Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyermekes szülők, ti is le...

Kisgyermekes szülők, ti is le vagytok fogyva, amióta gyereketek van?

Figyelt kérdés

Állandóan rohanunk utána, itthon a balesetek elkerülése miatt, kint vad kismotorozás miatt,rohan a vakvilágba, pedig fegyelmezzük, neveljük naponta százszor is,de ez van, nyugodtan enni sem hagy itthon,vagy rajtunk csüng, vagy a szánktól veszi ki a falatot, bármennyire is jól lakott előtte (szinte már dugni kell előle a kaját :) ). Vagy ti hogy tudtok normális ember módjára ugyanolyan nyugodt körülmények között tartalmasan étkezni, nem csak rohanva? Mi már fejenként 5-6 kg-mal vagyunk karcsúbbak, mint gyerek előtt, pedig vékonyak voltunk, na de most....

Kérlek azt a választ ne írjátok, hogy együnk együtt a gyerekkel, mert még etetgetni is kell alkalom szerint, addig min. én nem tudok, utána meg nem hagy....Férjem sokszor így is felhúzza magát, ha a gyerek piszkálja, mászik rá és inkább kimegy, nem eszik... Tényleg frusztráló, nem csak úgy írom.

18 hós egyébként.


2014. dec. 23. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha máshogy nem megy, egyetek felváltva. Férjed lefoglalja, addig te eszel és fordítva.
2014. dec. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Talán az lehet a gond, hogy fegyelmezitek a gyereket és nem nevelitek.

Evésnél ott a helye veletek az etető székében.

2014. dec. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Etetőszéket használtok? nekünk az nagy segítség volt. Egy kanál neki, egy neked. Amikor neki már elég volt, akkor adj a tálcájára valamit, amit majszolhat.Vagy papa eteti, te meg eszel, és forditva.Tehetsz ki neki tányért és kanálkát, hagy mancsikoljon addig.
2014. dec. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Pedig mi együtt eszünk. Ugyanúgy ott ül velünk az asztalnál, és egy falatot én adok, egyet az apja, így mi is tudunk enni.


Én ugyanannyi vagyok, mint előtte (53 kg).

2014. dec. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Soha nem rohangáltam egyik gyerek után sem. Ha elesett, akkor magától felkelt. Amikor már tudtak ülni, az etetőszékben velünk ettek. Az ő kezükben is volt kanál, a másikkal én etettem, amíg nem tudtak egyedül is enni.

Ha játszottak az étellel, akkor letettem őket az asztaltól.

Evés közben nem engedtem, hogy rajtunk csüngjenek.

A nevelés nem abból áll, hogy naponta százszor elmondasz neki valamit. Ha kétszer rászólsz, harmadszorra elveszed a biciklit, beküldöd a szobájába stb. Határozottság és következetesség kell.

2014. dec. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én - apa - egy kicsit inkább híztam először, persze csak néhány kilót. Nem vagyok híve a pazarlásnak, ezért mindig én ettem meg a gyerekek, még kisebbek voltak. Persze egy idő után szépen leszoktattuk erről őket, megtanulták, hogy amennyit ételt kérnek a tányérjukra, azt meg is kell szépen enni. Mi mindig együtt reggelizünk és vacsorázunk (hétvégén ebéd is), így ebből nincs gond. A futkározással pedig nekem nincs problémám, imádok velük bolondozni, "rosszalkodni".
2014. dec. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szeptember ota vigyazok egy 20 honapos gyerekre, napi 10 oraban. 8 kg ment le. Eddig. :) En is rohangalos vagyok, egyutt szaladgalunk, trambulinozunk, jatszunk. Akkor tudok csak enni, amikor alszik. Szoval valaszolni sajnos nem tudok, ellenben modszerekre en is kivancsi lennek! Kellemes Unnepeket!
2014. dec. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Csak a tisztázás kedvéért, mivel ezeket tényleg nem írtam le: mi is igyekszünk egyszerre bonyolítani az étkezéseket, ami úgy néz ki, hogy mi az asztalnál, gyerek mellettünk etetőszékben, egyformát eszünk mind. Kanál nála is, nálam is. Pár falatot eszik, addig köti le, utána ha én nem etetem tovább, amit elfogad, akkor csak feszíti magát és nyögő hangot ad ki, amitől már a szőr is feláll a hátunkon. ha itt kiveszem a székből, hadd menjen, akkor mászna az ölünkbe, ha nem engedem, akkor szintén ez a hiszti. Örülök, ha másnak olyan "értelmes" ilyen korú gyermeke, hogy hagyja élni az embert, nekünk az első perctől kezdve ilyen aktív, több emberes, embert békén nem hagyó, magában egy percre sem ellevő gyerek jutott.

Mellékesen, egyik válaszadónak: én nem hiszem, hogy CSAK neveléssel mindent meg lehet oldani, szerintem fegyelmezni IS kell egy gyereket, ha a helyzet úgy hozza.

2014. dec. 23. 17:30
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát amíg ezzel a nyekergős hisztivel mindig elér valamit, addig csinálni fogja.


Biztosan nehéz, de rá kell venni magatokat, hogy a nyekergés ellenére Ti nyugodtan esztek tovább. NO reakció. Eleinte biztosan jobban rákezd majd, de idővel rá kell jönnie, hogy ez már ne használ és leszokik róla.


Azért az neki sem jó, ha éhen halnak a szülei!

2014. dec. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

3 es 1 evesek a gyerekeink, mi hiztunk a gyerekek mellett, mindketten :(

Nagyon rossz alvo a kicsi, mostanaban a nagy is, engem csak a kaja tart ebren kb, kell az energia.

Tobb vagyok most, mint amennyivel az elsot szultem, szornyu. Mivel magas vagyok es a gyerekek elotti eletemben kicejezetten vekony voltam, nem folyok szet, de 10 kilo van rajtam minimum, rettenetes.

Ja es kutyank is van, azt is setaltatom, ha a gyerekek nem lennenek elegek...

2014. dec. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!