Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nőgyógyászati vizsgálat -...

Nőgyógyászati vizsgálat - muszáj így lennie? (Hosszú. )

Figyelt kérdés

Lecseréltem a nőgyógyászom áprilisban, íme:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Aztán a doktor urat is (a babámat elveszítettem, pont egy hónapja műtött). Sok furasága volt, figyelmetlenül, felületesen és felelőtlenül bánt velem.


Valaki javasolt egy nagyon jó orvost, hát bejelentkeztem hozzá mára. Igazából konzultációra, mert az ellenőrző vizsgálatig lenne még pár hetem.

A honlapon minden óra 00, 20-ra 40-re lehetett bejelentkezni. 11.20-ra jelentkeztem.

Magánrendelés: eleve egy szolgáltatói "bódésoron" volt. Elég lepukkant, a rendelő mellett a háziorvosi. Az asszisztens hangosan tárgyalta valakivel telefonon, hogy milyen vizsgálatot csinálnak nála, és mindenki azt hallgatta, hogy "van-e megtermékenyülés és "beágyazódás vagy nincs", az én fejem égett.

Egyszercsak kijött a doktornő, hogy ki hányra jött? Ez volt a második meglepetés, mert elvileg ott kellett lennünk a rendszerben. Hárman voltunk: én 20-ra, egy 30-ra (???), egy 40-re. Erre behívta a 30-ast. Gondoltam, eltévesztette.

Kijött negyedóra múlva, erre bement a 40-es. Erre már én is szóltam, hogy bocsánat, de időre megyek. Mire ő: de a hölgy sürgős eset. Amit megértek, de miért nem mond valamit előre?

A nő mégis kijött, bementem én a férjemmel, mert pár dolgot el akartam neki mondani, és megtudni, mit és hogyan gondol. Egy lehangoló helyiség volt, és mindhárman az asszisztens asztala előtt ültünk le (???). Nem értettem, az asszisztensre miért tartozik a mondanivalónk.

Mondtam egy-két mondatot, ő nem kérdezett semmit, hanem egyből mondta, hogy csinál vizsgálatot, vesz kenetet, és jó lenne hiperoscopia, ami egy altatásos műtét, és kamerával megnézik a méhet. Mi a kockázata? - így én. Legfeljebb az, hogy átlyukasztják a méhfalat - jött a válasz. - De laparoscopiával köldökön keresztül helyre lehet hozni.

Ez után a férjem kiment. Felültem a székbe, és akkor vettem észre, hogy az asszisztens pont rám lát, úgy ül.

Volt egy béna paraván, de pont felé nem takart.

Közben egy pulcsis nő ki-be mászkált, negyedóra alatt 3-4-szer jött be, nem tudom, ki lehetett, és társalogtak egymással.

A vizsgálat után odamentünk az asszisztens asztalához, közben odajött a pulcsis is, és úgy kellett megkérdeznem valamit, amit még a doktornőnek is nehezemre esett volna. Ezek meg néztek közben.

Mikor beültem a kocsiba, bizony bőgtem. Eleve megviselt a vizsgálat, kenetvétel és hüvelyi UH, mert én csak beszélgetni akartam (mondtam is neki az elején), és még nem vagyok túl a vetélésen. De az egész olyan rideg volt valahogy és SZTK-s, a végén meg is kérdeztem, hogy magánrendelő-e, annyira elbizonytalanodtam.

De már nem tudom, én vagyok-e túl háklis.

Mondtam, hogy viszketek, erre semmi, talán januárra lesz eredmény. Arra gondoltam, azt megvárom, és az eredményekkel elmegyek egy másik dokihoz.

Az előző két orvos (akiktől megváltam) egyedül vizsgált, még asszisztens sem kellett, és nem mászkált be senki.

Figyelmet szerettem volna, de azóta sem bírok megnyugodni, megviselt.

Biztos én vagyok arrogáns, de ha már magán és fizetek (23 ezer volt a 10 perc), akkor ennek nem így kéne lennie???

Azért is zavarba ejtő, mert a neten csupa jót olvastam róla, és a nyilatkozatai is szimpatikusak voltak.

(Az az apróság a férjemet zavarta, hogy nem mutatkozott fogott kezet velünk és nem mutatkozott be.)


2014. dec. 10. 22:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy mindig van bent asszisztens, már csak azért is, hogy elkerüljék a pereket, vádaskodásokat. Az már kevésbé normális, hogy az asszisztens belelát a betegbe meg egyéb emberek mászkálnak ki-be a rendelőbe.

Ha nem érzed ott jól magad, keress mást. Fizetsz érte, válogathatsz.

2014. dec. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Az előző három orvosom saját kezűleg gépelte be a leletet. Az asszisztensük kint fogadott és ült.

És de, beszélgetni is megyek, mert test és lélek együtt működnek, és mielőtt nekem esnének (és menet közben is) fontos, hogy mi történik, történt velem.

Most jártam nála először, szóval illett volna kérdezni, meghallgatni.

(Most komolyan, nőtársaim, meg tudtok lepni a hozzáállásotokkal. Miért érveltek a saját érdekeitek ellen?)

2014. dec. 11. 12:17
 13/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a privátban küldött ötleteket!
2014. dec. 11. 12:19
 14/18 A kérdező kommentje:
10-es, sajnálom, hogy így jártál. Ezek szerint te sem könnyen nyugszol bele, ha valaki nem az igazi. Te most kihez jársz? Mert a priviből nem derült ki. Megírod oda? Köszönöm!
2014. dec. 11. 12:25
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha engem zavar az asszisztens megkérem hogy négyszemközt beszéljünk,ha idegen jön be félbeszakítom a vizsgálatot.

nem vagy túl érzékeny de iszonyatosan mulya az igen!

2014. dec. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Kiscica (= utolsó), lehet igazad, de azt tudni kell tálalni. Ha ismernél, mindennek neveznél, csak mulyának nem. Ismeretlenül persze nem nehéz ilyen szavakat használni.

Valljuk be, az a ritkább, aki úgy cselekszik, mint te. Le a kalappal előtted. Tényleg. Máskor én is így szoktam, most nem voltam a topon.

És hogy hozzád méltón zárjam: nem vagy mulya, de hogy bunkó, az biztos.

2014. dec. 17. 15:59
 17/18 anonim ***** válasza:
A legjobbat akarod, vagy ragaszkodsz Budapesthez? Én is messze lakom Győrtől, de Győrbe járok Dr. Mika Péterhez. A vidéki buszpályaudvarnál van a rendelője. Telón be kell jelentkezni. www.mikapeternorbert.hu. Eszem ágában sincs a saját városomban orvoshoz menni. Ő a lelkemet is pátyolgatja, mert szégyenlős vagyok, először rá se mertem nézni. (korábban ezért jártam nőhöz).
2015. jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ő udvariasan bemutatkozott, mikor először felkerestem és kezet fogott. Az asszisztens a másik szobában van, tehát egyedül rendel. Nekem ez fontos. Csak ajánlani tudom Mika doktort.
2015. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!