Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Vebi, Verbéna,...

Mit gondoltok a Vebi, Verbéna, Bikly, Kanga nevekről?

Figyelt kérdés
2014. dec. 26. 00:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mesecsatornára valók, rajzfilmhősöknek.
2014. dec. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

első :D


én ufonautákra gondoltam hirtelen, de az első jobb :)

2014. dec. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyikkel sem büntetnék gyereket.
2014. dec. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Ezek valós nevek!? A Verbena az egy cukorka nemde?
2014. dec. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A Vili, a verébben a tündér nem Verbéna volt?

Imádtam azt a mesét régen, ma délután meg is fogom nézni, köszi.


Amúgy nevetséges nevek.

2014. dec. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Rohejesek...mesecsat. jut eszembe es ahogy irtak, nem kellene a gyereket ilyen nevvel buntetni.
2014. dec. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mintha egy állatkert névsorát olvadtam volna
2014. dec. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Te szívesen viselnéd az általános iskolában ezeket a neveket? Amikor a gyerekek azért is csúfolják egymást ha egy lányon világoskék cipő van?
2014. dec. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon nevetségesek ezek a nevek, ahogyan irták, állatoknak valo nevek (cicának, kutyának, horcsognek)
2014. dec. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Összeszedted a gyerekkori meséid szereplőinek neveit?

De felőlem játszhatunk ilyet. A Vebi egyáltalán nem tetszik, amúgy is egy hosszabb név becézése, és szerintem a Kacsamesék előtt nem is volt ilyen név sehol, ez egy már létező név kitekert változata lehet.

A Verbéna nem lenne csúnya név, de egyrészt nem tudok elvonatkoztatni a Vili, a verébtől, másrészt nem adnám, mert benne van az, hogy "béna", harmadrészt évek óta verbéna illatú szappant használok, attól sem igazán tudok elvonatkoztatni. A "Bikly" helyesen Beakly, már ha a Kacsamesék szereplőjéről van szó, és szintén nem tudok elvonatkoztatni a dagi daduskacsától, akit ráadásul gyerekkoromban marhára utáltam a mesében.

Kanga: nálam ez kimeríti az ősanya fogalmát, olyan nőét, aki kizárólag anyaként képes azonosítani magát, mindenféle más szerepében már régen megszűnt létezni.

2014. dec. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!