Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kutyás kismamák, anyukák,...

Kutyás kismamák, anyukák, nálatok minden rendben volt?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy nálatok mit szólt a védőnő, és hogyan ismerkedtetétek mega kutyust a babával? Főleg olyanok válaszoljanak, akik lakásban élnek. Mi még csak próbálkozunk, de nagyon kíváncsi vagyok :-) a mi kutyánk imádja a gyerekeket, viszont az idegeneket nem szívleli.. :-( nálatok hogy alakult a dolog? Ha bárkinek rossz tapasztala volt, azt is leírhatná. Köszönöm

#kutya #védőnő #összeismertetés
2014. okt. 27. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. nekünk egy mopszunk van, aki a fiunk születésekor bő 1 éves volt és egy 3 szoba, ebédlős lakásban lakunk. A védőnő egy szót sem szólt a kutya miatt, mikor jött akkor bezártam, mert annyira barátságos kutya, hogy az már néha kicsit sok is :)

Mikor hazavittük a fiunkat, megmutattuk a kutyának, kicsit megszagolta és ennyi. Soha nem zártuk el őket egymástól, együtt "nőttek fel". Most a fiunk 2,5 éves, nagy a barátság a kutyával, bár szegény azért néha menekül, mert a fiam tud vadul játszani, de soha még csak rá sem mordult a gyerekre. Mindig rászólunk, hogy ne húzza a farkát, hogy ne üljön rá, mert nem ló illetve a fülét sem kellene csavargatni, de azért néha csak megpróbálja. Egyre kevesebbszer persze, ahogy okosodik. Mondjuk a mopsz híresen gyerekbarát kutya, nem mind ilyen. A lényeg, hogy a kutya tisztában legyen vele, hogy a gyerek felette áll a falka sorrendben, elfogadja, hogy ő van legalul.

2014. okt. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is mopszunk volt, lakásban laktunk. A védőnő nem szólt semmit, mivel az állat is tiszta volt és a lakás is :) Amúgy nem sok vizet zavart szegénykém. Amikor hazahoztuk a lányomat, odatettem elé a hordozót, hogy meg tudja szaglászni. Az elején még furán nézett amikor sírt a kicsi, de aztán megszokta. Soha nem bántotta amúgy a lányomat. Nagyon sajnálom, hogy meghalt szegény mopszink :(
2014. okt. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Staffordunk van, 2 szobás lakásban élünk.

A védőnő semmit nem szólt, de nem is érdekel a véleménye, kifejezetten idegesített volna, ha beszól bármit is a kutyával kapcsolatban.

Amint hazaértünk rögtön megszagoltattuk a lányunkat a kutyával, soha nem volt semmi gond köztük, már 2 éve élnek együtt.

2014. okt. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Dejó :-) nekünk is amsztaffunk van :-) sokszor olvastam már, hogy először a kis ruhát szagoltatták meg a kutyával, amiben a kórházba volt, és hogy csak egy két hét után volt találka.
2014. okt. 27. 15:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as, a staffordos vagyok.

Nem, mi rögtön a babát szagoltattuk meg, pontosabban legelsőnek amint hazaértem, a kutyát szeretgettem meg és aztán jött a szaglászás.

A-kutyánk 3 éves volt mikor született a lányom, de már a kezdetektől tudtuk, hogy egyszer gyerek lesz a családban, így extra fontos volt a normális nevelés, szocializáció nála.

Amúgy is nagyon keményen kell fogni ezt a fajtát, mert rettentő makacs és önfejű volna amúgy, gondolom a tiétek is hasonló temperamentum. :)

Nálunk világosan tudatva van vele nap, mint nap, hogy ő a legutolsó a rangsorban, természetesen a gyerek is felette áll.

Kiskorától hozzászoktattam, hogy bármikor belenyúlhatok a táljába, kivehetem a szájából a falatot, húzhatom a farkát, fülét, macerálhatom akár evés közben is.

Persze ezeket nem engedem a gyereknek, de mivel még kicsi, így hiába szólok rá, kedvenc játéka a kutya fülének és farkának a huzigálása volna, így szerencsés, hogy ezeket birkatürelemmel hagyja neki a kutyánk.

Itt inkább a kutyát kell félteni és nem a gyereket :))

2014. okt. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, a miénk is keményen fogva van :-) amiket leírtál detto így van, kivéve a fül farok húzgálást, ott még azért nem mondom hogy oda kap, de kinyilvánítja nem tetszését. :-) kisebb korába lent a parkba volt hogy egy egész osztály öt dögönyözte elsősök lehettek vagy ovi nagy csoport :-)
2014. okt. 27. 16:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy golden retriverünk volt, akit az udvaron tartottunk és egy kistestű keverékünk, aki bent lakott a házban. A védőnő semmit nem szólt, de még a doki sem. Pedig amikor először jött a kisfiamhoz az orvos, a kutya olyan kiváncsi volt, hogy besétált a gyerekszobába és figyelte, hogy mit csinál a doktornéni a babával. Aranyos volt. :)

A férjem hazavitt egy pelust a kórházból a baba illatával és azt megmutatta mind a két kutyának. Aztán, amikor hazaértünk, az volt az első, hogy a fiamat bemutattuk a kutyáknak. Soha semmi probléma nem volt, a kis kutya sosem volt tiltva a babától, hiszen együtt éltünk a házban. A fiam kicsi korától nyúzhatta, volt, hogy ráült, még akkor sem volt egy rossz szava sem a kutyusnak. A nagy is imádta, vele a kertben játszottak nagyon sokat. A nagy egébként sokkal kíváncsibb volt, mert ugye ő az elején csak ritkán látta a babát. Így, ha véletlenül be tudott lopózni a háza, az első dolga az volt, hogy meglesse a fiamat. :)

Egyébként a kicsi kutya nálunk sem értette az elején a babasírást, csak kapkodta a fejét és rohangált. Aztán megszokta, simán aludt is miközben a baba sírt.

2014. okt. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De aranyosak :-) :-) jó ezeket olvasni :-)
2014. okt. 27. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!