Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek a nagyszülőke...

Hogyan kezelitek a nagyszülőket, ha eltérő a nevelési, oktatási, vagy játékstílusuk, mint az, amit ti a gyerekeiteknek szántok?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ezt jól átadni, hogy ne legyen belőle sértődés?
2014. dec. 8. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában a nagyszülők igen keveset vannak az unokákkal. Megváltoztatni teljesen nem fogod tudni őket. Némi kompromisszumot meg lehet próbálni kieszközölni, de ha nem megy, az unokáknak úgyis az fog lejönni, ha a nagyiéknál vagyok akkor olyanok az elvárások, ha otthon vagyok, akkor meg az otthoni élet működik.
2014. dec. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Nem hiszem, hogy van erre recept, szerintem ez emberfüggő. A saját szüleimmel semmilyen módszerrel nem értem célt, csak sértődés és még masszívabb ellenállás lett belőle. Az anyósomék megértettek és elfogadták a kéréseimet. Vagy lehet, hogy pont ez a recept! Hogy ne a saját szüleidet próbáld meggyőzni a nevelési elvekről, hanem a párodét, mert kevésbé érzik sértőnek, ha nem a saját gyerekük oktatja ki őket. :-)
2014. dec. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Én előre megtiltottam, hogy verjék. Ezt az egyet semmilyen módon nem vagyok hajlandó megengedni, elég volt amit kaptam gyerekkoromban. Ha egyszer is megtudom, hogy kezet emeltek rá, onnantól kezdve nem hagyom velük egyedül, az biztos.

Más kérdésben mint kaja, tvnézés stb... komprumisszumkész vagyok.

2014. dec. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
anyámra rászólok, néha segít ha megdorgálom, olykor be is latja ha igazam van. persze vannak berogzodesei amin ugysem tud valtoztatni, azokert is mindig raszolok de ra hagyom. az anyosom meg ugyanez csak ot a ferjem "neveli".
2014. dec. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!