Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második babám kisfiú lesz....

Második babám kisfiú lesz. Kicsit megijedtem. Tudnátok bíztatni?

Figyelt kérdés

Imádom a kislányom és valahogy mindig is lányos anyukának képzeltem el magam. Örültem volna, ha a kistesó is kislány lesz, hisz olyan édes két kis hajasbaba ahogy eljátszanak együtt.

Most meg kiderült, kisfiam lesz. Nagyon meglepődtem.


Leginkább attól félek, hogy nem lesznek jó testvérek mert nem lesz miről beszélgetniük. A kisfiúk autóznak/vonatoznak, a kislányok meg nyugisabb játékokat játszanak. Ráadásul a kisfiúk "agresszívebbek" is, kicsit durvábbak. Amikor kamaszodnak, a lányok és a fiúk is egymás között beszélgetnek, nem egymással.


A kislányom most nagyon pusziadós, bújós, igazi kis babusgatni való gyerek. Lehet egy kisfiú is ilyen? Vagy majd rúgni, harapni, ütni fog (eltúlozva)?


Tudnátok előnyöket mondani a kisfiúra? És az ilyen vegyes testvérek később milyenek lettek? Sajnos az én környezetemben csak negatív példa van, csak úgy voltak egymás mellett de igazi testvéri kapcsolat soha sem volt közöttük.


(tudom egy kicsit sarkosan írtam a fentieket, de talán így jobban megérthető, mitől is tartok)



#testvér #eltérő nemű testvérek
2014. dec. 12. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hidd el két lány rosszabb. Főleg kamaszként. Mi a nővéremmel meg tudtuk volna ölni egymást. Mára jóban vagyunk, igaz 590kmre egymástól. :)

Nekem most született a második lányom, be is vagyok carva a jövőtől :).

2014. dec. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

hú, nem tudom miért vagy ilyen negatív véleménnyel a kisfiúkról :)


az én fiaim édes, bújós, nyugodt kis srácok :)

majd egy két év múlva írj újra ide, szerintem áradozni fogsz a kisfiadról is hogy mekkora SZERELEM tud lenni egy fiú :))


Nálunk a legnagyobb lány, imádják egymást, olyanok mint az ikrek és megvédik egymást...


Gondolj bele, később kamasz korba majd ha elmennek bulizni a fiadra bízhatod a lányod, vigyázhat rá...a kamasz dolgaikat biztos nem egymással fogják megosztani szerintem (bár ki tudja) de arra valók a barátok, nem biztos hogy két lány jobb tesó lenne...

pl egy fiú hamar elkészül, míg két kamasz lány lehet össze verekedne a fürdőn :)

2014. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy fiam van és ő a világ legimádnivalóbb gyereke. 2,5 éves, bújik, puszilgat, simogat, sokszor mondja, hogy "Szejetlek, Anya". Szóval ez a kislányos bújósabbak állítás egyáltalán nem igaz. Igen, vagány, néha durván játszik más kisfiúkkal, igazi fiú, de bőven kezelhető.
2014. dec. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Párom és húga, ők nagyon jó kapcsolatban vannak. Bár nekik meghalt az apjuk és ez is jobban kovácsolta őket össze. Én a nővéremmel mindig öltük egymást, 3 nap már csoda volt,ha kibírtuk veszekedés nélkül. Az volt nálunk a legnagyobb probléma, hogy én mint kicsi mindig megakartam ütni azt a szintet amin a nagy volt. Mindig ő volt mindenben az első... Ballagások,Érettségi stb. Én pedig le voltam maradva. Így mindig próbáltam ráverni valamivel... Jobb tanulmányi eredménnyel stb. Ami meg ahhoz vezetett,hogy ő is haragudott rám. Mára ezt kinőttük és imádjuk egymást, hetente legalább egyszer találkozunk és bármi van egyből hív :)

A fiútól pedig nem kell félni, ismerősöm gyerekeinél is úgy van,hogy a lány a nagyobb és a lány még agresszívabb, mint a kisfiú. :) Az tény és való,hogy egy fiút teljesen más nevelni, de tuti megoldod

A lényeg,hogy soha ne éreztesd velük,hogy bármelyik is jobb lenne a másiknál. Én ahogy láttam a gyerekeknél, ezek mindig nagy problémák voltak.

2014. dec. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jajj nem, semmi esetre sem éreztetnék különbséget közöttük, biztos nem is lesz.


Biztos csak azért érzem ezt, mert még nem ismerem a kisfiam. A lányomért tűzbe mennék, de a fiam még jelenleg "csak" egy magzat, még a mozgását is alig érzem, így nehéz jelen pillanatban ugyanúgy érezni irántuk.


