Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallottatok a babakelengye...

Hallottatok a babakelengye támogatásról?

Figyelt kérdés

A neten meg is találtam a formanyomtatványt, eddig miért nem szólt senki, hogy ezt is lehet igényelni a baba születése után?

Van köztetek olyan aki már igényelt? mennyi összegre lehet számítani pontosan?


2010. febr. 4. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:

én még nem igényeltem de én sem hallottam róla most néztem meg 40.000.

[link]

2010. febr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
első vagyok rosszat néztem és linkeltem.bocsi:)
2010. febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az egyszeri anyasági támogatást szokták így nevezni. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..
2010. febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan, mint a kerületi támogatás, ha megszületik a baba?
2010. febr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

11.03 vagyok.

Anyasági segély + kerületi támogatás (nálunk ez volt)

2010. febr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, csak nem mindenhol van ilyen, hogy a település is ad + pénzt..ezt a jegyzőnél vagy a polgármesteri hivatal szociális osztályán érdeklődheted meg. Én ezért nem írtam előzőleg...
2010. febr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez nem az egyszeri anyasági támogatás.

ennek külön forma nyotatványa van, egy lapon szerepel pl a lakás fenntartási támpgatással, gyermekvédelmi támogatással....

De most találtam egy olyant is, hogy az önkormányzattól lehet kérni szülésitámogatást is, de nem minden hol adják, a baba első hónapos korában kell igényelni utána már nem lehet, van ahol vásálási utalványt adnak a picinek. ja és anyagi helyzettől független, csak kérni kell...

Jó tudni ezekről a dolgokról, gondoltam nem sok anyuka tudja ezért is írtam ide ki nektek, hogy tájékozattabbak legyünk, jó lenne ha mindenki megkapná :)

2010. febr. 4. 11:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Biztos Önkormányzata válogatja, érdemes érdeklődni. Nálunk a város a babakötvényhez járul hozzáa 40.000,-tal.
2010. febr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Költözünk :DDDDDDD



[link]


Babakelengye-támogatás


Babakelengye támogatás állapítható meg a szülő (törvényes képviselő) kérelmére ha a gyermek lakóhelye születésének időpontjában a Budafok-Tétény Budapest XXII. kerületében található és családjában az egy főre jutó havi átlagos nettó jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a kétszeresét (57 000 Ft).

A kérelmet a gyermek születésétől számított 6 hónapon (fél éven) belül lehet benyújtani.


A kérelemhez csatolandó iratok:


* a gyermek születési anyakönyvi kivonata,

* lakcímigazolványa,

* TAJ-kártyája,

* a szülő (törvényes képviselő) személyi igazolványa,

* lakcímigazolványa,

* TAJ-kártyája,

* a gyermeke után folyósított családipótlék-igazolása (amennyiben már rendelkezik ezzel).


A babakelengye-támogatás értéke 40 000 Ft, amit a kérelmező postai úton kap meg.

2010. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

huh, én nem ezt találtam, remélem Pécsen is lehet igényelni...

1,5 éve költöztünk nem szeretnék megint 2 gyerekkel végig csinálni mindent!!!

:D

2010. febr. 4. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!