ha találkoznának is véletlenül az utcán, akkor sem ismernék meg egymást.

2010. jan. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Hát,nem tudom.Én egyiket sem választanám.Az első párt azért nem,mert már most látszik,h nem számíthatna rájuk a kicsi.A 2.párt pedig azért nem,mert-bocsánat-a koruk miatt(azt írtad szüleid korabeliek)biztos,hogy nem tudnák-Isten ne adja-felnevelni,ha Veled/Veletek történne vmi.Különben is,zt általában a családból szokta vállalni valaki.Nekünk 2 fiunk van,az elsőnek az én bátyám a keresztapja(akkor még nőtlen volt,így hivatalosan keresztanyja nincs a fiamnak)aki most 38 éves(a nagy fiam 18 éves),a kicsi(ő 20 hónapos)a férjem bátyja és a felesége(40 évesek)a keresztszülők.Én maximálisan nyugodt vagyok,így.Igaz,szeretnénk még 1 gyerkőcöt,valószínűleg a családból lesz neki is keresztszülője(az én unokanővérem és a férje).Szval jól gondoljatok végig minden előnyt és hátrányt!
2010. jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2. babánál választanám csak az új barátokat.

Ami a felnevelést illeti, el kell keserítselek. A mai törvényi szabályozás a vér szerinti rokonoknak kedvez, ha veletek történne valami. Ha a család nem vállalja, akkor lehet olyan család, aki nem vérszerinti, de a gyámügy mindenféleképpen igen erős vizsgálatot végez minden esetben.

Kicsi az esély, hogy a keresztszülő nevelhetné fel őt.

Nem is lenne logikus, hogy a keresztszülő kapja meg a jogot, hiszen a ti esetetekben a két gyerek más-más családhoz kerülne, nem együtt nőnének fel. Ezt te sem szeretnéd szerintem...

2010. jan. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A családból azért nem szeretnénk,mert mind a 2 felől elég link alakok.Sajnos.Egyik állandóan a pénztelenségen nyavalyog,a másik szórja a pénzt...és a többi sem különb...

A másik babával egyértelműen várni fogunk.A nagy fiunk nincs és hivatalosan nem is lesz keresztelője-hanem ilyen névadót tervezünk mindkettőjüknek.

tudom,vagyis sejtettem hogy nem ők fogják majd nevelni,de ez sem jó,hogy alig találkozik velük.

Az én jelöltem a barátnőmék lennének,akik most lettek friss szülők,csakhogy ők már valakinek a keresztszülei

na majd kialakul!

2010. jan. 31. 16:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Visszavonni biztos nem lehet, nem erről szól a kereszténység...

A második babának legyen a keresztcsaládja a szerető, érdeklődő idősebb pár, ennyi.

2010. jan. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A nagylányomnak a barátnőm a keresztanyukája.18 éve sosem felejti el a szülnapokat,névnapokat stb.Neki 2 éve lett babája,azóta megértem,hogy ajándékot nem hoz.A keresztapja a volt férjem valami haverja,össz 2x látta a lányomat.A másik két gyereknél a testvéreim a keresztszülők.Még annyit az ajándékokról:

A most 10 hónaposomnak a legfiatalabb rokona is 16 éves.Ahogy írod,ott is nagylány van.Amikor ők voltak kicsik még nem volt ennyi csilingelős,villogós vacak.Én úgy látom,hogy ők örömmel vásárolnak.Persze néha én is kiakadok az árakon,de ketten keresnek,nem kell pelusra,tápszerre költeni.Az pedig,hogy 15 hónaposan nem érzi közel magát se a baba se a szülők változni fog.Gondolom még ő is bújós.Az én 10 hónaposomnak folyik a könny a szeméből,úgy üvölt,ha a kereszapját meglátja.Remélem 5 évesen nem ezt csinálja majd.

2010. febr. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére,vagy nem,most kezdi kinőni ezt a nagyon anyás korszakát.volt pár hónap amikor wc-re sem tudtam nélküle menni.

Gondolom változni fognak,csak nekem a saját életemből vett példa alapján mást szerettem volna.egy bensőségesebb kapcsolatot köztük.

2010. febr. 1. 11:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!