Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen szülők leszünk mi?!

Milyen szülők leszünk mi?!

Figyelt kérdés

A férjemmel beszélgettünk a minap, felelevítettük a sulis, fiatal éveinket. Az derült ki a beszélgetésből, hogy mindketten legszebb emlékeink közé soroljuk a lógásokat, csínytevéseket( pl mikor a suliban ittunk az udvaron és majdnem elkaptak), részeg bulikat, mikor kiszöktünk otthonról bulizni, stb. Odáig jutottunk, hogy azt mondtuk, hogy sokkal jobban megérte ellógni bizonyos órákról, hiszen a lógások alatt olyan barátságok szövődtek, amik még most is tartanak, és mennyivel szivesebben emélkszünk vissza arra, mikor matekóra helyett egy kávézóban ültünk és beszélgettünk, mint az órára, amik nagyrészére nem is emlékszünk.

Azután eltűnődtem, hogy milyen szülők leszünk mi? Milyen jogon büntetem meg vagy szidom majd le a gyereket, ha ilyeneket csinál, mikor mi is ezt csináltuk és még felnőtt fejjel sem bántuk meg, sőt, most is arról nosztalgiázunk? Hogy tudom majd arra nevelni, hogy ne igyon, ne cigizzen, ne lógjon, mikor mi is ezt csináltuk? Hozzáteszem, hogy minketten diplomásak lettünk, jó munkahelyünk van, szorgalmasan dolgozunk, jól keresünk, szóval nem lettünk léhűtők emiatt.

Én 27 N, a férjem 32F


2014. dec. 18. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jó fej szülők lesztek, haverok is, nem csak szülők. Reálisak és nem tekintélyelvűek... mármint, ha nem hazudtok a gyereknek. Nekem szimpatikusabbak az alternatív iskolák, olvassatok egy kis Vekerdy-t, hátha nektek is megtetszik. :)
2014. dec. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Haha, annyira nevettem ezen! :) Nagyon aranyos, hogy ezen aggódtok, ez már egy jó út, hogy látjátok magatokat kívülről, és meritek feltenni a kérdést a gyereknevelés mikéntjéről.

Arról persze fogalmam sincs, milyen szülők lesztek. Én csak annyit tudok, hogy a szüleim tettek pár dolgot, amire jó nekik visszaemlékezni, de nekünk nem mondták volna el soha. Még a bizonyítványukat se láttuk 12-14 éves korunkig. Teljesen másmilyenek lettünk, mint ők: kitűnők, otthonülők, csendesek, gyámoltalanok.

Szóval mindig alakítsátok a gyereknek megfelelően a dolgokat: ha csendes, ne tuszkoljátok el bulikba, ha zűrös, akkor figyeljetek oda jobban rá.

2014. dec. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha lesz gyereketek akkor ami most vicesnek tünik az ,késöbb nem fog annak tüni,ha nem tudod hol a gyerek vagy miért van annyi hiányzás beirva ,miért akar a tanár beszélni veled ,sürgösen.
2014. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A sógornőmék voltak ilyenek. Most kamaszok a gyerekeik, az idősebb élsportoló, és jó tanuló, a fiatalabb is jól tanul. Nagyon életrevaló, jó fej gyerekek. Szuper szüleik vannak, harmonikus, őszinte a kapcsolatuk . Szerintem ne izguljatok!
2014. dec. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát én sem voltam egy mintakamasz, hogy úgy mondjam... De ez már a kamaszkor. Addigra úgyse tudsz hatással lenni a gyerekedre, csak a barátaira fog hallgatni. Addig meg természetesen arra neveled, hogy szófogadó legyen és szorgalmas. Általánosban még én is az voltam, így nem érzem, hogy ne lennék hiteles :)
2014. dec. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!