Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ritka nevet szerenék adni a...

Ritka nevet szerenék adni a lányunknak. A következő nevek közül melyek a bejegyezhetőek (esetleg magyar fonetikával)? És melyek a legszebbek?

Figyelt kérdés
Aiko, Alora, Anavrin, Anwen, Ava, Bellatrix, Bona, Britta, Kendra, Kera, Kezia, Kia, Melora, Myrtle, Trish,
2008. aug. 16. 13:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%

A Kera- kíra -ként van a mi naptárunkban.

Aiko- Ajko

Kendra benne van a magyar naptárban.

Myrtle magyar megfelelője -mirtill

Válaszd a Kírát..bár mi az első nevetek, mert pl Szabó-hoz mindegyik nevetséges.

2008. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem mindegy hogy mi a vezetéknév ezek a nevek önmagukban is nevetségesek és szánalmasak,azt hiszed mert ilyen nevet adsz annak a gyereknek attol ő különlegesebb lessz mint a többi.Nem a névtől lessz különleges hanem attól hogy milyenek neveled.
2008. aug. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

Britta nevű ismerősöm van,szerintem szép név.A Kendra és a Kia még elfogadható szerintem a többi nagyon fura.

Mondjuk minden névbe bele lehet kötni úh.ezzel ne foglalkozz.Anno nekem is tetszett v.15 név,gyorsan leszűkült,a párom tett róla.Pl.tetszett a Klió,erre azt mondta,hogy Renault Clio stb...Nálad a Kia autómárka.

Csak óvatosan válassz,inkább legyen különlegesen szép,mint nevetséges.

2008. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%

Itt megnézheted, hogy egyáltalán anyakönyvezhetőek-e a nevek. [link]

A Trish egyébként a Patricia angol becézése, ezt nem fogják megengedni.

2008. aug. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Nekem az Ava és a Kendra a szívügyem, a férjemnek a Britta tetszik legjobban, illetve a Trish, de szerintem azt magyarul le sem lehet írni normálisan, így meg nem lehet, ha jól tudom. Amúgy a vezetéknevünk Keresztes.


És szerintem ezekben a nevekben semmi nevetséges nincs. Akinek meg nem tetszik, az inkább ne szóljon bele, mert nem azt kérdeztem, hogy ki az, akinek egyik sem tetszik. Miért baj az, hogy nem Juli, Marcsi, vagy Erzsi lesz? Nem mintha ezek csúnyák lennének, mert csúnya név szerintem nincs, csak éppen 20-30 éve mindenkit így hívtak, most meg mindenki Eszter, Anna, Móni vagy ilyesmi. Ezeket a neveket viszont még magyarországon nem igazán hallottam, és mellesleg az én nevem sem szokványos (Aloma), és örülök neki :)

2008. aug. 16. 15:35
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Kia,Kendra szep,es az A betusek..Mivel a parom torok en sem magyar nevet adok a kislanyomnak,kicsikem Aylin lessz..
2008. aug. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Hát igen, így ti meg is tehetitek, hogy ezt a nevet adjátok, de mi sajnos nem hivatkozhatunk külföldi származásra, és bizony néha nagyon földhözragadtak tudnak lenni az emberek. Egyébként az Anavrin-t a férjem találta ki, még sose találkoztam ezzel a névvel külföldi névtárakban sem. El kell olvasni visszafelé, és meg is van, hogy miből lett :))) Tényleg, ilyenkor lehet valamit tenni, hogy be lehessen jegyezni? Mert nekem mostanában ez is kezd nagyon tetszeni.
2008. aug. 16. 15:44
 8/26 anonim ***** válasza:
80%
Úgy tudom lehet új nevet bejegyeztetni,ha elfogadják a kérelmet ,de azért fizetni kell,bekerül az utónévkönyvbe és onnantól bárki adhatja csak ti lesztek az elsők.
2008. aug. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

Britta nem rossz, Anavrin pont úgy hangzik, mint egy gyógyszer, nekem ezért ez szóba sem jöhetne. Attól függ, mi a vezetéknév, ezt figyelembe vetted, amikor kiválasztottad a neveket? Mind megy hozzá? Az én kislányomat Majának hívják, ritka név, nem túl hétköznapi, totál passzol apa nevéhez, mert abban is van "j" betű, azaz összecsengnek. Felnőttként csajos a név, kisgyerekként meg édi, "Maja a méhecske" után. A szobájában minden méhecskés és pillangós, senki nem hozott neki tehén plüss figurát. Hála Istennek!

Jó névválasztást! Nagyon fontos!

Üdv, 9 hetes méhecske ancija

2008. aug. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
A vezetéknevünk Keresztes. Szerintem a Keresztes Britta hangzik jól, a Keresztes Ava, a Keresztes Bona, a többi annyira nem megy együtt. De gondoltunk rá, hogy ha így nem passzol majd az, amit választunk, akkor a picinek két vezetékneve lesz kötőjellel, mert ha az enyém is ott van, akkor már jó a többi is.
2008. aug. 16. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!