Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nőgyógyászati vizsgálat -...

Nőgyógyászati vizsgálat - muszáj így lennie? (Hosszú. )

Figyelt kérdés

Lecseréltem a nőgyógyászom áprilisban, íme:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Aztán a doktor urat is (a babámat elveszítettem, pont egy hónapja műtött). Sok furasága volt, figyelmetlenül, felületesen és felelőtlenül bánt velem.


Valaki javasolt egy nagyon jó orvost, hát bejelentkeztem hozzá mára. Igazából konzultációra, mert az ellenőrző vizsgálatig lenne még pár hetem.

A honlapon minden óra 00, 20-ra 40-re lehetett bejelentkezni. 11.20-ra jelentkeztem.

Magánrendelés: eleve egy szolgáltatói "bódésoron" volt. Elég lepukkant, a rendelő mellett a háziorvosi. Az asszisztens hangosan tárgyalta valakivel telefonon, hogy milyen vizsgálatot csinálnak nála, és mindenki azt hallgatta, hogy "van-e megtermékenyülés és "beágyazódás vagy nincs", az én fejem égett.

Egyszercsak kijött a doktornő, hogy ki hányra jött? Ez volt a második meglepetés, mert elvileg ott kellett lennünk a rendszerben. Hárman voltunk: én 20-ra, egy 30-ra (???), egy 40-re. Erre behívta a 30-ast. Gondoltam, eltévesztette.

Kijött negyedóra múlva, erre bement a 40-es. Erre már én is szóltam, hogy bocsánat, de időre megyek. Mire ő: de a hölgy sürgős eset. Amit megértek, de miért nem mond valamit előre?

A nő mégis kijött, bementem én a férjemmel, mert pár dolgot el akartam neki mondani, és megtudni, mit és hogyan gondol. Egy lehangoló helyiség volt, és mindhárman az asszisztens asztala előtt ültünk le (???). Nem értettem, az asszisztensre miért tartozik a mondanivalónk.

Mondtam egy-két mondatot, ő nem kérdezett semmit, hanem egyből mondta, hogy csinál vizsgálatot, vesz kenetet, és jó lenne hiperoscopia, ami egy altatásos műtét, és kamerával megnézik a méhet. Mi a kockázata? - így én. Legfeljebb az, hogy átlyukasztják a méhfalat - jött a válasz. - De laparoscopiával köldökön keresztül helyre lehet hozni.

Ez után a férjem kiment. Felültem a székbe, és akkor vettem észre, hogy az asszisztens pont rám lát, úgy ül.

Volt egy béna paraván, de pont felé nem takart.

Közben egy pulcsis nő ki-be mászkált, negyedóra alatt 3-4-szer jött be, nem tudom, ki lehetett, és társalogtak egymással.

A vizsgálat után odamentünk az asszisztens asztalához, közben odajött a pulcsis is, és úgy kellett megkérdeznem valamit, amit még a doktornőnek is nehezemre esett volna. Ezek meg néztek közben.

Mikor beültem a kocsiba, bizony bőgtem. Eleve megviselt a vizsgálat, kenetvétel és hüvelyi UH, mert én csak beszélgetni akartam (mondtam is neki az elején), és még nem vagyok túl a vetélésen. De az egész olyan rideg volt valahogy és SZTK-s, a végén meg is kérdeztem, hogy magánrendelő-e, annyira elbizonytalanodtam.

De már nem tudom, én vagyok-e túl háklis.

Mondtam, hogy viszketek, erre semmi, talán januárra lesz eredmény. Arra gondoltam, azt megvárom, és az eredményekkel elmegyek egy másik dokihoz.

Az előző két orvos (akiktől megváltam) egyedül vizsgált, még asszisztens sem kellett, és nem mászkált be senki.

Figyelmet szerettem volna, de azóta sem bírok megnyugodni, megviselt.

Biztos én vagyok arrogáns, de ha már magán és fizetek (23 ezer volt a 10 perc), akkor ennek nem így kéne lennie???

Azért is zavarba ejtő, mert a neten csupa jót olvastam róla, és a nyilatkozatai is szimpatikusak voltak.

(Az az apróság a férjemet zavarta, hogy nem mutatkozott fogott kezet velünk és nem mutatkozott be.)


2014. dec. 10. 22:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
esetleg privátban megírnád ki volt ez az orvos?
2014. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%

" mert én csak beszélgetni akartam"

Akkor ne nőgyógyászhoz menj, hanem pszihomókushoz!

2014. dec. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Bocs: hiszteroszkópia
2014. dec. 10. 22:59
 4/18 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: te nő vagy? Ha igen, vetéltél már kétszer egy év alatt, és cseréltél le ugyanannyi orvost? A minimum, hogy kérdéseim vannak.
2014. dec. 10. 23:00
 5/18 Vilcsianyuja ***** válasza:
76%
Én továbbállnék. Egy ilyen első benyomás után rosszul lennék a gondolatára is, hogy vissza kelljen mennem ebbe a rendelőbe. Ilyen élményeket ingyen is lehet szerezni a közegészségügyi ellátás keretében...
2014. dec. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Bp-i vagy?
2014. dec. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, budapesti vagyok. Pont ezt éreztem, hogy ennyi erővel SZTK-ba is mehettem volna - nem mintha az normális volna, hogy ott így mennek a dolgok.
2014. dec. 10. 23:08
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
Durva, úgy látszik valahogy mindig kifogod a rossz orvosokat. Egy magándokitól ennyi pénzért mást várnék. Nem tudom, de egyes orvosok túl sokat képzelnek magukról és elfelejtik, hogy nélkülünk nem lenne munkájuk, vagyis ők vannak ránk szorulva nem pedig mi rájuk. Mi elmehetünk máshoz is és ha mindenki elmegy akkor csak nagyot koppannak majd.
2014. dec. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Addig megyek, míg megfelelőt nem találok. Biztos érzékenyebb vagyok, mint sokan, vagy nem vagyok az, csak mások tudomásul veszik. De a csalódás amiatt is volt súlyos, mert a pozitív "előrejelzések" miatt nagyon vártam.

Vizsgálatra azért nem is készültem, mert az csak 2 hét múlva lett volna esedékes.

Szerettem volna pár dolgot megkérdezni tőle, de nagyon nem olyan volt a hangulat.

Csodálkozom, hogy intelligens emberek hogy tehetnek ilyet...hogy mondjuk az asszisztens kényelmesen a beteg széttárt lábai közé lát az asztala mögül.

Erre többen azt szokták mondani, hogy "látott már ezer ilyet" - ami azonban az Ő szempontja, nem az ENYÉM, aki ezt nem igénylem.

2014. dec. 10. 23:31
 10/18 anonim ***** válasza:
Hmm abban igaza a van itt az egyik valaszolónak hogy nem beszèlgetni mèsz oda jó orvos rögtön meg is bizsgàl, mellesleg èn olyanal nem talàlkoztam mèg ahol jem vk,t bent az asszisztens, főleg mert neki diktàljàk folyamatosan a làtotakat, legalàbbis akiknèl èn jàrtam ès megvoltam velük elègedve. Vo,tak nekem is rossz döntèyeim mire megtalàltam az igazit,akinek köszönhetem a fiam de a tapasztalatom az ahol nincs aszisztens bent onnan menekülni kell. Nekem 8 orvos vàltàsom ès 4 vetèlèsem volt màsfèl èv alat...
2014. dec. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!