Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire kell félnem a szülés...

Mennyire kell félnem a szülés utáni hetektől?

Figyelt kérdés

Nem tudtam hová írjam a kérdést, tehát bocsánat, ha eltévedtem. Pár napja olvastam, h a szülés után folyás, vérzés, Wc-zési problémák jelentkeznek. Rettenetesen félek a szüléstől is magától és ez amit olvastam még jobban megrémisztett, ráadásul rosszul is lettem tőle. Tudom, h rengetegen szülnek, de én nagyon félek tőle. Mit tegyek, h ne féljek? Még nem vagyok terhes, csak tervezzük a babát a férjemmel, de én most nagyon bestresszeltem.

köszönöm


2014. dec. 23. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után egy két nap ami nehéz. A kórházból pl ki se engednek ha nem produkálsz a vécén.

felesleges ráparázni. Jön minden magától. Ami még nem az kialakulását.

Jó baba...öhm... csinálást...:)

2014. dec. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A szülést magát akadályozhatja ez a sok félelem benned! Ismered Bálint Sándor doktorurat? Tart szülésfelkészítő lelki tréninget, érdemes ellátogatni hozzá. Ha ennyire stresszelsz, megnehezíted a saját dolgod! Minden fejben dől el! Dolgozz azon, hogy megnyugodj! SZámtalan más módja is van, hipnoszülés, agykontroll, jóga, stb.
2014. dec. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy tipp: ne olvass ilyesmit.

Tényleg csak beijed az ember tőle, meg úgyse olyan lesz a tiéd!

2014. dec. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

a wc gondok egYaltalan nem altalAnosak, a legtobb no szules utan 2-3 nappal mar teljesen normalisan urit. a verzes sok, viszont nem faj vagy ilyesmi. folyasom nem volt...a csaszar utan faj a heg, a has, persze de en mar masnap azt mondtam babaval az olemben: barmikor ujra vegig csinalnam.

azert jo ha vmelyik nagyi be tud koltozni egy hetre mert az elso par nap ejjel nappal szopiztatni kell h legyen tejed. ilyebkor jo ha a hazimunkat atvallalja vki.

2014. dec. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A nagyszülő is csak akkor segítség, ha amúgy stresszmentes a viszony. Nálunk a férjem maradt itthon (5 nap a kötelező, amit kiad a munkahely, plusz vett ki még szabit is), inkább, mint hogy a nagyszülők átjöjjenek, mert mi nem vagyunk olyan viszonyban. Idegeskedni nem kellene ebben az időszakban.
2014. dec. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A szülés fájdalmas, de egy legfantasztikusabb élmény egy nő életében. A szülés utáni hetek...egy kis idő amíg testileg rendbe jössz, de amikor a karodban lesz a kisbabád, a Te fájdalmad már nem is lesz annyira fontos.
2014. dec. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kell odafigyelni a rémisztgetésre. Inkább a gyerek ellátása, a sok éjszakázás húzós, nem a szülés utáni egészségügyi "problémák". Én császárral szültem, mégsem volt semmi megrázó élményem a felépüléssel kapcsolatban. Hamar túltettem magam a műtéten, a gyerekágyi vérzés sem viselt meg. Olyan volt, mint egy hosszú menstruáció.A wczési problémák pedig egyáltalán nem általánosak, ellenkezőleg, sokkal jobban "ment" minden, miután a gyerek már nem nyomta a belső szerveimet.
2014. dec. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én azzal nem értek egyet, hogy ne olvasgasson ilyet. Vagyis nem feltétlenül. Van, akinek tényleg jó, ha inkább nem tudja mi vár rá, de én például pont az a típus vagyok, akit meg a tudatlanság, az ismeretlen stresszel és idegesít. Én még csak 10+2 hetes vagyok, rengeteget olvasok, kérdezek anyumtól arról, hogy mi vár rám. Nem ijeszt meg, inkább jó, hogy tudom, mert felkészülhetek. Lehet, hogy rosszabb, ha felkészületlenül szembesül ezekkel az ember. Én legalábbis így érzem. Tájékozódom a kellemetlen dolgokról is, ettől függetlenül nem félek a szüléstől, legalábbis nem jobban, mint bármitől, amiről tudom, hogy rohadtul fog fájni. Úgy vagyok vele, hogy ez van, rengeteg olyan nő élte már túl, aki sokkal gyengébb nálam, biztosan menni fog nekem is. Elkerülni különben sem lehet.

Kérdező, gondolj arra, hogy hányan végigcsinálták, akik között biztosan sok olyan van, aki gyengébb nálad. Mégis sikerült neki, neked is fog.

2014. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as! Nem ijesztgetni akarlak es a kerdezot sem, en is sokat olvastam elotte, mondvan felkeszulok, de erre nem lehet. Ez olyan fajdalom, amit el sem tudsz kepzelni. En azt hittem meghalok. De ez csak en vagyok, biztos van olyan akinek nem faj ennyire. Boldog Karacsonyt!
2014. dec. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es, azt tudom, hogy magára a szülésre nem készülhetek fel. Most hiába próbálja nekem bárki elmagyarázni, hogy mit érzett, úgysem tudom elképzelni, amíg át nem éltem. Nem magára a szülésre gondoltam, hanem az ilyen "járulékos" dolgokra, amikről a kérdező is beszél, mert elég kellemetlen, ha utána lepődik meg az ember, hogy jééé, nagyon vérzek utána, jééé, a gátsebet mégis érezni lehet, vagy hiába telt le a 6 hét, még mindig fájok odalent. Vagy ugye a szoptatás... nem annyira vicces, ha azt hiszi az ember lánya, hogy csak odadugja a cicit, aztán megy az magától, mosolyogva, fájdalom nélkül. Én ezt értem felkészülés alatt :) A szülést úgysem lehet előre elképzelni, tudom, hogy még csak hasonlót sem él át előtte az ember, ezért mondtam, hogy arra úgy gondolok, hogy nálam gyengébbek is végigcsinálták már, csak megoldom én is :) Egyébként nem ijesztettél el, bár én egyébként is terhes vagyok már, úgyhogy most már mindegy :D

Neked is boldog karácsonyt :)

8-as

2014. dec. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!