És előnyöket a fiú-lány párosra tudnátok mondani?


Ez a buliban rábízhatom dolog remek ötlet, eddig eszembe se jutott! :-)

2014. dec. 12. 17:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Te jó ég, miért lenne agresszív egy kisfiú, meg miért nem bújna, és miért csípne rúgna harapna??? Milyen fiúkat ismersz Te? :D :D Csupa macsót? :D A kisfiúk is igazi babusgatni való gyerekek tudnak lenni :). Ezen ne aggódj. És ezt nem azért írom mert fiús anyuka vagyok. Szerintem nagyon előítéletes vagy a fiúkkal szemben, nem tudom miért, de próbáld meg ezeket a berögződéseket valahogy kiverni a fejedből.

Konkrét előnyöket nem tudok írni, mert ez szerintem nem olyan, hogy na melyik autót vegyem a kettő közül, melyiknek mik az előnyei.. hiszen minden gyerek más, és minden kisfiú és minden kislány más, ami az én gyerekemre jellemző nem biztos, hogy a Tiédre is az lesz, de abban biztos vagyok, hogy imádni fogod :).

A fiú-lány testvéri kapcsolatról saját magam tapasztalata alapján tudok nyilatkozni, két fiú testvérem van, nagyon jó a kapcsolatunk, mindig tudtunk beszélgetni, és jó volt, hogy mindig "megvédtek". Felnőttként is jó a viszonyunk. Azonos nemű tesóm nincs, úgyhogy összehasonlítani nem tudom, de az biztos, hogy nem is cserélném el őket száz lánytesóra sem. :)

2014. dec. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiam mar 6 eves es meg mindig bujos,pusziszkodos nem aggressziv egy alldott jo gyerek. A batyamnak kislanya van de senkinek nem hajlando puszit adni meg nekik se nagyon
2014. dec. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mind a 2 nemnek megvan szerintem a maga szépsége!Mi 3-an vagyunk lányok testvérek...hát voltak és vannak veszekedések.Nővéremnek 3 lánya van nekem pedig 1 fiam.Tesómnak már alig van haja.Ő mindent megadott volna 1 fiúért.Még sírt is,hogy ő nem tud fiút szülni.Imádja a lányait édes tündérek.Az én fiam,bújos,egyáltalán nem agresszív.Nekem sokan mondták akinek 2 nemü gyerekei vannak,hogy a fiúk sokkal bújosabbak mint a lányai.Szerintem csak "megijedtél",hogy fiú,mert ahogy írtad is,hogx lanyt szerettél volna.Valamiért a sors,ezt akarta,hogy fiú legyen.Hidd el nagyon fogog imádni.Majd ha meglesz,és cseperedni fog akkor fogod igazán megtudni,hogy milyen a fiú.Imádni fogják egymást a lánnyal.
2014. dec. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Olvasd el J. Éva: Örülj, hogy fiú című könyvét. (nyugi, rövid). Ha beírod a címét, interneten is megtalálod, letöltheted. :)

Egy kis részlet:

"Ahogy elnézem a fiamat,

már most látszik rajta az is, hogy milyen erős

Ha megnő,

biztosan egyből kinyitja nekem a csavaros tetejű üvegeket,

könnyen feldobja a koffereket a csomagtartóba,

és egyedül megemeli az ágyat, ha alá kell tenni a szőnyeget."

2014. dec. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hat nem csak a fiuk rugnak meg harapnak!

Az en lanyom szerintem egyenesen az ordogtol van ilyen teren. Nagyon agressziv, csapkodos, beszologatos raadasul, meg hiszterias. En sem vagyok, meg a neveloapja sem az. En kisfiut szerettem volna masodiknak, de vegul o is kislany lett. Viszont o joval nyugodtabb gyerek, felek is, hogy a nagyobb majd terrorizalni fogja szegenyt.

Szoval ket lany is lehet nagyon rossz parositas. Hugommal mi is allandoan veszekedtunk, teptuk egymas hajat ha osszevesztunk. Mara jo a kapcsolatunk de egy idoben borzalmas volt :D

A ferjem noverenek viszont imadnivalo a kisfia, mindig bujik es puszikat ad, es szegyellos is. Meg tudom zabalni :)

Nem a nemtol fugg, hogy milyen a termeszete a gyereknek.

Imadni fogod a kisfiadat ebben biztos vagyok! Es szerintem jo testverek lesznek :)

2014. dec. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!