Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A védőnő eladja az adománycucc...

A védőnő eladja az adománycuccokat? Etikus ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nálunk szokás a faluban, hogy pár babaholmit, kinoves miatt megmaradt pelust ilyeneket odaadunk a védőnőnek, hogy adja más kismamiknak.

Az előző védőnőnél is tök praktikus volt, ő még össze is állított egy válogatást a különböző pelenkamárkákból, hogy ki tudjuk próbálni.

Na lényeg, hogy én leadtam hat darab "pocinacit". Kb egy hétre rá találkoztam egy ismerős csajjal, aki az utolsó találkozás óta szép pocakot novesztett. Mesélte hogy mennyire sajnálja kidobni a pénzt egypár olyan nadrágra, amit pár hónapig tud csak viselni.

Mondtam neki, hogy a védőnőtől tud kérni.

Erre ma mesélte facebookon, hogy volt is a védőnőnél, meg is vette ötszáz forint per darab áron.

Ezen eléggé meglepődtem.

Aztán beugrott, hogy anno nekem is kínálgatott megvételre babaruhacsomagot, de akkor azt hittem valaki úgy szólt neki, hogy eladná.

Sőt, anyukám mint kiderült tőle vett babakocsit.

Valószínűleg az is adomány volt.

Most lehet, hogy csak én fújom fel, de engem kifejezetten kiboritott, hogy abból húz hasznot, hogy a kismamák látatlanban is segítenék egymást.



2014. dec. 14. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég gusztustalan :-S
2014. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a felhaborodasod!

ti ingyen adjatok, o meg szemet modon eladja??

gusztustalan, ja es ilyenkor nem baj ha nem adozik ugye?

En biztos szolnek neki sot tobbet nem adnek oda neki ingyen holmikat.

2014. dec. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos bejelenteném , csak utána kell nézni hol lehet szólni, mert ez nagyon etikátlan!!
2014. dec. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne valahol felnyomni őt, megérdemelné. Ez egyáltalán nem etikus.
2014. dec. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán NEM etikus.
2014. dec. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavarna, egyáltalán nem etikus.
2014. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Hát ha megtartja magának a pénzt, akkor szégyelje magát. Ha esetleg az így bejövő összegget vhogy mások számára visszaforgatja, akkor esetleg elfogadhato, de nem tartom etikusnak, mert nincs letisztázva. legközelebb vigyél ugy cuccot, h mondd meg neki, h vegye meg tőled....
2014. dec. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez több részről sem etikus. Egy, Te nem neki szánsz adományt, hanem a rászorulóknak. Kettő, Téged ő nyilván nem tájékoztat arról,h ő majd pénzért adja tovább.

Jól értem,h az ismerős kismama a Te nadrágjaidat vette meg tőle? Én legközelebb mosolyogva elmesélném a védőnőnek,h képzelje csak, pont egy ismerősödhöz kerültek a te régi cuccaid. Nagyon kíváncsi volnék,h hogy reagál. Azért lehet,h megkérdezném,h hova került az érte kapott pénz.

Amúgy teljesen jogos a felháborodásod. Nálunk a vöröskeresztes dolgozók adják el a bevitt adományruhákat :(. Remélem a mi védőnőnk nem egészíti így ki a fizetését, mert én is elég sok dolgot adtam át neki. Melyik megye ez?

2014. dec. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Oké, látom, nem én vagyok a hülye.

Köszi, megnyugtattatok!

2014. dec. 14. 21:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi van, ha egy anya úgy hagyta ott a cuccot, hogy eladná a védőnő segítségével. Nálunk is volt ilyen, de én ebből ilyenkor kihátrálok. Megkérem, hogy adja ő el a cókmókot. Csak az ingyenes ruhákat továbbítom.
2014. dec. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!